מאז פרוץ המלחמה בישראל, השחקן האוסטרלי נת'ניאל בוזוליק החליט שהוא מתייצב לצד הישראלים ועושה הסברה לטובתנו. מאז הוא הגיע לארץ כדי לראות מה קורה פה מקרוב ולצד הקושי הכבד של האירועים הנוראיים שקרו פה, הוא גם מצא אהבה.

חוץ מאהבה, בוזוליק גם מצא כאן הזדמנות עסקית - הוא קטף קמפיין ישראלי ראשון והצטלם ל"קרולינה למקה ברלין" יחד עם בר רפאלי. תפסנו אותו לריאיון מיוחד ושאלנו אותו איך עברה עליו התקופה המורכבת הזו, אם הוא שוקל לעשות עלייה, ואיך זה שאחרי שנשבע שלא ייצא שוב עם ישראלית - הוא נכנס לזוגיות עם ליה נגה?

צילום: טליה קדוש
ריאיון: נויה חסון

מאז שהמלחמה בישראל התחילה, אתה עושה הסברה לישראל, אפילו שאתה לא יהודי. למה זה?
"העובדה שאני לא יהודי היא חשובה. כשמישהו יהודי תומך בעם שלו הוא נחשב לא אובייקטיבי. אז אני חושב שדווקא כשמישהו לא יהודי מדבר בעד ישראל, הוא מראה שהוא משהו שהעולם לא ראה עדיין – וזה מאוד חשוב".

המלחמה הזו הוכיחה עד כמה האנטישמיות חזקה בעולם. זה הפתיע אותך?
"אני לא מופתע מזה, לצערי הייתי בהמון קהילות בהן אנטישמיות היא מקובלת. בשנים האחרונות אני ממש מנסה להזהיר הרבה חברים בעולם היהודי שיש גל אנטישמיות שכל מה שהוא רוצה זה שלאנשים בעולם לא יהיה אכפת יותר מהיהודים כדי שהם יוכלו לשחרר את הזעם שלהם על היהודים. אנחנו רואים את זה הרבה, וזה מפחיד. אחד מהדברים הכי שוברי לב שאני רואה זה כשצעירים יהודים, מעריצים שלי, מתקשים להבין למה העולם שונא אותם כל כך. העבודה שלי נהייתה ממש חשובה, להזכיר להם שהם לא לבד. שזו לא חובה להיות יהודי כדי לעמוד לצד ישראל, ושיש אנשים כמוני שלא רק רואים את האמת אלא מוכנים להסתכן כדי שהאמת הזו תצא לאור".

בר רפאלי ונת'ניאל בוזוליק לקרולינה למקה ברלין (צילום: לנס הפקות, יח"צ)
צילום: לנס הפקות, יח"צ

 אתה חושב שהתמיכה שלך בישראל יכולה לגבות מחיר מהקריירה שלך?
"כן, זה יכול לקרות, אבל למזלי כשהעולם מנסה לסגור דלת אחת – אלוהים פותח לי דלת אחרת. צילמתי סרט בשבוע שעבר בלוס אנג'לס עם המפיק דני איי, יש הרבה הזדמנויות באופק, אבל העדיפות הראשונה שלי היא לוודא שהאמת תצא לאור לגבי מה באמת קורה בישראל. אז אם אני צריך לשים את הקריירה שלי בצד כדי שהעבודה שלי בישראל תצליח, אז שכך יהיה".

מה אתה חושב על מפורסמים שלא מגנים את החמאס ואת מעשיהם ב-7 באוקטובר?
"זה מצב מורכב עבור מפורסמים. כשהמטרה שלך היא להרוויח כסף או להמשיך לגדול ולצבור תהילה – הסכסוך הישראלי פלסטיני הוא נושא מאתגר. יש 1.9 ביליארד מוסלמים בעולם ורק 15 מיליון יהודים. מבחינה עסקית – זה לא חכם לתמוך בישראל. מבחינה מוסרית – זה חשוב בצורה קריטית. כמו כל המפורסמים, צריך רק אחד או שניים שיהיו אמיצים מספיק כדי לעמוד בחזית, ללכת נגד הזרם, ולא לעשות מה שכולם עושים. התקווה שלי היא שאנשים כמוני שמדברים בעד ישראל יעודדו אנשים נוספים בעמדות מפתח לעשות את אותו הדבר.

נת'ניאל בוזוליק, ליה נגה (צילום: instagram)
צילום: instagram

"כרגע התנועה הפרו פלסטינית היא מאוד אינטליגנטית. הם יודעים שאם הם יאיימו, יתעללו, יתקפו אנשים שיש להם קהל עוקבים גדול, זה הולך להפחיד אותם והם ישתקו. זה הכל אסטרטגיה. אז זה הכל תלוי באנשים שיהיו מספיק אמיצים לעמוד נגד זה, ולהגיד, 'אם זה מה שיקרה לי על כך שאני תומך בישראל, אם אני הולך בתל אביב לים ואני מקבל כמויות אדירות של שנאה מפרו פלסטינים – זה אומר שזו לא תנועה טובה, היא לא מונעת משלום אלה מדברים מפחידים".

בביתך באוסטרליה, אתה מרגיש את תמיכה בישראל או את האנטישמיות?
"לצערי אני מרגיש את האנטישמיות וזה מאוד קשור לממשלה הנוכחית. לאחרונה פני וונג, שרת החוץ של אוסטרליה, הגיעה לביקור בישראל אבל הסיור שלה היה מאוד בינוני מבחינת המקומות שהיא הלכה אליהם. יש הרבה עבודה שצריכה להיעשות באוסטרליה. אני כן אגיד שהקהילות היהודיות באוסטרליה הן מדהימות. הן התאחדו בצורה מאוד עוצמתית והחוסן שלהן כנגד האנטישמיות הוא פשוט מעורר השראה".

הגעת לישראל למטרה מסוימת ומצאת את עצמך מתאהב. זו הפעם השנייה שזה קרה עם בחורה ישראלית (בעבר יצא עם עדן בן זקן, הדוגמנית, לא הזמרת). איך אתה מסביר את זה?
"אני לא יודע אם יש הסבר לאיך אהבה קורית, זה פשוט משהו מיוחד מאוד. אני כן אומר שליה נגה היא אדם מדהים, אחרי מערכת היחסים הקודמת שלי אמרתי שאני לא אצא יותר עם ישראליות, אבל איכשהו ליה שינתה את דעתי. אני חושב שזה מעיד על מי היא. היא נאמנה, מוכשרת בטירוף, מצחיקה, עם אינטליגנציה רגשית. היא מפורסמת כאן, לא? היא ממש מצחיקה בחיים האמיתיים והיא גבוהה ומתאמנת בכל יום. היא בשלנית מעולה והיא לימדה אותי את המשפט הכי חשוב בעברית – 'את צודקת'".

נת'ניאל בוזוליק, ליה נגה (צילום: instagram)
צילום: instagram

זה לא מפחיד להיכנס למערכת יחסים טראנס-אטלנטית?
"זה מפחיד עם האדם הלא נכון, אבל עם האדם הנכון זה רק אתגר שצריך להתגבר עליו. אני וליה נחושים לגרום לזה להצליח, על אף כל האתגרים, ועד עכשיו אנחנו די מצליחים. אני חושבת שעם ישראל צריך להודות לה, כי מה שעבר עלי מאז 7 באוקטובר היה מתיש מבחינה רגשית, מנטלית ופיזית, ובלי התמיכה של ליה אני חושב שזה היה קשה עבורי להמשיך לעשות את העבודה שאני עושה. ויותר מזה – היא זו שהחזירה אותי לכאן, אז עכשיו אני מרגיש שבאיזשהו מקום ירשאל גם צריכה לשבח אותה ולתת לה אות הערכה על מה שהיא עשתה עבורי".

היית פה כבר 28 פעמים, אתה חושב לעשות עלייה? לעבור לכאן לתמיד?
"זה משהו שיכול לקרות, השאלה אם ישראל תקבל אותי לכאן, מבחינת ויזה ודרכונים, רישיון נהיגה. זה תהליך ארוך, אז נראה".

מה הצעד הבא בינך לבין ליה?
"הצעד הבא הולך להיות – תעלומה, ואת תצטרכי לעקוב אחרינו ברשתות כדי לדעת מהו".