בבוקר השבעה באוקטובר מחבלי חמאס חדרו לשטח ישראל וביצעו טבח נוראי ומזעזע בתושבי עוטף עזה ובמאות מבלים בפסטיבל "NOVA" שנערך בקיבוץ רעים. בפרויקט מיוחד ומרגש, הסלבס פגשו את שורדי הטבח מהמסיבה ושמעו מהם ממקור ראשון את העדויות המצמררות מאותה שבת שחורה.

עבור שובל בוסקילה זו הייתה מסיבת הטראנס הראשונה שלה. בשיחה עם יעל שלביה, היא מספרת שמיד כשהגיעה למקום, היא חשה שהיא נמצאת בעולם קסום. אלא שעד מהרה הקסם התפוגג לו - והפך לסיוט הכי גדול שלה. 

 

"אמרתי לאחד החברים שלי 'תודה רבה שהבאת אותי לכאן. זו המסיבה הכי טוב שהייתי בה בחיים'", אומרת שובל. "באזור השעה 06:20 פתאום שמעתי בומים. לא הבנתי מה קורה כי לא ידעתי את סדר גודל האירוע. רצינו להצטלם כדי שיהיה לנו זיכרון, אז ביקשנו ממישהי שאנחנו לא מכירים שתצלם אותנו - ובדיעבד אחרי כמה זמן הבנו שאותה הבחורה נרצחה", סיפרה שובל בקול חנוק.

"היינו אוטו מלא, אני ועוד ארבעה חברים שלי, ואז חבר התקשר אלינו ואמר לנו 'תצאו עכשיו מהאוטו. יש מחבלים'. ואז התחלתי לשמוע צרורות של יריות. חבר שלי החזיק לי את היד והתחלנו לרוץ. ראיתי בהתחלה אנשים נופלים ואמרתי 'שובל, לא ליפול, לא ליפול' - ושמעתי יריות ולא ידעתי מאיפה זה בא ולא ידעתי לאן אני הולכת. אני זוכרת שבכיתי בלי הפסקה ואמרתי 'שובל, את בחורה חזקה. את חייבת לשרוד את זה'. 

יעל שלביה, שובל בוסקילה (צילום: תם ביקלס)
צילום: תם ביקלס

"אחרי כמה זמן שהלכנו ביער, אני והחברים פתאום ראינו אוטו עם בגאז' פתוח. החברים שלי עלו מאחורה ואני באתי להיכנס מהדלת האחורית. דפקתי ואמרתי 'תפתחו לי' אבל לא היה מקום. והוא פשוט המשיך לנסוע. כשהם ראו שהנהג המשיך לנסוע, הם ירדו מהאוטו והמשיכו ללכת איתי בדיעבד אחרי זה חמש שעות. לא יודעת אם הייתי מצליחה לשרוד בלי החבר שהחזיק לי את היד ובלי החברים שירדו מהאוטו והמשיכו ללכת איתי ברגל".

"אלה היו היומיים הכי ארוכים והכי קצרים שעברתי בחיים שלי. הגעתי הביתה ועשינו 'הגומל', כי לא יכולתי יותר ופרצתי בבכי. אמא שלי ודודה שלי בכו וכל פעם את מתחילה להבין את הנס שבורא עולם עשה". 

יעל שלביה ושובל בוסקילה, ניצולת פסטיבל NOVA (צילום: תם ביקלס)
צילום: תם ביקלס

"את חושבת שאת תמשיכי לצאת למסיבות?", שאלה יעל שלביה את שובל. "אני חושבת שאני בחיים לא אפסיק לרקוד וליהנות ולחגוג את החיים", ענתה לה שובל. "אנשים של טראנס אלה אנשים שאי אפשר להרוס להם את שמחת החיים. אף אחד לא יצליח".

יצירה הפקה ובימוי: סהר נווה
סטילס וסושיאל: תם ביקלס
צילום וידאו: דניאל ישראל
יונתן טילן
סאונד: תמיר אטלי
סאונדטרק: עמית אגמי ומתן קידו ז"ל