מאז אירועי שבעה באוקטובר שהובילו למלחמה בישראל, משפיעניות וכוכבי רשת רבים הפכו את עמודי האינסטגרם שלהם למערך הסברה של ממש. אלא שלצד כאלה, ניצבות בלוגריות אחרות שפחות מביעות את קולן באשר למצב הביטחוני - ומקבלות על כך ביקורת חריפה מצד העוקבים שלהן.

מי שהותקפה אתמול (ראשון) בנושא היא לא אחרת מאושיית הרשת חן טל. בקבוצת הפייסבוק העונה לשם "אחת שיודעת", פורסמה תגובה אנונימית של אישה שפנתה ישירות לחן - ואמרה: "חנטל - אני מאוכזבת. כותבת מאנונימי כי לא בא לי נאצה ממעריצות ילדות שרוצות להמשיך לראות קופונים של דלתא. למעשה הפוסט הוא על משפיענ.ית עם אלפי עוקבים שלא תורמים בכלום במלחמה הזאת וממשיכים להיות מנותקים", טענה אותה אישה. 

"האכזבה מחן קיימת כי תמיד החשבתי אותה שונה בנוף, אבל בזמן מלחמה היא ממשיכה בשגרה של 'כלום לא נוגע בי'. היית בתאילנד חודש כשאנחנו דיממנו - סבבה, מקובל. אבל חזרת מאז, לכי תתנדבי במשהו, תנצלי את היותך משפיענית בשביל מודעות לחטופים, תתרמי קצת מהשפע שלך לאנשים שפינו אותם מהבית ותפסיקי להתייחס לעוקבות שלך כאל ארנק בלבד. הורדתי עוקב בחודש הזה מכל מי שלא התנדב, אני עם המינוס שלי תרמתי אלפי שקלים - אז מצפה גם ממי שקוראת לעצמה משפיענית רשת. פרצוף עצוב בסטורי לא נחשב". 

עד מהרה הפוסט המדובר הכה גלים ברשת החברתית - והגיע עד לחן טל בעצמה, שלא נשארה חייבת - והגיבה: "לא נעים לי להגיב בציניות, אבל אם לא קוראים לך אסתר (אני לא באמת יודעת כי את אנונימית) ואת לא מנהלת הבנק שלי או מנהלת היומן שלי - מאיפה את יודעת מה תרמתי, כמה תרמתי או מה עשיתי ולמען מי?", תקפה טל בחזרה. 

"עם כל הכבוד לאינסטגרם, ויש כבוד רב, הוא לא 'האח הגדול', ואף אחד לא רואה אותי 24/7 ויודע מה אני עושה בכל רגע נתון. לא כל מעשה טוב אני מתרברבת בו. איך אומרים? כל הסמוי מן העי שרויה בו הברכה - אז כזה. מאחלת לכל אחד ואחת מאיתנו להתעסק בטוב - ואמן שנדע ימים טובים ושקטים".