ב-7 באוקטובר השחקן והדוגמן ידין גלמן נפצע באורח קשה כשיצא לחלץ תושבים מקיבוץ בארי. מאז הוא אושפז בבית החולים ועבר תהליך שיקום ממושך. כעת, ארבעה חודשים אחרי היום הנורא ההוא, ידין מצליח לחזור לשגרה ולדבר איתנו קצת על התקופה המשוגעת שעברה עליו.

תפסנו את גלמן בצילומים לקולקציית קיץ 2024 של רנואר, וניסינו להבין איך הוא צלח את תקופת השיקום הארוכה בבית החולים, מה מצבו עכשיו, עד כמה בת הזוג אדוה דדון עזרה לו בתהליך, והאם זה מרגש אותו שהוא הפך לשם מוכר בכל בית בישראל?

צילום: חן קוקה

חזרת לעבוד אחרי המילואים והפציעה. איך ההרגשה?
"ההרגשה מוזרה, מורכבת וגם טובה, הכל ביחד. אנחנו כל הזמן בקונפליקט שיש מלחמה, יש את החטופים והצפון מתחמם, והנה מתחילים לחזור לשגרה ולצלם קמפיין קיץ לרנואר. אבל זה מראה שאנחנו עם הראש קדימה ולא שוקעים עם הקושי של המלחמה הזו, אלא מסתכלים איך אנחנו מנצחים גם באזרחי".

שמעתי אותך אומר שאתה רק מחכה לרגע שיתנו לך 'אוקיי' לחזור למילואים.
"כן. ברגע שאני אוכל להרים נשק, אני חוזר".

גם באמצע העבודה והכל?
"כן, באמצע הכל. נפלה בחלקי הזכות להיות מהאנשים שיכולים להגן על אזרחי המדינה והייתי עושה את זה זה כל יום, כל שעה, מתי שצריך".

ואיך הפציעה? איך תהליך ההחלמה עובר?
"עדיין יש לי עצב קטוע אז יש לי שריר שלא מקבל חשמל. יש שרירים אחרים שמפצים, אבל היד מאוד מתעייפת. אין לי תחושה בכל החלק הפנימי של יש שמאל, לא מרגיש כלום. יש צלקת גדולה מהחזה ועד היד. אני לא רוצה להראות אותה, זה לא משהו שאני רוצה להשוויץ בו. זה חלק ממני, רואים את זה וזה בסדר, אבל ייקח זמן עד שזה ישתקם, אבל אני בכיוון טוב".

ידין גלמן (צילום: לירן מור, יח"צ)
צילום: לירן מור, יח"צ

יש לך ביקורת על ההתנהלות של הממשלה?
"אני חושב שלא צריך לקרוא לזה ביקורת. אני חושב שיש לנו המון שאלות שנשארו פתוחות. אני לא מאשים אף אחד, אין פה אצבעות מאשימות לא לפה ולא לפה. אבל אני כן חושב שצריך לענות על המון שאלות מאוד קשות שיש סביב המלחמה הזו. יש אנשים שצריכים לתת דין וחשבון, יש אזרחים ומילואימניקים שמגיעות להם תשובות".

ואיך זה להיות מוכר בכל בית בארץ?
"אני חושב שבאיזשהו מקום חזרנו אחורה לזה שאנשי צבא הם האנשים המוכרים, כמו בימים של רפול, לא משווה את עצמי כמובן. באיזשהו מקום זה דווקא מרגש להיות מוכר בגלל דבר כזה, מתוך איזושהי מסירות למדינה".

זה משהו שייחלת לו מבחינה מקצועית? שיכירו את השם שלך?
"זה מאוד תורם ועוזר, אבל לא ייחלתי לזה ככה. אני מקווה שזה יוביל מפה רק לדברים טובים".

אי אפשר שלא לדבר על הזוגיות שלך עם אדוה דדון. איך הכרתם? תעשה לנו רגע סדר.
"הכרנו מזמן, ולקח זמן עד שהתחלנו לצאת, אבל הכרנו דרך הבת של אבי נשר, תום. היא הכירה בינינו. אני התאהבתי בשנייה שפגשתי את אדוה. אבל לקח הרבה זמן עד שהיא הסכימה לצאת איתי. בהתחלה היא לא הסכימה. בחור צעיר, שחקן, מה זה קשור עכשיו. אבל מאז זה רק עף".

אדוה דדון וידין גלמן (צילום: זיו קורן, מתוך עמוד האינסטגרם של ידין גלמן)
צילום: זיו קורן, מתוך עמוד האינסטגרם של ידין גלמן

אז אתה אומר שתהליך החיזור היה ארוך מהרגיל.
"כן, כמו בסרטים, כשמחזרים. שולחים פרח, שולחים מכתב, כזה".

יש פה עסק עם בחור רומנטיקן.
"מקצוען ורומנטיקן".

התקופה הזו הייתה לא פשוטה בשביל שניכם, היא בעבודה בחדשות, אתה היית פצוע. איך מתחזקים את הזוגיות?
"מפרגנים אחד לשנייה וגם דוחפים כל פעם. כל כתבה שהיא הייתה צריכה לעשות, כל כך הייתי גאה שהיא ממשיכה לעשות את זה ולשומעת את הסיפורים הקשים האלה. היא הייתה בבארי יומיים אחרי שנפצעתי, נכנסה לעזה פעמיים. היא פשוט גיבורת על. לראות את זה מהצד ולהיות שותף לזה זה הכי מדהים שיש וזה שהיא דוחפת אותי לכל הדברים שאני עושה זה הכי מדהים שיש ויחד אנחנו כובשים לאט לאט עוד עולם ועוד עולם, עד שנכבוש את כל העולם".

אז אפשר להגיד שאתם הפאוור-קאפל החדש של התעשייה?
"לא יודע, אתם תחליטו".

אז מה השלב הבא בקשר? מה עם לעבור לגור ביחד?
"הכל יקרה".

אדוה דדון, ידין גלמן (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של אדוה דדון)
צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של אדוה דדון