בתו של נשיא ארצות הברית לשעבר איוונקה טראמפ ובעלה ג'ארד קושנר, נחתו הבוקר (חמישי) בישראל, כפי שסיפרנו לכם לראשונה. השניים מתכוננים לחזרתם לארה"ב עוד הלילה, אחרי יממה עמוסה למדי במהלכה ירדו דרומה לעוטף עזה – לראות במו עיניהם את זירת הזוועות של 7 באוקטובר. השניים פגשו ניצולים ומשפחות חטופים בכפר עזה, מלווים ביו"ר הכנסת אמיר אוחנה, ונראה שהביקור הותיר את חותמו על איוונקה, שתיעדה את צעדיה בישראל לאורך היום.

"בעודי עוזבת את ישראל, הלב שלי מתמלא בשילוב של צער ותקווה", כתבה איוונקה בסטורי שהעלתה לחשבון האינסטגרם שלה הערב. "לחזות בתוצאות של מתקפת הטרוריסטים ב-7 באוקטובר, שמעתי סיפורים קורעי לב מקורבנות, משפחות, חיילים ומהמגיבים הראשונים. הכוח שלהם בתוך הייאוש היה נוגע ללב באופן עמוק, והנחישות של בעלי החוסן הנפשי ואנשים קשוחים מזכירים לנו שאפילו בשעות החשוכות ביותר, תקווה וטוב תמיד נוכחים".

הסטוריז של איוונקה טראמפ מישראל (צילום: מתוך אינסטגרם)
איוונקה ובעלה ג'ארד קושנר בעוטף | צילום: מתוך אינסטגרם

תמונות אחרות ממהלך היום הציגו את איוונקה וג'ארד בעוטף נפגשים עם כוחות ביטחון ומתנדבי זק״א, בעודם מודים לתושבים ולנציגי כוחות הביטחון, ואף העניקו להם מדליון. "מתפללת לחזרתם של כל החטופים ולהחלמתם של כל הקורבנות ומשפחותיהם", ציינה איוונקה בחשבון האינסטגרם שלה היום, לצד ההאשטאג #אף חטוף לא נשאר מאחור.

התחנה האחרונה של הזוג, שאת הסיור שלו ליוותה אבטחה כבדה, כללה פגישה עם נשיא המדינה יצחק הרצוג. שם נפגשה איוונקה גם עם משפחות החטופים - ואמרה בדמעות ובקול חנוק: "אנחנו חושבים עליכם כל יום ועל משפחותיכם והלב שלנו יוצא אליכם. אנחנו מתפללים עבורכם, אנחנו נעשה כל שביכולותינו. מה שראינו היום - זה מזעזע אותי עד עמקי נשמתי".

הסטוריז של איוונקה טראמפ מישראל (צילום: מתוך אינסטגרם)
הסטורי שהעלתה איוונקה בצאתה מישראל | צילום: מתוך אינסטגרם
הסטוריז של איוונקה טראמפ מישראל (צילום: מתוך אינסטגרם)
צילום: מתוך אינסטגרם

זאת, בשעה שבעלה ג'ארד הוסיף כי "לצפות בכל מה שקרה היה מאוד קשה, מהידיעה הראשונה שראיתי בטוויטר למה שהתחולל כאן. מאז אותו היום, ניצלתי הרבה מזמני בנושאים אלה כדי לפעול לשמירה על עם ישראל".

איוונקה טראמפ וג'ראד קושנר בבית הנשיא (צילום: קובי גדעון/לע״מ)
צילום: קובי גדעון/לע״מ
איוונקה טראמפ וג'ראד קושנר בבית הנשיא (צילום: קובי גדעון/לע״מ)
צילום: קובי גדעון/לע״מ