חודש ימים אחרי לידת בנה הבכור אל-ים, נטע אלחמיסטר החליטה השבוע לחזור להתאמן. אחותה הקטנה, ספיר, שיתפה אתמול (רביעי) בעמוד האינסטגרם שלה סרטון שבו רואים את נטע בעיצומו של אימון סקווטים - וכתבה בגאווה: "מי נראית ככה אחרי לידה?".

את הסטורי הזה ותמונה נוספת שלה ממכון הכושר העלתה אלחמיסטר גם לעמוד האינסטגרם הפרטי שלה, ובמקביל גם לעמוד של עסק בגדי הים שלה "בננהוט". עד מהרה, התמונה המדוברת חוללה סערה ברשת - ולצד תגובות מרימות על הגזרה הלוהטת - עוקבים ועוקבות רבות יצאו נגד נטע - והאשימו אותה בעידוד הפרעות אכילה.

עוקבת אחת לא נשארה אדישה - וכתבה לאלחמיסטר: "התחלתי את ההיריון במשקל הרגיל שלי (45 ק"ג), בסוף ההיריון שקלתי 59 ק"ג. היום, חודשיים אחרי לידה, לא מאמינים לי שילדתי, ועדיין נותר לי 5 ק"ג לחזור למשקל הרגיל שלי. ופתאום התמונה הזו – מזל שאני לא בולמית או עם הפרעות אכילה או חלילה בדיכאון אחרי לידה – כי זה מה שלצערי עלול לעשות להרבה נשים. ומדברת מישהי שלגמרי כמעט חזרה לגזרה בזמן כל כך קצר. מאוד מחזיקה מנטע, בעיניי היא חכמה ומהממת - ודווקא הייתי מצפה ממנה לדבר על הדבר הזה ולא להצטייר כאילו לא ילדה בכלל". 

View this post on Instagram

A post shared by BANANHOT bikinis (@bananhot)

עוד הגיבו לנטע על הפוסט: "יפה ומדהימה. רזון זה לא הכל אחרי הלידה, מסכנות כל אלה שעוקבות ולא נראות ככה אחרי הלידה ומרגישות שהן נכשלות, עצוב מאוד". עוקבת נוספת הצטרפה לדברים - וכתבה: "מאוד אוהבת אותה, כן? אבל אלפי בנות עוקבות אחרייך. לא כולן נראות ככה אחרי היריון. לא יודעת, תראי משהו אחד אנושי, סימן מתיחה, בטן קטנטנה שנשארה, פס שיצא שלא אהבת. לא הכל חייב להיות שלמות כל הזמן, למרות שחמסה, היא מעלפת והלוואי על כולנו, אבל אשמח לראות משהו של בני אנוש גם".

לעומת זאת, היו כאלה שיצאו להגנתה של אלחמיסטר - וטענו כי היא ממש לא צריכה להתנצל על איך שהיא נראית. "מרגיש לי לפי חלק מהתגובות כאן שנטע צריכה להתנצל על איך שהיא נראית אחרי לידה ולא ברור למה. כל אישה והמקום שלה להיות איך שהיא".

מטעמה של נטע אלחמיסטר בחרו שלא להגיב לפנייתנו.