הדוגמנית הצעירה יסכה מסטריז נחשבת לאחד מהשמות המבטיחים ביותר בעולם הדוגמנות הישראלי, אך מי שהוחתמה לאחרונה בסוכנות של רוברטו, מחזיקה בסיפור חיים קשה ומטלטל. מסטריז נולדה וגדלה במשפחה חרדית אדוקה בבני ברק, נאלצה להתגורר במשך תקופה ארוכה ברחוב ואף למכור את גופה ולעבוד כנערת ליווי.

מסטריז חושפת את סיפור חייה בפני חיים אתגר בפרק של "חשיפה" שישודר הערב (אחרי החדשות בקשת 12). על הלילות הקשים שבהם נאלצה הדוגמנית ללון ברחוב, היא מספרת: "אצל החרדים בעיקר יש חדר שלם של עגלות, כי לכולם יש ילדים, אז בלילות מצטנפים בתוך אחת העגלות".

מסטריז אף לוקחת את אתגר לבניין טיפוסי בבני ברק ומדגימה לו היכן נאלצה לישון בתור נערה – בתוך עגלות תינוקות קטנות ורעועות. "פה הייתי ישנה, בלילות קרים הייתי ישנה בעגלות כאלה", היא אומרת, "בדברים האלה הייתי ישנה, יש שמיכה גם".

יסכה מסטריז (צילום: רן יחזקאל)
צילום: רן יחזקאל

איך אפשר להעביר פה לילה, איך אפשר לישון פה בכלל?

"זה היה ממש מעולה בשבילי, זה היה ממש מציאה. עגלה היא נוחה, יש לה ריפוד, אפילו יותר בטוח מלישון בגינה, הרבה יותר בטוח. מקום סגור יחסית, ליד בניין, שאם משהו יקרה לי – אני יכולה לצרוח לעזרה".

אנשים לא רואים כשהם מגיעים לקחת את העגלה בבוקר?

"אנשים רואים, הייתה לי סיטואציה שבן אדם העיר אותי באמצע הלילה: 'סליחה, את בעגלה שלי', אני עוברת לעגלה ליד, הוא לוקח את העגלה והולך".