אחרי שדיווחנו אמש (רביעי) לראשונה כי איוונקה טראמפ, בתו של נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ, בדרך לישראל יחד עם בעלה ג'ארד קושנר - השניים נחתו הבוקר (חמישי) בנתב"ג. אמש הם עלו על טיסת אל על ממיאמי לישראל, ולפני זמן קצר הגיעו לישראל כשמי שקיבל את פניהם הוא יו"ר הכנסת אמיר אוחנה - וכמובן אבטחה כבדה שהוצמדה אליהם.

סיבת ההגעה הרשמית של השניים לארץ עדיין לא ידועה, אך ככל הנראה הם הגיעו במטרה להביע תמיכה וסולידאריות בישראלים, בדומה לשאר הכוכבים הבינלאומיים שפקדו את ארצנו בשבועות האחרונים נוכח המלחמה. 

איוונקה טראמפ בישראל (צילום: אושר אוחיון)
צילום: אושר אוחיון
ג'ארד קושנר בישראל (צילום: אושר אוחיון)
צילום: אושר אוחיון
איוונקה טראמפ בישראל (צילום: אושר אוחיון)
צילום: אושר אוחיון

איוונקה וג'ארד ידועים כתומכים נלהבים של ישראל - וזו ממש לא הפעם הראשונה שהם מגיעים ארצה. ג'ארד הוא איש עסקים אמריקאי ממוצא יהודי. איוונקה, שנולדה כנוצרייה, עברה לפני נישואיה תהליך גיור אורתודוקסי-מודרני - ובחרה לעצמה את השם העברי "יעל".

כזכור, קושנר כיהן בתקופת נשיאותו של טראמפ כיועצו הבכיר בבית הלבן ונחשב לגורם המוביל מאחורי הסכמי אברהם, שבמסגרתם נורמלו יחסי ישראל עם איחוד האמירויות ובחריין - ובפברואר 2021 אף הוכרז כמועמד לפרס נובל לשלום. 

הגעתם של טראמפ וקושנר לארץ מצטרפת לשורה ארוכה של מפורסמים שנחתו לאחרונה בישראל למען הפגנת סולידריות ותמיכה נוכח המלחמה, ביניהם ניצבים הקומיקאי היהודי-אמריקאי ג'רי סיינפלד, שהגיע בתחילת השבוע יחד עם משפחתו, השחקנית דברה מסינג, השחקן מייקל רפפורט - וגם בכיר תעשיית המוזיקה ואיש העסקים סקוטר בראון.