מאז החלה המלחמה בישראל, טל מורד גויס למילואים ולחם ברצועת עזה יחד עם חבריו לפלוגה, שהרבה מהם לצערנו נאלץ לאבד בקרבות הקשים. כעת, זמן קצר אחרי ששוחרר, פגשנו את מורד במציאות שונה שנות אור ממה שהכיר בחודשים האחרונים: צילומים לקמפיין הקיץ של רנואר. על הסט ניסינו להבין ממנו איך עברה עליו התקופה האחרונה - ומה הסטטוס בינו לבין האקסית מאיה קיי, שהגיעה לבקר אותו בזמן המילואים?

צילום: חן קוקה

חזרתי אחרי תקופה ארוכה במילואים. איך ההרגשה?
"לא אגיד שההרגשה טובה, זו לא הרגשה טובה. זו הרגשה של חסך שיש לי בתקופה הזו, שאני פה והמלחמה עדיין מתקיימת ומתמשכת. אבל אני מנסה לשלב את עצמי בזרועות פתוחות לתוך עשייה, עבודה, לימודים, הפיתוח העצמי שלי. זה מאוד חשוב לי להתעסק בזה ובמקביל זה עדיין בראש שלי, עדיין בתוכי. עדיין חברים שלי נפצעים, נהרגים וזה קשה להיות פה. אני לא מנסה להדחיק את זה, בגלל שאני נותן לזה כל כך הרבה מקום אצלי, קשה להתנהל ולהתקיים, אבל אני עושה את המקסימום שלי. מנסה כמה שיותר להתחזק בתקופה הזו".

טל מורד ל"רנואר" (צילום: יח"צ)
טל מורד לקולקציית הקיץ של רנואר | צילום: יח"צ

בתקופה הזאת אתה מרגיש שנוצרה לך ביקורת על הממשלה ומה שקורה במדינה?
"לא. אין לי ביקורת, אני לא רוצה להביע ביקורת על שום דבר. נטו יכול להגיד שמבחינה ביטחונית הצבא עושה את המקסימום שלו. יכול להגיד לך שאולי אני לא בורג משמעותי ומרכזי במערכת, אבל בתור לוחם, הלוחמים יורקים דם. לא רואים, לא שומעים, לא אכפת להם מכלום. כל התקופה הזו הצבא הכין אותנו לעבור ממצב של 'אדם' ל'לוחם', לשים הכל בצד ועכשיו אנחנו לוחמים שנכנסים למלחמה. כל רגע שיש משימה, באותו רגע שנכנסנו לעזה, שינינו סוויץ'. אני יכול להגיד שבצוות שלי חווינו סיטואציות מאוד קשות, אבל כולם עושים את העבודה על הצד הטוב ביותר ונותנים את מאת האחוזים שלהם. בתור לוחם, אנשים נותנים הכל ואין מילה אחת רעה להגיד, נטו להעריך אותם ולחזק אותם כמה שיותר". 

טל מורד ל"רנואר" (צילום: יח"צ)
צילום: יח"צ

יצא לך לדבר עם ידין גלמן על זה ששניכם לוחמים ועל מה שחוויתם?
"האמת, אתן לך סקופ. אני וידין עשינו פודקאסט שבועיים לפני המלחמה, הוא הזמין אותי לפודקאסט שישבנו ודיברנו על השירות הצבאי, על התהליך שלי, על אירוע קשוח שהיה לי לקראת סוף המסלול, וזה קטע הזוי. יומיים גם לפני שלחתי לו הודעה, 'מה עם הפודקאסט?', וזה מצחיק, היום אנחנו מדברים על היום שאחרי. ישבנו על קפה גם לפני כמה ימים, מצחיק ששנינו עברנו סיטואציות נורא קשות ועכשיו אנחנו פורקים ביחד".

אז עכשיו צריך פודקאסט חדש.
"דיברנו על זה וזה יקרה, יקרה בקרוב".

הבנו גם שהאקסית מאיה קיי באה לבקר אותך בשטחי כינוס.
"כן, היא באה לבקר. כמו שהמשפחה שלי באה לבקר, נורא היה לי חשוב לראות אותה גם, לחבק אותה, לחזק אותה. אני חושב שזה הדדי ביותר, שום דבר מעבר לא היה שם. נטו חיזוק באופן אישי כי באמת דאגנו אחד לשנייה ונראה לי שכמו שלה היה חשוב, גם לי היה נורא חשוב לראות אותה ולחזק אותה. זהו, פה זה נגמר". 

החופשה של טל מורד ומאיה קיי, (צילום:  מתוך האינסטגרם של מאיה קיי )
צילום: מתוך האינסטגרם של מאיה קיי

מה הסטטוס ביניכם כרגע?
"אנחנו בטוב. מאיה היא פרק נורא מרכזי בספר שלי בחיים. אני לא מתכחש לזה והיא נורא חשובה לי. אני חושב שזה באמת הדדי, בסוף אנחנו אנשים צעירים, לכל אחד יש את הקריירה שלו, את תחום העניין שלו. כל אחד בעולם משלו כרגע ופה זה נגמר. אנחנו בטוב, תמיד נהיה טוב. אראה אותה, אחבק אותה והכל בסדר".

מחפש זוגיות עכשיו?
"זו שאלה שאשמור לעצמי, למרות שיש לי מה לדבר על הנושא הזה. כן, זוגיות זה תמיד כיף".

לשמור לעצמך כי יש איזה משהו שאתה לא מעוניין לדבר עליו או כי אתה עוד בוחן?
"כרגע אשמור את השאלה הזו לעצמי".