עימות פרץ הבוקר (ראשון) בין שחקן הכדורגל ערן זהבי למנהל יחסי הציבור רני רהב. זהבי נאזק ועוכב בסוף השבוע אחרי שהתעמת עם שוטרים שהוזעקו לביתו בסביון בעקבות תלונות שכנים על מסיבה רועשת שערך בביתו. רהב קרא לזהבי ב"חדשות הבוקר" להתנצל בפני המשטרה ותקף את אשתו של זהבי, שי, על כך שהעלתה את האפשרות כי השכנים קראו למשטרה רק כי המוזיקה שהושמעה הייתה מוזיקה מזרחית.

אחרי שידור הראיון, זהבי התייחס לדבריו של רהב: "היי רני, אם היית מבקש הייתי מעלה תמונה שלך כבר לפני ונותן לך את זמן המסך שאתה כל כך צמא לו", כתב זהבי, "אני מבין שלצאת מהתודעה זה לא קל וקצת מתסכל, אז הנה, קיבלת עוד פרסום אפילו אצלי באינסטגרם. עכשיו אתה יכול לחזור לחור שלך".

ערן זהבי על רני רהב (צילום: מתוך האינסטגרם של ערן זהבי)
ערן זהבי תוקף את רני רהב בעקבות הראיון | צילום: מתוך האינסטגרם של ערן זהבי

תחילת הפרשה בסוף השבוע, אז זהבי נלקח לחקירה במשטרה אחרי ששכניו בסביון התלוננו על מסיבה רועשת שנערכה בביתו. השוטרים שהגיעו למקום נתקלו בהתנהגות בוטה מצד השחקן שלדבריהם, סירב להזדהות בפניהם, קילל אותם ואיים עליהם.

זהבי נאזק ונלקח לתחנה וציוד ההגברה שבביתו הוחרם. אחד מחבריו של זהבי שהתארח בביתו באותה העת טען: "השוטרים התנהגו בברוטליות ובאגרסיביות בגלל מי שהוא". אשתו של זהבי, שי, כתבה מאוחר יותר באינסטגרם: "מאז שנכנסתי לבית אני מקבלת בכל יום שוטר אחר שמגיע אליי וטוען שיש תלונות על רעש חריג. המוזיקה היא בגבול הטעם הטוב ובעוצמה סבירה לחלוטין. אולי השכנה פשוט לא אוהבת מזרחית?".

רהב, שכנם של משפחת זהבי, התייחס ב"חדשות הבוקר" לפוסט של שי. "האימרה שהשכנים בסביון לא אוהבים מוזיקה מזרחית לא הייתה צריכה להיאמר", אמר רהב, "אני חולה על מוזיקה מזרחית, מהבית שלי תמיד יש מוזיקה מזרחית, בסביון אין ערב בלי אירוע עם זמר מזרחי. סביון היא שכונה לכולם, אנחנו רקמה אנושית אחת מכל המגזרים, המינים והסוגים".

"הם שכנים חדשים ואני בטוח שהם יידעו להתמזג עם השכונה", המשיך רהב, "השכונה מאוד שמחה שגר אצלנו קפטן נבחרת ישראל בכדורגל ואשתו אבל יש חוקים, ולפי החוק עד 23:00 בלילה אפשר להשמיע מוזיקה ובשישי עד 24:00 בלילה".

View this post on Instagram

בואו נשים את הדברים על השולחן.. מסיבה ענקית לא היתה פה, הפרה בוטה של הנחיות משרד הבריאות לא היתה פה, זמר ממש לא היה פה. מה שהיה פה זה משפחה ילדים וחברים אנשים שניסו בסך הכל להנות מהרגע, להנות אחד מהשני. זה יפה שכל אחד ממציא וזורק דברים אבל המציאות היא שונה. המציאות היא שאני גרה בבית בסביון כבר חודשיים עוד לפני שערן חזר לארץ, בבית הזה לפנינו היו שני גברים שעשו מסיבות בתשלום ולשכנים כנראה יש טראומה ובצק. מאז שנכנסתי לבית אני מקבלת באהבה גדולה בכל יום שוטר אחר שמגיע אליי וטוען שיש תלונות על רעש חריג, לרוב הרעש החריג זה הילדים שלי שמשחקים בבריכה ובחצר. בתגובה לכך אני מתנצלת בפני השוטר ואומרת לו שאנסה שיהיו קצת יותר בשקט אבל בואו זה ילדים. לרוב מזמינה את השוטרים לשתות משהו או לקחת לדרך עוגה, זאת עבודתם ואני מבינה גם אותם, יש תלונה והם חייבים להגיע. אנחנו אנשים שאוהבים מוזיקה בבית אם זה בבוקר או בכל שעה אחרת זוהי דרך חיינו - לשמוח ולאהוב, וכן המוזיקה היא בגבול הטעם הטוב!! ובעוצמה סבירה לחלוטין! אולי השכנה פשוט לא אוהבת מזרחית? אין ספק שצריך להתחשב בשכנים אבל יש גבול - חיה ותן לחיות! אתמול עלו מים עד נפש אחרי חודשיים של קריאות חוזרות של המשטרה אלינו הגיע שוטר חדש שלא מכיר את ההיסטוריה שלנו עם השכנים והוא בא במטרה לעצור את ערן, בעצם סליחה הוא בא במטרה לעצור את ערן זהבי. דפק בדלת וביקש רק אותו!!! וערן יצא. את השתלשלות העניינים אתם כבר יודעים - בושה לנו ובושה למשטרה. אירוע לא נעים ולא מכבד את אף אחד מהצדדים . למה השוטר הגיע נחוש אתם אומרים? השכנות כמובן התקשרו להתלונן ... כרגיל... זה היה לנו ברור שזה יקרה, והמשטרה לא הגיעה, כנראה הם כבר יודעים שככל הנראה הרעש אינו חריג , אבל השכנות לא ויתרו וכיאה למי שמחוברות לראש המועצה הן הרימו לו טלפון והוא מיד חייג למשטרה שיבואו לעצור את ערן זהבי, אגב הוא גם ליווה אותם באוטו הפרטי שלו אלינו הביתה בשביל לראות את ההצגה הכי טובה בעיר ולתת לעצמו טפיחה על השכם, הוא גם זרק כמה משפטים כמו יאללה שיקחו אותו מפה וזהו. הבן אדם מעולם לא פגש אותנו, לא מכיר אותנו אבל כבר רוצה שנלך מפה. הסטיגמות על כדורגלנים כנראה חוגגות ... לא מאחלת לאף אדם נורמטיבי מפורסם או לא מפורסם שיהיה במצב שהשוטר תופס אותו בבית שלו בחוזקה ומעיף אותו ממקום למקום שהבת שלו תלוי לו על הרגל ובוכה בכי היסטרי. רגעים קשים. אנחנו בבית, הכל בסדר, הטראומה כנראה עדיין תישאר פה קצת גם לנו וגם לילדים אבל מה נשאר לנו לעשות אם לא לאהוב אחד את השני ולאחל לכל עם ישראל בריאות ושנה טובה.

A post shared by ✨ Shay Zahavi ✨ (@shayzahavi) on

שי טוענת שהשוטרים אזקו אותו לעיני משפחתו ועיכבו אותו, רק בגלל שמדובר בערן זהבי.
"אני משוכנע ששוטרי מסובים לא אזקו אדם כל כך חשוב, מפורסם ואהוב על עם ישראל רק כי בא להם. מדובר בכדורגלן הכי מפורסם של ישראל, הוא שירת את הדגל הישראלי נהדר בסין ובכל העולם, הוא כוכב ענק ואיש אהוב. קרתה תקלה, אנחנו ערב ראש השנה, הוא יכול להטריח את עצמו ביחד עם אשתו, להביא עוגה, להרים כוסית עם השוטרים ולגמור עניין. קורה שטועים, מה קרה? אני טועה כל יום ויודע לבקש סליחה".

באחד הסרטונים השכנים צילמו את מה שנעשה בחצר הבית מעל החומות. היית מוכן שיעשו לך דבר כזה?
"ממש לא, אני חושב שכל אחד צריך שתהיה לו הפרטיות שלו, תוך שהוא שומר גם על הפרטיות של האחרים. גם אני מארח אנשים בסביון, אנחנו משתדלים לשמור על צביון מסויים של השכונה ועל צביון החוק".

אתה קורא לזהבי להתנצל?
"אני מצפה מכל אדם, גם כשהוא עושה מסיבה וגם כשהוא בהיי, לדעת לכבד את נציגי החוק - השוטרים והשוטרות. מי שלא מכבד אותם, יש לנו בעיה. חייבים לכבד אותם גם אם זה מתאים וגם אם לא מתאים. אפשר להעיר הערה כזאת או אחרת, אבל כששלטון החוק מגיע כולנו מצדיעים, נקודה. המשטרה לא צריכה להתנצל, הם ביצעו את העבודה שלהם ולהתחיל להפיל עליהם תיקים ולצעוק עליהם, זה לא מקובל עליי".

במקביל לראיון של רהב והתבטאותו של זהבי כנגד הדובר ומנהל יחסי הציבור, זהבי, בנוסף, פרסם פוסט באינסטגרם ובו כתב על נושא המעצר. "אחרי כל הסערה והמקרה שיצא מכל פרופורציה אפשרית, אני לא הולך להתעסק בהסברים, האשמות או בניסיון לצאת מלאך", כתב זהבי. "מאז המקרה הבנתי כמה באמת אוהבים אותנו, אפילו יותר ממה שחשבתי. שכנים מקסימים שהגיעו, הביאו מתנות, יין ועוגות. הם ביקשו לבוא ולהסביר שהם שמחים שאנחנו פה".

View this post on Instagram

שבוע טוב לכולם אחרי כל הסערה והמקרה שיצא מכל פרופורציה אפשרית אני לא הולך להתעסק בהסברים, האשמות ,או בניסיון לצאת מלאך מאז המקרה הבנתי כמה באמת אוהבים אותנו אפילו יותר ממה שחשבתי ,שכנים מקסימים שהגיעו הביאו מתנות יין עוגות ביקשו לבוא ולהסביר שהם שמחים שאנחנו פה ובגלל זה אני אומר תמיד: לא מה שכותבים ,לא מה שאומרים , כולם רוצים כותרות וכנראה שהשם שלנו מייצר את זה וגם על זה אני אומר תודה גדולה. אז שוב אני אומר ומאחל לכולם אהבת חינם!!!!! אמת יש רק אחת ובסוף היא מנצחת הכל שבוע טוב שנה מבורכת ורק טוב לכולם

A post shared by Eran Zahavi (@eranzahavi) on