בבוקר שבעה באוקטובר מחבלי חמאס חדרו לשטח ישראל וביצעו טבח נוראי ומזעזע בתושבי עוטף עזה ובמאות מבלים בפסטיבל "NOVA" שנערך בקיבוץ רעים. בפרויקט מיוחד ומרגש, הסלבס פגשו את שורדי הטבח מהמסיבה ושמעו מהם ממקור ראשון את העדויות המצמררות מאותה שבת שחורה.

קים אור אזולאי ישבה לשיחה עם סופיה ניקיטין שעבדה כברמנית באותה מסיבה טרגית. "לקראת 6 בבוקר כיבו את המוזיקה ואמרו ברמקול שיש צבע אדום. לא תכננו לעזוב בשום שלב, נשארנו שם והייתה בהתחלה אווירת צחוקים. חשבנו שזה מה שזה וזהו", סיפרה סופיה. "אחרי 20 דקות אחת הברמניות אמרה שריססו מכונית לפניה והתחלנו להבין שיש פה אירוע שהוא גדול יותר, שיש איזשהו ירי בחוץ. לא ברור מאיפה, למה וכמה - כולם בכאוס אחד גדול. רצנו לכיוון החניה, וראינו אנשים רצים בחזרה. שמענו את הירי והבנתי שאני מכותרת". 

"ואז הגיע רכב וצעק לנו שיש שלושה טנדרים של מחבלים בדרך לפה, למקום שבו היינו, ואז קיבלנו צרורות ופשוט רצתי", המשיכה סופיה. "לא הסתכלתי אחורה, רצתי, התכופפתי בזיג-זגים ואז ראיתי שם עוד מישהו שהוא חבר טוב שלי, אודי, ורצנו ליער. כל אחד תפס לעצמו עץ - וכל זה תוך כדי שירו וראיתי אנשים נופלים לידי", המשיכה סופיה לשחזר את רגעי האימה. 

"זה היה פשוט עניין של מזל ולא שום דבר אחר", מודה סופיה. "היינו ביער הזה שעתיים, ואז הגיעה קבוצה שדיברה בערבית בגבעה ממול, ואחרי חמש דקות קיבלנו אר-פי-ג'י, פשוט בום והדף. עפתי מההדף, הכל היה אפור והיו לי צפצופים באוזניים. ואז קמתי ורצתי פשוט בלי להסתכל אחורה, אין לי מושג אפילו איפה הטיל פגע". 

קים אור אזולאי ושורדת פסטיבל נובה, סופיה ניקיטין (צילום: תם ביקלס)
צילום: תם ביקלס

קים לא נשארה אדישה לעדות של סופיה, ושאלה אותה אם היא חושבת שתצליח מתישהו לחזור לשמוח ולרקוד. "ברור", ענתה סופיה. "בשביל אלה שלא שרדו, בשביל אלה שלא ניצלו. שלמוות שלהם יהיה משמעות - שלא ישכחו את האירוע הזה".

יצירה בימוי והפקה: סהר נווה
סטילס וסושיאל: תם ביקלס
צילום וידאו: דניאל ישראל
יונתן טירן
עורכת: עופרי שליו
מפיק מוזיקלי: עומר גאני (טיפוס)