בבוקר שבעה באוקטובר מחבלי חמאס חדרו לשטח ישראל וביצעו טבח נוראי ומזעזע בתושבי עוטף עזה ובמאות מבלים בפסטיבל "NOVA" שנערך בקיבוץ רעים. בפרויקט מיוחד ומרגש, הסלבס פגשו את שורדי הטבח מהמסיבה ושמעו מהם ממקור ראשון את העדויות המצמררות מאותה שבת שחורה.

שרית פולק ישבה לשיחה עם בן שלוש ששחזר את רגעי האימה דקה אחר דקה. "זו הייתה הרחבה הכי יפה שראיתי בחיים שלי, אני לא יכול לתאר לך כמה כיף היה במסיבה הזו - מוזיקה מטורפת, אנשים יפים, מקום מדהים", סיפר בן. "ואז פתאום בשעה 6:29 אני הסתכלתי ימינה וראיתי מלא שובלים של טילים יוצאים, ואחרי שנייה אני קיבלתי התראות לאזעקות בירושלים, במרכז ובשפלה. ואז עצרו את המוזיקה, אמרו לנו להשתטח על הרצפה, פתחו לנו את שערי החירום לצאת החוצה, ללכת לרכבים. 

"תוך כדי שמענו ירי ממש קרוב. באותם רגעים רק שמענו אותם ממרחק של אולי 200 מטר. עלינו לכביש והמשטרה חסמה אותו משני הצדדים, כי בשניהם היו מחבלים. שוטרים צעקו לנו, 'ברחו, ברחו'. נסעתי לצומת נתיבות ופתאום ראיתי מרחוק שישה אנשים לבושים בשחור תוך כדי שהם סימנו לי, הם פשוט טענו את הנשקים שלהם והתחילו לירות לכיוון שלי ולנתיב שלידי - מהר פרססתי ונכנסתי לנתיבות. עצרתי את הרכב. התחלתי לעבור בין בתים, היינו שבעה אנשים באוטו שלי, ואף אחד לא פתח לנו את הבית. 

"ואז ראינו מתנ"ס נטוש. נכנסנו פנימה כולם, בלי כלום, לא ידענו מה קורה בחוץ. רק שמענו בחוץ יריות מפחידות, טילים ורק צעקות. כבר הגעתי למצב שאני לא מצליח לנשום, לא מצליח לעמוד על הרגליים, מזיע, הייתי ממש בסטרס", סיפר בן. 

שרית פולק ובן שלוש, שורד המסיבה ברעים (צילום: תם ביקלס)
צילום: תם ביקלס

"אני לא הייתי בסיטואציה הזו וזה מרגיש לי כמו חלום בלהות, סרט אימה", אמרה שרית פולק בתגובה לסיפור המטלטל של בן. "מטורף, אנחנו איבדנו המון חברים, המון חברים חטופים", ענה בן - וסיים בנימה אופטימית: "מנסים לחזור לעצמנו כמה שאפשר. עם ישראל חי".  

יצירה בימוי והפקה: סהר נווה
סטילס וסושיאל: תם ביקלס
צילום וידאו: דניאל ישראל
יונתן טירן
עורך: בינימין שילו
מפיק מוזיקלי: מיטאגאמי ומתן קידו ז"ל