איוונקה טראמפ, בתו של נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ, תנחת מחר (חמישי) בישראל יחד עם בעלה, ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו של טראמפ. השניים עלו על טיסת אל על לישראל ממיאמי, והם, כמובן, יושבים במחלקת העסקים. סיבת ההגעה הרשמית של השניים לארץ עדיין לא ידועה, אך ככל הנראה הם הגיעו על מנת לתמוך בישראלים, בדומה לשאר המפורסמים שפקדו את ארצנו בשבועות האחרונים נוכח המלחמה.

מי שעוד נמצאים באותה הטיסה חזרה לארץ הם נועה קירל והראל סקעת שהופיעו במיאמי בערב תמיכה בישראל, שבו השתתפה גם הטיקטוקרית האמריקאית מונטנה טאקר - שכזכור, גם היא הגיעה בשבוע שעבר לישראל להביע סולידריות עם ישראל ולהמשיך את מסע ההסברה שלה ברשתות החברתיות מקרוב.

איוונקה וג'ארד ידועים כתומכים נלהבים של ישראל - וזו ממש לא הפעם הראשונה שהם מגיעים ארצה. ג'ארד הוא איש עסקים אמריקאי ממוצא יהודי. איוונקה, שנולדה כנוצרייה, עברה לפני נישואיה תהליך גיור אורתודוקסי-מודרני - ובחרה לעצמה את השם העברי "יעל".  

איוונקה טראמפ וג'ארד קושנר (צילום: מתוך אינסטגרם, instagram)
צילום: מתוך אינסטגרם, instagram

כזכור, קושנר כיהן בתקופת נשיאותו של טראמפ כיועצו הבכיר בבית הלבן ונחשב לגורם המוביל מאחורי הסכמי אברהם, שבמסגרתם נורמלו יחסי ישראל עם איחוד האמירויות ובחריין - ובפברואר 2021 אף הוכרז כמועמד לפרס נובל לשלום. 

טראמפ, איוונקה וקושנר (צילום: shutterstock_lev radin. )
צילום: shutterstock_lev radin.
איוונקה טראמפ (צילום: 	MEGA, getty images)
צילום: MEGA, getty images

הגעתם של טראמפ וקושנר לארץ מצטרפת לשורה ארוכה של מפורסמים שנחתו לאחרונה בישראל למען הפגנת סולידריות ותמיכה נוכח המלחמה, ביניהם ניצבים הקומיקאי היהודי-אמריקאי ג'רי סיינפלד, שהגיע בתחילת השבוע יחד עם משפחתו, השחקנית דברה מסינג, השחקן מייקל רפפורט - וגם בכיר תעשיית המוזיקה ואיש העסקים סקוטר בראון.