כוכב "חתונה ממבט ראשון", דניס רוסקוב נמצא בחודש האחרון במילואים בצפון הארץ, ובפוסט ששיתף בעמוד של אימוץ כלבים בפייסבוק, הוא כתב שהוא מחפש בית לכלבה מתוקה שמצא בזמן המילואים. כשפנינו לשאול אותו על המעשה המתוק - דניס חשף סיפור כואב על חוויה צבאית קשה במיוחד שכמעט ומנעה ממנו להתגייס למילואים.

רוסקוב בן ה-35, שהתפרסם כשפגש את הדר ברייר מתחת לחופה בעונה השלישית של "חתונמי", חשף שההחלטה להתגייס למילואים לא הייתה פשוטה עבורו, ובכלל לא הייתה מובנת מאליה: "לא התגייסתי ישר למילואים", סיפר לנו רוסקוב, "צף לי אירוע שחוויתי בצבא בו היו הרבה נפגעים. כשהייתי בטירונות ב-2007 בבסיס זיקים, נפל על הפלוגה שלי קסאם שנורה מעזה באמצע הלילה. האירוע הזה כנראה השאיר בי משקעים. הייתי צריך לטפל בהם לפני שיכולתי לחזור למילואים. רק לפני חודש הצלחתי להתמודד ולהגיע לתרום".

דניס רוסקוב (צילום: איתי דגן )
צילום: איתי דגן

"בהתחלה תפקדתי כרגיל ולא ייחסתי לתסמינים קטנים חשיבות או לא פירשתי את זה כטראומה וכנראה שסחבתי את זה איתי כמו עוד משהו שהוא חלק ממני. ב-7 באוקטובר, בגלל שזה פגש אותי כשהייתי במדבר, כנראה שזה התחבר לי לאירוע שעברתי, ופתאום משהו שם הפך להיות הרבה יותר מורכב רגשית, ולא באמת הרגשתי שאני יכול ללכת למילואים ולתפקד כתמול שלשום". כאמור, דניס ניגש לטיפול והצליח לבסוף להתגייס ולתרום.

ההחלטה של דניס לספר על הקושי הנפשי שלו נובעת מהרצון, לדבריו, להעלות לתודעה את נושא הטיפול בנפש. "כמה חשוב לטפל בנפש שלנו, לרפא פצעים פתוחים ולא להשאיר אותם מאחור, כי הדברים אף פעם לא סתם נעלמים, הם תמיד יחזרו בדרך זו או אחרת אם לא נרפא אותם".

דניס רוסקוב (צילום: איתי דגן )
צילום: איתי דגן

לאחר שדניס התגייס למילואים, במהלך סיור בצפון, הוא מצא כלבה מפוחדת בתחנת דלק, ללא אמצעי זיהוי והחליט לקחת אותה איתו, להעניק לה את השם נלה ולטפל בה. בשיחה עם mako סלבס הוא מספר "ראיתי אותה בתחנה, מפוחדת ורועדת. היא ממש שיוועה לאהבה אז החלטתי יום למחרת לחזור לקחת אותה. היא פשוט שכבה שמה על הדשא ליד התחנת דלק, הבנתי שמישהו היה מאכיל אותה מדי פעם אך לצערי לא היה מעוניין לקחת עליה אחריות".

רוסקוב החליט לקחת אותה איתו, לטפל בה ולמצוא לה בית חם ובעלים קבועים. כעת רוסקוב בתהליך לנסות למצוא לכלבה נלה בית, דרך פרסום ברשתות החברתיות וקריאה לאנשים לפתוח את הדלת ואת הלב עבורה.

דניס רוסקוב (צילום: איתי דגן )
דניס ובת הזוג תמר שפמן | צילום: איתי דגן