בבוקר השבעה באוקטובר מחבלי חמאס חדרו לשטח ישראל וביצעו טבח נוראי ומזעזע בתושבי עוטף עזה ובמאות מבלים בפסטיבל "NOVA" שנערך בקיבוץ רעים. בפרויקט מיוחד ומרגש, הסלבס פגשו את שורדי הטבח מהמסיבה ושמעו מהם ממקור ראשון את העדויות המצמררות מאותה שבת שחורה.

שניים מאותם שורדים הם יונה ורועי אסרף. המסיבה הזאת הייתה מרגשת במיוחד בשבילם, בעיקר כי לא יצא להם לבלות ביחד במסיבות מאז שהבנות נולדו. הם הגיעו לפסטיבל בזמן שחשבו שיהיה היפה ביותר - הזריחה. "הגענו בשש, ראינו לפי כמות הרכבים שהמסיבה בשיאה", יונה ורועי מספרים בשיחה עם גל מלכה. "כשנכנסנו לחנייה החנינו בסוף", מסביר רועי. שם הם נפגשו עם חברם, נתנאל. "איך שנתנאל פתח את הדלת של האוטו היה קרטון של חלב, הוא אמר לי: 'אני שם אותו על האנטנה, כשנצא יהיה לנו סימן'". 

הצלחתם להיכנס למסיבה? ליהנות לכמה דקות?
"זה היה ממש קצר. בשעה 6:15 פגשתי את אח שלי, עידן, שגם היה שם. הוצאתי את הטלפון, וב-6:28 צלמתי. כשהתחלתי לצלם, ראיתי שלושה עננים שחורים, וכשעשיתי זום בטלפון ראיתי כמו זרקורים שמתקרבים אלינו - אלו בעצם היו הטילים. אחרי 20 שניות בערך, היה צבע אדום, קפאתי לכמה שניות וראיתי מה קורה. אמרתי לאשתי 'תהיי איתי בקשר עין, אנחנו רצים מפה עד לאוטו'".  

את האוטו הם הצליחו לזהות במהירות בזכות אותו קרטון חלב שנתנאל הניח. "פתאום ראינו את אשר משמאל ואת נתנאל מימין, צעקתי להם שיגיעו מהר לאוטו. כשהם הגיעו הצטבר פקק קטן של חמישה רכבים, וכשיצאנו מכיוון הכביש הייתה ניידת משטרה שאמרה לפנות ימינה. חמישה רכבים שהיו מלפניי עשו פרסה במקום ומשהו אמר לי להמשיך ישר ולא לעזוב את הדרך הזאת", רועי משחזר ויונה מוסיפה, "פתאום אמרתי לו שהווייז התעדכן ושייקח שמאלה. הסתכלנו ימינה וראינו שני טנדרים, על כל טנדר עשרה חיילים עם נשקים". 

גל מלכה ויונה אסרף (צילום: תם ביקלס)
צילום: תם ביקלס

יונה ורועי לא תיארו לעצמם שאותם חיילים שהם רואים הם בכלל חוליית מחבלים, אבל לא עברו כמה שניות והם קלטו מי האנשים שנמצאים מולם. "אנחנו התקרבנו אליהם והם התקרבו אלינו. פתאום קלטנו את הסרטים הירוקים, תוך כדי הם כיוונו עלינו את הנשקים והתחילו לרסס אותנו, היינו עם הראשים למטה. נתי צעק מאחורה 'רועי תן גז, מחבלים יורים עלינו'".  

חשבתם באותו רגע על הסוף?
"חשבתי על הסוף, וחשבתי על זה שזה לא כואב לי, זה כואב למי שנשאר פה. חשבתי על הבנות שלנו שיהיו בלי הורים. אמרתי 'בבקשה אלוהים, תציל אותנו, שנחזור לבנות שלנו הביתה'. וככה היה, כל הכדורים פשוט פספסו אותנו". 

גל מלכה ויונה ורועי אסרף (צילום: תם ביקלס)
צילום: תם ביקלס

באותו הזמן רועי הסתכל מהמראה האחורית וראה שהמחבלים פונים שמאלה לשטח המסיבה. "תוך כדי התקשרתי לעידן, אחי, ואמרתי לו שמחבלים ירו עלינו. היינו איתו על הקו, שמענו את כל הצעקות, הריצות והכדורים. אני יודע שאחי שם ואין לי מה לעשות", רועי מתאר ויונה נזכרת ברגעי הפחד כשהם רחוקים מגיסה. "עידן צעק לי בטלפון: 'יוני, הם באים מכל מקום, הם מקיפים אותם. הם באים בטרקטורונים ובאופנועים. היה רגע שרועי רצה לפרסס ולחזור לשם, אמרתי לו שאנחנו חוזרים לבנות הביתה".  

נרצחו לכם חברים?
"המון, ועדיין יש חברים חטופים".

הלב שלי יוצא אליכם ואני בטוחה שהבנות שלכם יעזרו לכם לצאת מזה.
"הן הכוח שלנו".  

תחזרו לרקוד?
"בעזרת השם. אני מאחלת שיום אחד הלב השבור יחזור להיות שלם, שכולם יהיו בבית. זה ייתן לנו את הכוח לרקוד".

יצירה בימוי והפקה: סהר נווה
סטילס וסושיאל: תם ביקלס
צילום וידאו: דניאל ישראל
יונתן טירן
עורך: אליעד גולן
מפיק מוזיקלי: גניש