הרשת געשה אתמול לאחר שנודע כי אורלי ויינרמן, פעם כוכבת לכמה רגעים בזכות תפקיד בלתי נשכח ב"שמש", וכיום רחוה מהתהילה, החליטה לגנות את מדינת ישראל ואת פעולותיה בעזה. בין שאר הדברים שאמרה, כינתה את ישראל "israhell" (ישראל גיהנום) ו"מדינה שיודעת רק תוקפנות".

דבריה של ויינרמן, שעולה בשנים האחרונות לכותרות רק כשהיא עומדת במרכזן של שערוריות (כך חזרה לכותרות לפני 8 שנים כשניהלה רומן עם בנו של מועמר קדאפי), גררו תגובות רבות ברשת, גם מהציבור כולו וגם מלא מעט סלבריטאים שהחליטו לצאת נגדה בצורה ברורה.

אייל גולן (צילום: ברק פכטר)
"מציע לכל מי שיוצא נגד המדינה להפקיד את הדרכון" | צילום: ברק פכטר

אייל גולן לא חסך את דעתו וכתב: "...ולכל אנשי הבידור שמצאו זמן לצאת נגד המדינה שלנו אני רוצה להגיד לכם שאתם פשוט בושה. איך אתם יכולים לומר דברים כאלה על חיילים ששמים את גופם ואת נפשם כדי שאתם תוכלו לחיות בשקט? אותם חיילים שבאים להופעות שלכם. אני מציע לכם להפקיד את הדרכון והת"ז כי יהודים וישראלים אתם לא".

יואב אליאסי, "הצל", שעומד בימים אלה במרכזה של שערוריה ציבורת משל עצמו, כתב: "אורלי ויינרמן היקרה . לפני מספר שנים יצאנו איזה פעם או פעמיים. מה לעשות, באותה תקופה בלונדינית טיפשה עם חזה גדול, שלא אוהבת תחתונים היה הטעם שלי. אבל כשהבנתי שאת גולדיגרית, טיפשה וחלולה, שהמטרה היחידה שלך זה למשוך כסף מגברים, שם זה גם נגמר."

"היום קראתי את הפוסטים הפרו-פלסטינים, אנטי ישראלים ואנטי צה"ל המטרידים שלך... את בושה למדינה", המשיך אליאסי, "ומבחינתנו הישראלים, את יכולה לשרוף את הדרכון שלך. אין לך מה לחפש במדינה הזאת יותר. בחורה בזיון... שיהיו לך חיים מקסימים בתור הכלבה היהודייה של הבן זוג השייח' שלך". 

דנה רון כתבה: "צבעתי את פני בצבעי מלחמה ולהלן תשובתי לכל הויינרמניות למיניהם: גאה להיות ישראלית עם הצבא החזק ובעל המוסריות הגדולה בעולם". יון תומרקין העלה לרשת החברתית את דבריה של ויינרמן וכתב: "חשבתי שטנצר היה מניאק".

השחקנית מיה דגן הייתה נסערת אף היא בעקבות דבריה של ויינרמן: "משפט ששמעתי כמה פעמים בחיים. לפעמים צריך לדעת לסתום. אני חושבת שהכי טוב בשעה הקשה הזאת פשוט להיות בשקט. כל אחד עם עצמו. עם הדעות שלו והכאב שלו. ובעיקר להתפלל שכל הטירוף הזה יגמר...".

אורלי ויינרמן (צילום: צ'ינו פפראצי)
"חשבתי שטנצר היה המניאק", יון תומרקין על אורלי ויינרמן | צילום: צ'ינו פפראצי

אביבית בר זוהר לא התמקדה רק בויינרמן החליטה לסגור חשבון גם עם גילה אלמגור שבראיון שהעניקה לאחרונה, הביעה בושה בעקבות רצח הנער מוחמד אבו חדיר וזכתה לתגובות מחאה חריפות. בר זוהר לא שכחה גם את אורנה בנאי שעלתה לכותרות אמש בעקבות דבריה נגד צה"ל. בר זוהר כתבה: "אורלי, גם אנחנו מתביישים בך! תתביישי לך, את מביישת את המדינה שלנו, גם אורנה בנאי שמתייפייפת וכנ"ל גם לגבי גילה אלמגור, שדווקא אותה מאוד הערכתי. תתביישו לכן, אתן מוזמנות לעזוב את הארץ לאלתר. אני באופן אישי מוכנה לממן כרטיס טיסה לכל אחת מכן! אתן בושה לעם ישראל, מקווה שלא אראה את פרצופכן באחת מהתוכניות".

קארין כהן כתבה: "גם אני נתקלתי ב'דברי הטמטום' של אורלי ויינרמן שמוכיחה מחדש שאת התפקיד ב'שמש' היא קיבלה בזכות ולא בחסד.ומוסרת לה מכאן שאני מתביישת בה ובדעותיה. שתישאר בברזיל כי כאן אין לה מקום!".

מעיין חודדה כתבה: "אני מתביישת בפוסטמות ה״יהודיות״ שמקבלות את הבמה לומר שהן מתביישות בעם שלהן! אז זה הזמן לומר: לא בחרתי להיות יהודיה - זכיתי בזה!".

ליאור נרקיס כתב: "אני מתבייש בכל אותם אנשים שפלים, מעצבי דעת קהל, שבוחרים להשמיץ את המדינה האהובה שלנו, אתם לא חלק מהעם שלנו!".

אביבית בר זוהר, ליהיא גרינר (צילום: צ'ינו פפראצי)
"מוכנה לממן לך כרטיס טיסה לכל מקום בעולם" | צילום: צ'ינו פפראצי

לירון רמתי העלה תמונה שחורה וכתב: "לא שווים תמונה! לכם, 'הסלבס' למיניכם. אתם, הממורמרים, החצופים, הבוגדים. יש לי רק מילה אחת להגיד לכם: שקט! אתם ביזיון, שוכחים מאיפה מגיעה הפרנסה שלכם, שוכחים את אותם חבר'ה צעירים ושמחים שממלאים הופעות שלכם, שמסתכלים עליכם כדוגמה - הם אלה שנהרגו עכשיו.".