מאז תחילת המלחמה בישראל, סלבס וכוכבים ישראלים רבים הפכו את עמודי האינסטגרם שלהם למערך הסברה של ממש. אלא שעל אף השליחות וההתגייסות מעוררת ההשראה, חלקם סופגים יום-יום תגובות קשות מפרו-פלסטינים, ויש כאלה שאפילו לוקחים את התגובות צעד אחד קדימה.

רק השבוע דיווחנו לכם כי ניקול ראידמן נמצאת תחת מתקפה של בוטים פרו-פלסטיניים על הנייד הפרטי שלה, במהלכה נשלחות אליה למעלה מ-300 הודעות מאנשי קשר לא מזוהים, ובהן קיבלה איומים מפורשים על חייה והודעות נאצה נגד ישראל.

כעת מתברר שלא רק ראידמן, אלא גם השחקנית והזמרת מיכל אמדורסקי, שמשתפת תכני הסברה רבים ברשתות החברתיות שלה מאז שבעה באוקטובר, עוברת מתקפה דומה. בשבוע האחרון הטלפון הפרטי שלה מוצף על ידי עשרות פלסטינים שמתקשרים למספר הנייד האישי שלה, מקללים אותה בערבית ושולחים לה הודעות הכוללות קללות, גידופים - ואיומים. מדובר במספרי טלפון של אנשים בשר ודם - ומרביתם מופיעים גם באפליקציות הזיהוי תחת שמות של פלסטינים.

 

אותם מטרידנים התקשרו בלי סוף לאמדורסקי ואיימו על חייה. מעבר לכך, בין ההודעות שנשלחו לה היא קיבלה את המסר הבא: "רוצה לז**ן את אחותך השר**טה בגלל פלסטינים שהרגת בעזה, ולכל היהודים באשר הם, אחותכם זונה". לאחר שדאגה לחסום עוד ועוד את אותם מספרי הטלפון, אמדורסקי החליטה להתייצב אתמול בתחנת יפו-איילון ולהגיש תלונה במשטרת ישראל. 

מיכל אמדורסקי הגישה תלונה במשטרה אחרי איומים מפלסטינים
טופס התלונה שהגישה אמדורסקי במשטרת ישראל

בשיחה של אמדורסקי עם mako סלבס, היא מספרת: "ההסברה שלי בעיקרה באנגלית, בגלל שאני יודעת שיש לי עוקבים לא מהארץ וזה מעסיק אותי כל היום. אנחנו יודעים מי אנחנו, מה אנחנו מרגישים ומה צריך לקרות. ומי שייכנס בי או במדינת ישראל, אני אכנס בו בחזרה - בכל אמצעי שיתאפשר לי".