כוכבות אנורקסיות
נערה בהפרעת אכילה | צילום:

בשבוע שעבר צצו בתקשורת תמונות מדאיגות של אנג'לינה ג'ולי בת ה-36, בהן נראתה חיוורת וכחושה מתמיד. על פי המגזין "גראציה", הכוכבת שוקלת כ-43.5 ק"ג וחיה על 600 קלוריות ליום – הערך הקלורי של שתי קערות קורנפלקס עם חלב. מקורבים שונים סיפרו לכלי התקשורת כי אנג'י לעיתים היא פשוט שוכחת לאכול בגלל שהיא עסוקה בצילום סרטים ובטיפול בעשרות אלפי ילדיה. המקור הסביר שג'ולי מדלגת לפעמים על ארוחות, ואם היא כבר אוכלת משהו, זה בדרך כלל פשוט כמה שקדים ודובוני גומי על הדרך, או לחילופין מנשנשת חטיף אנרגיה במקום ארוחה מזינה יותר. ואנחנו שואלים, אנג'י, הבנט דה ג'ואיש פיפל סאפרד אינאף?

כוכבות אנורקסיות (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
גירושין זה מרזה | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

הנבגדת הטרייה, דמי מור, אמנם מנסה לשדר עסקים כרגיל אחרי הפרידה המתוקשרת מאשטון קוצ'ר, אבל שק הצרות שלה ניכר היטב בגופה. מור בת ה-48 נראתה כחושה מאי פעם, כשהגיעה בחודש שעבר לבכורת סרטה החדש "Margin Call". התמונות החדשות חשפו פיגורה הולכת ומצטמצמת. נקווה בשבילה שעם בוא הגבר החדש בחייה יחזור גם התיאבון.

כוכבות אנורקסיות
מוס. קוקאין הוא מדכא התיאבון האולטימטיבי | צילום:

קייט מוס סימלה באמצע הניינטיז את תחילת עידן ההרואין שיק באופנה, טרנד שעדיין לא נכחד לגמרי לצערנו. "לשום דבר אין טעם טוב כמו לתחושה שאת 'סקיני' הוא מוטו אחד שלי", סיפרה פעם מוס. היא האשימה את תעשיית האופנה ברזון המופרע שלה, וטענה שהיא זאת שגרמה לה להרעיב את עצמה. יש להניח שגם הקוקאין, לו הייתה מכורה מוס באותן שנים, עזר.

כוכבות אנורקסיות (צילום: Astrid Stawiarz, GettyImages IL)
עוד דוגמה מנצחת לדיאטת קוקאין | צילום: Astrid Stawiarz, GettyImages IL

בשנת 2009 דווח כי השחקנית הבעייתית, לינדזי לוהן, סובלת מהפרעות אכילה שפיתחה בעקבות הפרידה מסאם רונסון. בתמונות בהן צולמה באותה תקופה היא נראתה מצומקת וחיוורת מתמיד, והצהובונים רמזו שהיא הפסיקה לאכול בגלל הפרשה. "אני אוהבת את איך שאני נראית", הכריזה לוהן בתגובה, "אני לא מרעיבה את עצמי בניגוד לדעה הרווחת". זה לא שהיא מרעיבה את עצמה, פשוט לאוכל בכלא יש טעם מזעזע.

אלי לוהן
סקיני ג'ינס זה הכי אנדרסטייטמנט | צילום:

כנראה שגם אחותה בת ה-17 של לינדזי, אלי לוהן, הולכת ומתדרדרת בעקבותיה: אלי, דוגמנית במקצועה, צולמה השבוע בזמן ביקור אצל אחותה הגדולה בבוורלי הילס, והתמונות מוכיחות בבירור ירידה חדה ומטרידה במשקלה. היא נראתה חיוורת וכפופה שלא כהרגלה, והזכירה לנו בעיקר את אחותה בתקופה הקשה שלה. שמישהו ייקח אותן לייעוץ משפחתי או משהו.

כוכבות אנורקסיות (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
מצטמקת על פי דרישה | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

רנה זלווגר, הידועה בכינוי "האקורדיון המהלך של הוליווד", היא הדוגמא הכי בולטת לכוכבת שאוכלת לפי דרישה הוליוודית. זלוויגר מפסיקה לאכול בהתאם לתפקידים שהיא מקבלת. בשנת 2007 שיתפה זלווגר בראיון כי הגוף שלה פשוט תשוש מכל הדיאטות שעברה: "הוא פשוט לא יודע מה קורה איתו, כי הוא חושב כנראה שאמור להיות שם תינוק או משהו וזה לא בדיוק קורה". אל תתפלאו אם תראו אותה שוב דביבונית בפרק הבא של סרטי "ברידג'יט ג'ונס".

כוכבות אנורקסיות
ארוחת ערב טיפוסית: 2 פריכיות ועגבניית שרי | צילום:

קליסטה פלוקהארט, הלוא היא "אלי מקביל", הודתה כי סבלה מהפרעות אכילה. מפתיע מישהו? אשתו של הריסון פורד סיפרה בזמנו למגזין Daily Mirror שהלחץ בזמן הפקת הסדרה גרם לה לקצץ באוכל: "הייתי מתוחה מאוד. עבדתי במשך 15 שעות ביום על הסט ואז התמודדתי עם ביטול הסדרה, שהייתה כל החיים שלי. אכלתי ממש מעט, התאמנתי הרבה, דחפתי את עצמי יותר מדי והזקתי למערכת החיסונית שלי. היום אני הרבה יותר בריאה". אנחנו מקווים בשבילה באמת.

כוכבות אנורקסיות (צילום: Dave Hogan, GettyImages IL)
כולה לא אכלתי שבועיים. מה אתם עושים רעש? | צילום: Dave Hogan, GettyImages IL

בשנת 2006 בפרימיירה של אחד מסרטי "שודדי הקאריביים" הפציעה השחקנית הבריטית קירה נייטלי על השטיח האדום ברזון קיצוני, ומיד עלתה השאלה האם גם היא סובלת מאנורקסיה. נייטלי הדפה את הטענה: "לא משנה מה אנשים יגידו על המשקל שלי, הם כולם טועים. יש לחץ להיות רזה בהוליווד, כי בסופו של דבר הכול מתבסס על איך שאתה נראה, אבל אני לא מתכוונת להתנצל על המראה שלי". הנושא עלה שוב במסיבת העיתונאים שהגיעה יום לאחר הקרנת הבכורה, כשהופנתה כלפיה השאלה המתחכמת "איך זה מרגיש, להיקרא על ידי התקשורת 'אנורקטית'?". היא ענתה, "לא היה לי מושג שאני כזאת". נייטלי סיפרה כי היא מודעת למחלה המזעזעת וממש לא מזלזלת בנושא והבטיחה שהיא ממש לא במצב הזה.

כוכבות אנורקסיות
צימוק ושמו בקהאם | צילום:

כוכבת ה"ספייס גירלס" לשעבר, ויקטוריה בקהאם, לא נשארה בתודעת הציבור בזכות קריירת הסולו המדשדשת שלה, אלא בעיקר בגלל בעלה ההורס, דיוויד, וגם בגלל הגזרה הצרה והמוגזמת שלה. הרזון המדאיג שלה בהחלט מצביע על כך שהיא לא נוהגת להכניס יותר מדי לפה. אי אפשר שלא להיבהל כשמביטים בצוואר המגויד ובפנים המצומקות. גם אחרי לידה שלישית הגברת שוב הולכת ונעלמת וזה מתחיל להדאיג.

כוכבות אנורקסיות (צילום:  יחסי ציבור )
ספייס אפ יור לייף | צילום: יחסי ציבור

עוד פליטת "ספייס גירלס", ג'רי האלוויל, חשפה כי במשך שנים הייתה אוכלת טוחנת כמויות אדירות של מזון ומקיאה אותו מיד לאחר מכן. מאוחר יותר היא גם התמודדה עם אנורקסיה. כיום היא מעודדת בחורות צעירות להיפתח ולדבר על הבעיה. היא טוענת כי מניסיונה האישי זה הדבר היחידי שעוזר. הכי גירל פאוור.

כוכבות אנורקסיות
גווינית' מציגה: שלד בביקיני | צילום:

גווינית' פלאטרו היא עוד דוגמה מובהקת לכוכבת עם מעט מאוד בשר על גופה והרבה מאוד עצמות בולטות ושבריריות. לאורך השנים הרזון של פלאטרו עורר לא מעט דסקוסים ברשת, כולל הרהורים על מצבה בריאותי. השנה היא חשפה את הדיאטה קיצונית שלה, שכולת תכנית אימונים של שעתיים בכל יום ללא מנוחה, ותפריט נאצי נטול רחמים והנחות. כנראה שככה זה כשאת זוכת אוסקר, אימא לשניים ולבעלך קוראים כריס מרטין.

כוכבות אנורקסיות (צילום: Frank Micelotta Archive, GettyImages IL)
איי וויל אולוויז לאב פוד | צילום: Frank Micelotta Archive, GettyImages IL

שמועות על מצבה הפיזי והנפשי של וויטני יוסטון הן הלחם והחמאה של מדורי הרכילות מאז ומתמיד. מה לא היה לנו שם? מעצר בשדה התעופה עם אחזקת סמים, נישואין לאסיר המשוחרר בובי בראון, ביטול הופעה בטקס האוסקר ברגע האחרון, ומדי פעם צפות שמועות על מותה בטרם עת. יוסטון הכחישה נמרצות את השמועות בדבר הפרעות אכילה מהן היא סובלת וטענה כי מאז ומתמיד היתה רזה ואין הדבר מעיד על אנורקסיה או בולימיה. בתקופות של מתח נפשי, מודה הזמרת, הרגלי האכילה שלה אכן זוועתיים. מה שנקרא "יוסטון, יש לנו בעיה". 

כוכבות אנורקסיות
אתלטיקה קלה, שמלווה בארוחה עוד יותר קלה | צילום:

הדקיקה שבין כוכבות "עקרות בית נואשות", גברת טרי האטצ'ר, אמנם מכחישה שהיא סובלת מהפרעות אכילה, וטוענת שהיא מאמינה ב"אכילה זהירה". אם אתם שואלים אותנו מדובר בעניין סמנטי בלבד. האטצ'ר הצהירה בעבר: "הדבר היחיד בו אני אשמה הוא יותר מדי אימוני כושר ובכך שאני לא מכניסה לגוף שלי זבל. אני אוכלת המון פירות". לפי תמונת הפפראצי שלפנינו, אפשר להאמין שהיא מתקיימת על פירות בלבד.

כוכבות אנורקסיות
לא אוכלת בשביל אף אחד | צילום:

שופטת העבר של "אמריקן איידול" והמנטורית הלוזרית של ה"אקס פקטור", פאולה עבדול, דיברה בגלוי על ההתמכרות שלה לסמים ועל הפרעות האכילה שלה. ככל הנראה הפרעות האכילה הגיעו לסיומן, בניגוד לבעיית הסמים שממשיכה להטריד אותה עד עצם יום הזה.

כוכבות אנורקסיות
ריצ'י כעלה נידף ברוח | צילום:

ניקול ריצ'י, כוכבת הריאלטי "החיים הפשוטים" והאקס חברה הכי טובה של פריס הילטון, היא דוגמא לנערה בהפרעה ובהכחשה. ריצ'י התלוננה פעם בראיון: "האם אני רזה? כן, אין ספק לגבי זה. אבל לומר שאני על סף מוות זה פשוט לא נכון". לטענת ניקול הלחץ והאינטנסיביות בעבודה הם שתורמים לפיגורה השדופה עד כאב, אך בכל זאת היא מצהירה: "אני אוכלת כל מה שמתחשק לי. סנדוויצ'ים, הכול". ממש.

כוכבות אנורקסיות
הילטון. צנומה וטוב לה | צילום:

גם מעצבת האופנה ניקי הילטון, האחות הצעירה והפחות סתומה של פריס, זיעזעה את העולם לפני 3 שנים בתמונות שלא משתמעות לשתי פנים. הילטון היא דוגמה מהלכת למוטו של כל בחורה מהיישוב: "את אף פעם לא יכולה להיות עשירה מדי או רזה מדי". אז זהו, שכן.

כוכבות אנורקסיות
קורט קוביין מתהפך בקברו | צילום:

גם אלמנתו הג'אנקית של קורט קוביין, קורטני לאב בת ה-47, תמיד נודעה במשקל המתנדנד שלה. בשנת 2007 אתרי הבידור בעולם דיווחו כי היא השילה 25 קילוגרם מגופה, והתמונות שליוו את הדיווחים היו קשות לצפייה. באותה תקופה קורטני צחקה על המראה שלה במהלך הופעה בניו יורק, ואמרה לקהל: "אני חייבת לטפל בהפרעת אכילה שלי". כמובן שהיא מיהרה להוסיף שהיא צוחקת ושאין לה הפרעת אכילה. מש'תגידי.

כוכבות אנורקסיות
הם ניסו לשכנע אותי לאכול משהו, אבל אני אמרתי "לא, לא, לא" | צילום:

איימי ווינהאוס היא כנראה המלכה הבלתי מעורערת של ההרואין שיק. ווינהאוס הפרועה נראתה במהלך כל הקריירה הקצרה שלה דקיקה במיוחד. בראיונות שונים סיפרה ויינהאוס שהיא סובלת מדיכאונות, מנטייה לפגיעה עצמית ומהפרעות אכילה. בשנת 2005 עברה ירידה דרסטית במשקל ונראתה כמו שלד מהלך. לצערנו, את סוף הסיפור העצוב שלה כולנו כבר מכירים.