סערה סביב דבריו של ניר אבישי כהן, הדובר לשעבר של "שוברים שתיקה" ויוצא "האח הגדול", שגויס למילואים בתחילת הלחימה כקצין לוחם. כעת, כשהוא לא בשירות מילואים - בחר כהן לפרסם את דבריו בטוויטר אחרי שתיקה ארוכה, וצירף תמונה שלו על מדי צה"ל שעוררה את זעמם של הגולשים. "שתקתי מאז שגויסתי למילואים. עסקתי במילוי תפקידי כקצין לוחם, כולל בעוטף עזה (התמונה משם). אחרי יותר מחודש של שתיקת מלחמה, אני שובר את השתיקה".

"שום דבר לא יכול להצדיק את הטבח שחמאס ביצע", טען כהן. "חמאס הוא ארגון טרור רצחני שחייב להימחק מעל פני האדמה. מחבלי החמאס ותומכיהם הם חלאות אדם, מפלצות. אני תומך במלחמה נגד החמאס".

"הטבח הזה לא קרה בוואקום", אמר כהן וטען כי "קדמו לטבח 56 שנים של שליטה צבאית על העם הפלסטיני בגדה המערבית, ו-15 שנים של מצור הדוק על רצועת עזה".

"הטבח הנורא מחייב אותנו לא רק להילחם בחמאס אלא גם להביט על עצמנו כחברה וכמדינה", אמר כהן ובהמשך כתב כי "הטבח מסמן קריסה של שלוש מהתפיסות המרכזיות ששולטות בחברה הישראלית", ופירט כל אחת. בין היתר כתב ש"ב-7.10 צה"ל נכשל במשימה המרכזית שלו והיא הגנה על אזרחי ישראל".

כהן האשים את הדרג המדיני ש"צה"ל, שהיה אמור להגן מפני חמאס האכזר, היה עסוק בכיבוש הפלסטינים בגדה ובשמירה על המתנחלים". "ביום הטבח היו בגדה המערבית 36 גדודים לוחמים לעומת 2 בלבד בעוטף עזה. בשביל ממשלת ישראל בראשות המתנחלים הקיצוניים, הדם של המתנחלים אדום יותר מהדם של תושבי העוטף. עובדה. ההתנחלויות, הכיבוש והמצור הביאו לחורבן הארץ הזו".

לאחר מכן, כתב כהן כי "הדם של 1,400 נרצחי הטבח הוא על הידיים של החמאס", אבל ציין ש"ישראל תרמה תרומה משמעותית לאפשרות של מפלצת החמאס לצמוח"." כדי להרחיב את הכיבוש וההתנחלויות, ישראל הייתה חייבת שקט מעזה. תמורת השקט המדומה הזה, ישראל דאגה שמזוודות של מיליוני דולרים ייכנסו כל חודש לחמאס", כתב כהן.

כהן המשיך לשטוח את משנתו המוכרת ובתחילה בעקבות התמונה שצירף לציוץ היו מי שחשבו כי הוא עושה זאת בזמן מילואים וקראו לצה״ל להדיח אותו מהשירות, אך, כאמור, הוא עשה זאת אחרי שכבר סיים את שירותו.