השופטים מפרגנים, המחמאות זורמות, אבל מאיה קיי ולוטם מדמוני לא עוצרים לרגע. בעוד שהדחה נוספת עומדת על הפרק - השניים מבלים שעות על גבי שעות מחדר החזרות, ואם נדייק לפי דבריה של מאיה, החל מהשעה 05:00 בבוקר. לפני שהם יעלו לרחבה של "רוקדים עם כוכבים" (אחרי החדשות, קשת 12) ויבצעו ריקוד העונה לשם "ספינר", מאיה ולוטם שיתפו בראיון לניב רסקין ב"חדשות הבוקר" בתחושות, בהתמודדות עם הקשיים ומה גורם להם למצוא את עצמם, כל אחד לחוד - בפינה אחרת בחדר.

זה לא סוד שמדובר בתקופה אינטנסיבית. כאמור השעות שהם מבלים בחדר החזרות מתארכות מפעם לפעם - אבל נראה שעבור קיי מדובר בדבר שבשגרה, לפחות באופן חלקי. "חמש-שש בבוקר אלו השעות שלי, ככה העבודה שלי נראית", היא אומרת ובאותה נשימה מבהירה, "פשוט עכשיו אין לי מקום לחיים רגילים, חיי חברה, ציוויליזציה, אין לנו זמן לזה. אנחנו באים בבוקר, שנינו טיפוסים של בוקר".

לוטם, מה אתה אומר על מוסר העבודה של הפרטנרית?
לוטם: "מוסר העבודה הכי גבוה שיש, היא פייטרית של החיים - באה לטרוף את זה".

מאיה: "כשאני מתפקסת על מטרה מסוימת זה מאוד חשוב לי, אני גם בן אדם שמאוד אוהב ללמוד. באתי לפה לעבור מסע עם עצמי של פעם בחיים, לקחתי את זה למקום הכי טוב שיש; ליהנות בתקופה הקשה שאנחנו נמצאים בה ושזכיתי ללמוד מבן אדם שבאמת יש לי חיבור אליו, באמת לקוות שיהיה בסוף הכי טוב שיש, כי אנחנו מאוד רוצים להצליח".

מהמרים עלייך. זה מלחיץ אותך?
"זה בעיקר מדרבן ונותן כוח. כמובן ששום דבר לא בטוח, אנחנו עובדים מאוד קשה בכל פרק מחדש - כל הדחה מלחיצה בפני עצמה. זה כן משמח אותי ונותן לי את הכוח להמשיך, זה כיף לדעת שיש ציפייה מסוימת, פשוט מקווים לעמוד בה ולא לאכזב".

מה החלק שיותר קשה לך בחוויה הזאת?
"זה הכל ביחד. המון עומס - אנחנו מגיעים למצבים שאנחנו בקושי ישנים בלילה, כי אנחנו מאוד משקיעים ובא לנו להגיע למקום שאנחנו בטוחים בעצמנו ושנעשה פאן בעיקר. כמובן שהפיזי קשה, זה פשוט נורא הפציעות שאנחנו חווים, אבל אני חושבת שהמנטלי הוא העבודה הרחבה פה".

"זאת לא תחרות רגילה, זה תחרות מאוד בריאה. אני חושבת שזאת התחרות הכי מפרגנת שיש בין אנשים - כל כך בא שכולם יצליחו", היא הבהירה ושיתפה גם ברגעים שמהם השניים קמים, "יום אחד אנחנו ביום מהמם - וביום למחרת אנחנו יכולים לא לדבר במשך 40 דקות אחד עם השנייה, שהוא ישב בצד אחד של החדר ואני בצד השני. זה קשה, אתה קורס לפעמים ומרגיש שלא הולך לך - יש ימים שהיום מתפקשש בגלל שפעם אחת הריקוד לא הצליח".

לוטם, מה צפוי הערב?
"אנחנו מכינים משהו באמת היסטורי, מפעם, יהיה מעניין".

השמועה אומרת שיש ריקוד שנקרא "ספינר".
מאיה: "פשוט נכנסים לך לסטודיו, ומודיעים שאת הולכת לעשות סגנון אחר לגמרי ממה שעשית בפעם שעברה - ותתמודדי עם זה עכשיו".