לפני כמעט חודשיים נחשפה הזוגיות המפתיעה בין יוצאת הריאליטי "הישרדות" גל רובין לבין מחמוד (מודי) צפורי. הרשת סערה וגעשה לחדשות על הקשר של השניים, שקיבלו תגובות קשות מאוד, אבל נראה שלרובין זה ממש לא מזיז - והיא לרגע לא מתנצלת.

תפסנו אותה לריאיון חסר מעצורים בהקרנת הבכורה ל"גארפילד - הסרט" בקולנוע פלאנט שבעזריאלי איילון, שם היא דיברה איתנו על הטוקבקים הפוגעניים שלא מפסיקה לקבל, על ששת ילדיה שלא קיבלו בהתחלה את הזוגיות - והאהבה הענקית שהיא חווה לטענתה לראשונה בחייה.

 

ריאיון: נויה חסון

לאחרונה נחשפה הזוגיות החדשה שלך עם מודי צפורי. מה את יכולה לספר עליו?
"זה הרגע לו חיכיתי. מודי מדהים. אני כל הזמן הייתי במקום ששפטו אותי על היציאה בשאלה, על זה שהתגרשתי עם שישה ילדים, זה שעשיתי רישיון לאופנוע. תמיד הייתי תחת אש וביקורת וכל הזמן רציתי להוכיח את עצמי, 'תראו אותי, אני בן אדם שמעניק לילדים שלו ואני משקיעה כל יום'. בסוף בן אדם נמדד בערכים שלו, באופן שבו הוא לויאלי לדברים הכי חשובים בחיים שלו.

ואז פגשתי את מודי וכל הדברים הפוליטיים עפו לי מהראש, כל הדעות. אני גדלתי בירושלים 16 שנה, גדלתי עם ערביי ירושלים ואני יכולה להגיד שאין גזענית ממני. אני אתבייש ואגיד ששפטתי כל אדם על עצם היותו מ'זרע עמלק', ואני דווקא אשתמש במילים האלה כי כואב לי שהוא בן אדם כזה מדהים ואני אפילו אדייק ואגיד שהוא טוב מכל אחד שיצאתי איתו לפני כן וקיבל את הטייטל 'יהודי' בצורה מולדת, מודי סיגל ערכים שהיה לו חשוב להוכיח את עצמו ממש כמוני, אז אני אשפוט אותו? אחרי שכל כך ביקשתי שלא ישפטו אותי? נתתי צ'אנס לבן אדם להראות לי מי הוא, ואני פורחת".

גל רובין בהקרנת הבכורה ל״גארפילד-הסרט״ (צילום: אור גפן, יח"צ)
גל רובין בהקרנת הבכורה ל"גארפילד - הסרט" | צילום: אור גפן, יח"צ

כמה זמן אתם ביחד?
"חודשיים וקצת. מודי תמיד אומר 'לא מספיק זמן'. זה מרגיש שמישהו מבין אותך, למרות שאנחנו מעמים שונים, יריבים. זה קיצוני ברמות, זו התמודדות באמת אגרסיבית, אבל יש דברים שאתה אומר – שווה לי".

חיכיתם כבר לחשיפה הזאת? שתוכלו לדבר על זה?
"ממש לא. ריציתי לחוות איתו דקה את ההיכרות, משהו יותר מעמיק. זה גם ככה מאוד מורכב, יש לי שישה ילדים שהם גם באים מרקע דתי ובאים תחת החינוך שלי, הכי גזעני בעולם, והייתי צריכה ממש לדובב להם את זה - וזה עבד. הם פוגשים את מודי והכל מתרכך, מבינים איזה מציאה הוא, הוא פרלין ברמות.

"לא כל הערבים מחבלים, לא כל אחד צריך לקבל תג בגלל החרדות שלכם. ולכל הטוקבקיסטים – מה זה תסתמו ת'פה. אני לא בן אדם שחווה אהבה אמיתית, תמיד היה שם איזשהו אינטרס, גילוי נאות – או כסף, או ביטחון לילדים או שיהיה פאן ואקסטרים, ופתאום אני לא באה עם תנאים כי אני ממש נהנית מעצם הנוכחות של הבן אדם שהוא מאוד ערכי, מכבד, ערבי".

גל רובין והילדים (צילום: אור גפן, יח"צ)
גל רובין וחלק מילדיה | צילום: אור גפן, יח"צ

שניכם הורים וגרושים. הילדים פגשו את מודי לפני שהסיפור יצא?
"ברגע שזה יצא והתחיל להתלהט ברמות אז אנחנו יזמנו מפגש איתם, שלא תוכנן, כדי שיכירו אותו, היה מאוד קשה. היה קטע שהילד שלי התקשר אלי בוכה שהוא חווה אלימות מילולית בבית הספר, וכאב לי בשבילו כי הוא לא צריך להיות ההגנה של מודי. הוא התקשר אלי ואמרתי לו, 'אני יודעת מה נעשה, מודי עכשיו יתקשר אליך, הוא חווה את זה בעצמו', הרי הוא חווה כל החיים שלו 'ערבי מסריח'. אז מודי התקשר לבן שלי והוא ניתק לו בפנים. הוא התקשר אליי מיד ואמר לי, 'אני לא רוצה להגיד לו מה שאמרו עליו בבית הספר, אני אוהב אותו, אני לא רוצה לפגוע בו'. ואז הבנתי שעשיתי משהו טוב, הוא ראה מי זה מודי, וקודם כל לראות את הבן אדם, מה אכפת לי מה עובר לו בדם".

שתבינו כמה אנחנו לוקים בשיפוטיות. העיקר אנחנו אומרים אנטישמיות, אבל אנחנו הכי גזענים בעולם - ואני לא באה ממקום שאני באה לחנך, אני עברתי תהליך. אני עברתי תהליך שבו שמתי את כל החרדות שהאכילו אותי בצד, ואני מגלה תרבות שהייתה מתחת לאף שלי. יש שם אנשים מדהימים שממש רוצים שיכירו בהם, הם רוצים לחוות הכרה, והם טובים, אז תעצרו ותפסיקו. קודם כל, אתם לא מעניינים עם התגובות התת-רמה, אנשים שבאים ומאחלים דברים רעים לילדים שלי ושל מודי, לכו כפרה עליהם. על מה אתם מדברים? איך אתה מגיע למצב שאתה מגיב משהו שלילי? מה, אני פתאום אחזור בתשובה? ההפך. יש לכם משהו טוב לומר, תגידו, ואם לא – סתמו את הפה".

יום הולדת דניאל ציוני (צילום: אור גפן, יחצ)
צילום: אור גפן, יחצ

מעבר לכל הביקורות שקיבלתם, גם אבא שלך לא כל כך אהב את הזוגיות. דיברת איתו?
"זה הכי רגיש לי בעולם. אני בניגוד בין ההתפתחות האישית שלי, שהיא ממש מסע חיי, לגלות את עצמי בדיוק ולהבין מה אני אוהבת - ולא מה אנשים אומרים שטוב או רע. זה העולם שלנו, יש בו כל כך הרבה דברים מופלאים. כיבוד הורים זה אל"ף אל"ף, לא משנה מה. אבא שלך יירק עלייך, תקבלי את זה באהבה ותסתמי, זה אבא שלך.

"אני הלכתי אליו בכוח, חיכיתי לו מחוץ לבית הכנסת, והוא יצא ושטף אותי ברמות ואני הקשבתי וכיבדתי. אבל בסוף אני שומעת את כולם ומקשיבה לעצמי, זו גם חלק מההתנהלות שלי. בסוף אני נכנסת למיטה שלי, אני רוצה לחוות פרפרים אמיתיים. היום את לא מוצאת אהבה שמעצימה אותך באמת, אנחנו באמת מונעים מאינטרסים, קודם כל מה אני מקבל.

"אני באמת מאחלת לאנשים להרפות כי לדברים האלה אין בסיס להיאחז בו במשך שנים, ולכן אחרי זה מתגרשים. אני עוברת פה שיעור שאלוהים רוצה שאעבור אותו. אני חוקרת את כל החיבור בין העולם הערבי ליהודי, אלה אותם סיפורים, רק שמות שונים. ואני דקה עוצרת מכל הסטיגמות, אני לא מייצגת אף אחד ואני גם לא מעוניינת לייצג אף אחד. אני מובילה את עצמי. בא לי להגיע לגיל 80 עם ציצי עד הברכיים, מאושרת שהספקתי הכל ונהניתי".