השחקנית האמריקאית ממוצא יהודי, ג'ואי קינג, מבלה השבוע את זמנה בארץ הקודש, אבל מה שתפס את כולנו במהלך שהותה בעיר הגדולה (תל אביב, כמובן), הוא הקעקוע המיוחד שהיא בחרה לקעקע על העורף - המילה "חומוס". 

אז נכון, השחקנית בת ה-23 גאה בשורשיה היהודיים ומאוד אוהבת את ישראל, אבל הבחירה במילה "חומוס" באותיות עבריות היא לא דבר של מה בכך - במיוחד לאור כל הביקורות והתגובות הקשות שקינג חטפה בחשבון האינסטגרם שלה, אחרי שפרסמה את התוצאה לעיני 18 מיליון העוקבים שלה. "זו לא ישראל, זו פלסטין", נכתב לה, לצד לא מעט תגובות שמציגות פשוט את דגל פלסטין.

View this post on Instagram

A post shared by Ronni Winkler (@ronniwink)

שוחחנו עם המקעקעת שאחראית על יצירת המופת הזו, רוני וינקלר, בת 27, מקעקעת ישראלית שחיה על קו לונדון-תל אביב - וסטודנטית לתואר שני באומנות מאוניברסיטת גולדסמית' שבלונדון. ניסינו להבין ממנה איך הכל קרה, האם ההחלטה על הקעקוע הייתה ספונטנית או מתוכננת מראש - וגם מה ג'ואי חושבת על 'יוניקורן' של נועה קירל? 

איך ג'ואי הייתה?
"היא הייתה אלופה. אחת הבחורות הכי אחיות שיש".

לא הכרת אותה לפני? היא פשוט באה אלייך בהפתעה?
"הכי בהפתעה! אני חברה של עמית רהב, שהוא מדהים ועובד איתה, ונתקלתי בו במקרה בעיר. הוא סיפר לי שיש לו חברה אמריקאית חמודה בביקור שרוצה קעקוע. אמרתי לו שבאהבה, חברה שלו היא חברה שלי. הוא אמר לי שהיא יהודייה וצחקתי שהוא כאילו נותן לה מתנה לבת מצווה. הכל היה בשיא הספונטניות, וגם הייתה אווירה של מסיבה בזמן ההתקעקעות". 

ומה לגבי הבחירה של הקעקוע, "חומוס"? זה היה ברגע של שכרות או כשהיא פיכחת?
"היא הייתה ממש פיכחת ואפילו ישנה על זה לילה. זה היה רעיון שלה. היא מאוד רצתה לדעתי לחגוג את הרגע ואת הביקור בארץ. בעצם פגשתי אותה עם עמית, היא סיפרה לי שהיא רוצה קעקוע בעברית. בהתחלה היא ממש חשבה על משפט שלם, משהו בסגנון: 'בוא נלך לנגב קצת חומוס'. באותו היום אמרתי לה שזה נשמע רעיון ממש כיפי ומגניב, אבל שיהיה לי זמן לקעקע אותה רק ערב אחרי". 

ג'ואי קינג והמקעקעת רוני וינקלר (צילום: איתי דגן , פרטי)
"בחרנו ביחד את הפונט והגודל. זה הקעקוע הכי שיתופי שלקחתי בו חלק". ג'ואי יחד עם המקעקעת | צילום: איתי דגן , פרטי

"כמובן שאמרתי לה שזה הגוף שלה ושאין שום לחץ", המשיכה רוני, "ושאנחנו נשב, נתכנן ונעשה מה שהיא מרגישה בנוח. ערב אחרי היא באה עם עמית ועוד חברים שאיתה בסדרה. ממש עשינו כמו מסיבה, שמנו עדן בן זקן ו'יוניקורן' - ובחרנו ביחד כולנו את הפונט והגודל. זה הקעקוע הכי שיתופי שלקחתי בו חלק. היה ממש מיוחד".

אמרת ששמעתם 'יוניקורן' של נועה קירל ברקע. היא אמרה אולי מה היא חושבת על השיר?
"וואו, אני לא זוכרת אם היא אמרה משהו ספציפי - אבל היה בחדר פרגון לנועה כמובן. היא מתוקה כל כך, וזה ממש לא מובן מאליו שהיא שיתפה ופרגנה ככה. קצת נשבר לי הלב לחשוב שהיא מקבלת על זה ביקורות ברשתות". 

רוני וינקלר, המקעקעת מאחורי קעקוע החומוס של ג'ואי קינג (צילום: איתי דגן , פרטי)
מקעקעת על קו לונדון-תל אביב. רוני וינקלר | צילום: איתי דגן , פרטי

מה היה לה להגיד על הביקורת שהיא מקבלת ברשת?
"מבחינתי כשהיא הסבירה את הקעקוע, היה לה את הרצון שאנשים שלא דוברים עברית, ישאלו אותה מה כתוב שם, והיא תענה להם 'חומוס' בפשטות עם ההומור המהמם שלה. היא סיפרה שיש לה קעקועים בכל מיני שפות של משפטים יפהפיים עם משמעות עמוקה, ומבחינתה למילה 'חומוס' ולחוויה שלה בארץ יש את אותה משמעות עמוקה. יש שם הומור אבל זאת לא בדיחה".

ומה בנוגע להתקעקעות עצמה? כמה זה כאב לה? בכל זאת עורף זה אזור רגיש.
"כן, לגמרי. אבל היא הייתה מאוד קולית. שאר השחקנים כמעט התעלפו. הם היו מאוד איתה ומאוד תמכו. הם כולם מאוד קרובים, רואים שיש שם חברות אמיתית. הם נלחצו שיכאב לה ונורא דאגו. כולם מאוד הקפידו שהכל יהיה מושלם". 

המקעקעת מאחורי קעקוע החומוס של ג'ואי קינג (צילום: איתי דגן , פרטי)
המקעקעת מאחורי קעקוע החומוס של ג'ואי קינג. רוני וינקלר | צילום: איתי דגן , פרטי