לביף הזה לא ציפינו: אתמול התקיימה הפגנה הקוראת להפסקת הלחימה בעזה ולמען הסכם שלום עם הפלסטינים. מי שפחות התחברה לרעיון היא דניאל גרינברג שהגיבה בחריפות לסרטון מתוך ההפגנה בו אחד המפגינים בשם אלון-לי גרין מבקש לעצור את שפכות הדמים בישראל ובעזה. התגובה של גרינברג גררה התכתבות משולחת רסן בינה לבין אלון-לי, בה נאמרו דברים קשים ביותר.

גרינברג שיתפה את הסרטון של אלון-לי מתוך ההפגנה ועל גביו כתבה: "פשוט שתוק אידיוט. חיילים שלנו נהרגים כדי לשמור עלייך בלילה שלא תקבל איזה טיל למוח. משפחות מדממות, מדינה מרוסקת. אוף. הם מביאים לי עצבים. איפה הם חיים, ריבונו של עולם? מאיפה האנרגיה בכלל לקום ולהפגין בהפגנה כזאת פתטית בתקופה כזאת? עלק רוצים שלום, עלק רוצים שוויון, עלק חופש ועצמאות. לכו לגור בעזה, בחיאת, שחררו אותנו מהטמטום הזה שלכם כבר".

באופן מפתיע, אלון-לי, מנכ"ל שותף של תנועת "עומדים יחד", המקדמת שוויון בין אזרחים פלסטינים ויהודים בישראל, החליט להגיב לדבריה של גרינברג בצורה חריפה: "אני עומד מאחורי כל מילה. רק שלום ישראלי-פלסטיני יביא לנו ביטחון. כמה פעמים כבר הבטיחו לנו ש"הפעם, שהמלחמה הזו (והיו 16 בעשור וחצי האחרונות), תביא לנו ביטחון"? יותר מדי. בסוף אנחנו חייבים להבין ששליטה צבאית על מיליוני אנשים היא לא דבר שאפשר לנהל, שזה מתפוצץ לנו בפנים באלימות. גם לך וגם לי יש אינטרס לחיות בשקט ובביטחון, ורק שלום יוכל לעשות את זה".

עד כאן התשובה המנומסת, אך במשפט האחרון, אלון-לי החליט לשלוח עקיצה לעברה של דניאל ולעברו של בן זוגה ואב שני ילדיה, אייל גולן: "חוץ מזה, את נשואה לאייל גולן. לא חושב שאת בעמדה להטיף לי מוסר".גרינברג כמובן לא שתקה לו וכתבה: "עוד עונה לי. אלמוש (מי שיודע מה ההגדרה) [בדקנו, הפירוש: סלנג באר-שבעי, בן אדם מסכן, עלוב ומוכה גורל. בן אדם שמתנהג בצורה מעוררת רחמים], ביום שתעשה עשירית ממה שאייל גולן עושה עבור האזרחים, החיילים ומדינה שלמה, העולם שלך יראה אחרת. מבטיחה.

דניאל גרינברג (צילום: מתוך האינסטגרם של דניאל גרינברג)
צילום: מתוך האינסטגרם של דניאל גרינברג

"בינתיים וכרגע אתה עסוק בלהפגין כמו בן אדם חסר חיים ולצעוק לשלום. אבל היי, תיזהר, חיימי, מחר, מחרתיים, זה שאתה כל כך רוצה שלום איתו לא ממש יחפש שלום איתך. עכשיו שמע איזה שיר חזק... המנון מדינה", כתבה דניאל וצרפה את השיר שגולן הוציא עם פרוץ המלחמה "עם ישראל חי".