לפני שנה בדיוק סשה שוטרוב, זוגתו של אושרי כהן, עברה לידה שקטה בחודש השישי להיריונה. כהן התראיין מאז על הנושא וחשף את הכאב העמוק, וכעת שוטרוב משתפת בעצמה על החוויה המטלטלת בסרטון אינסטגרם שתיעד את התהליך - וההחלמה המתמשכת.

שוטרוב פתחה את דבריה בציטוט של פרויד שמדבר על אובדן: "אנחנו יודעים שהצער העמוק שאנחנו מרגישים אחרי אובדן כזה ידעך בהדרגה, אבל גם שנתקשה להתנחם ושלעולם לא נמצא לו תחליף. לא חשוב מה ימלא את החלל שנפער, ואפילו אם יתמלא לחלוטין, הוא בכל זאת יישאר גם משהו אחר".

היא המשיכה ושיתפה על ההתמודדות הפרטית שלה, וכתבה: "19.6.23 - לפני שנה עברתי לידה שקטה. באותו יום חלק ממני מת, עם הזמן גיליתי שגם משהו חדש נולד בתוכי. בפרספקטיבה אחורה השנה הזאת שינתה אותי. אני יכולה לכתוב שעות על אובדן, כאב, תסכול, חרדה ופחד מהלא נודע. החור העצום בלב שמשהו נלקח ממני עוד לפני שהכרתי אותו, ולמה זה קרה לי? לחיות את העבר ולשקוע לתהום. שלא תטעו, כל זה היה, במשך כמה חודשים הרגשתי שהנשמה שלי יצאה מהגוף שלי, לא הייתה לי תחושה של זמן, לא הרגשתי שום רגש, לא יכולתי לקבל החלטות או לחשוב על נקודת יציאה מהכאב. אבל מסתבר שהחיים חזקים מהכל - זו לא קלישאה".

אושרי כהן ובת הזוג סשה שוטורוב (צילום: instagram)
צילום: instagram

"הרצון להתקדם בלי לדעת איך תסכל אותי, למזלי הייתה לי סביבה מאוד תומכת ומכוונת. בזכות הטיפול שלי עם קרן אהובתי שמלווה אותי עוד הרבה לפני, הצלחתי לאט לאט לבנות חלקים חדשים בתוכי. לצד כל הכאב, מה שליווה אותי מאותו היום ולאורך כל השנה הזאת זה דווקא תחושת האופטימיות, חוזקה, אהבה אינסופית לבן הזוג שלי, למשפחה ולחברים. ראיה חזקה לעתיד טוב יותר שרק מהדמיון שלו עושה לי רטט של ריגושים בלב. הכרת תודה לדרך המטורפת שהחיים החליטו בגיל 27 ללמד אותי. ההבנה שהבחירה בידיים שלי - הבחירה בחיים ובאופטימיות שהטוב עוד מחכה לי. הבחירה בלייצר לעצמי את המציאות שאני יודעת שמגיעה לי, לדעת עמוק בפנים שאני יכולה ליצור כל מה שרק אני חולמת עליו".

"אז אחרי שנה של עבודה עצמית שממשיכה כל הזמן, היה לי חשוב לכתוב לכם כאן - כל חוויה קשה שאתם עוברים, מותר ואפילו רצוי להתאבל עליה. חשוב לעבד אותה, לפרוק את הכאב ולהוציא אותו החוצה מעצמכם. לעשות מה שמרגיש לכם הכי נכון, בלי לתת דין וחשבון לסביבה, ואז תזכרו שאותה חוויה כואבת היא עבורכם, היא מעצימה ומחזקת את מי שאנחנו, היא משנה ומטלטלת. זאת עוד אבן דרך שצריך לעבור כדי להיות הגרסה המשודרגת של עצמכם. הבחירה בידיים שלנו". 

אושרי כהן ובת הזוג סשה שוטורוב (צילום: instagram)
צילום: instagram

לפני ארבעה חודשים כהן בעצמו שיתף על הנושא הכואב, כשהתראיין למגזין סוף השבוע של mako ושיתף על השמחה שהייתה מההיריון, והאכזבה שהגיעה אחרי: "ישר התרגשנו וחשבנו איזה מדהים זה, בדיוק כמו שאמרו לנו, 'בראשון לא מצליח ובשני זה קורה'. ואז גם זה לא קרה, אז פאק ביץ', שום דבר לא בטוח. זה יקרה כשזה יקרה".