בבוקר השבעה באוקטובר מחבלי חמאס חדרו לשטח ישראל וביצעו טבח נוראי ומזעזע בתושבי עוטף עזה ובמאות מבלים בפסטיבל "NOVA" שנערך בקיבוץ רעים. בפרויקט מיוחד ומרגש, הסלבס פגשו את שורדי הטבח מהמסיבה ושמעו מהם ממקור ראשון את העדויות המצמררות מאותה שבת שחורה.

אנה ארונוב נפגשה עם כרמל שפירא להב וג'יימי חדד, חברים שהגיעו לחגוג ולבלות במסיבה. מסיבה שהם ראו בה רק אושר, אהבה וחיבור - עד שלא הצליחו לקלוט בשניות הראשונות מה קורה מסביבם. "ראיתי כוכב מנצנץ בשמיים ואמרתי בתמימות 'איזה יפה, כוכב'. אבל אז מישהו הגיע ואמר 'תקשיבו, אלה יירוטים'". כרמל סיפרה איך ברגע אחד המוזיקה נעצרה - והתחלפה בשריקות, יירוטים וצבע אדום.

הם חיפש את החברים שלהם בין אלפי אנשים, ובזמן הזה כרמל הודיעה לבן זוגה שהם יוצאים משם עכשיו, אבל לא עברה שנייה והתחילו יריות לכיוונם. "הייתה חבורה של אופנוענים ממש מפחידים עם נשקים ענקיים והם פשוט ירו עלינו", מספרת כרמל.  

הבנתם שקורה משהו?
"הבנו את המציאות, שנתקלנו שלושתנו בחוליית מחבלים. ברחנו מהם והתקשרתי לחברים ששם ואמרתי: 'אל תעלו על הכביש'. התקשרתי למשטרה ולא ענו לי. ראינו ג'יפ צבאי, רצנו אליו וצרחנו: 'הרגע ירו עלינו, הם עוד שנייה פה'".

הם הצליחו להגיע בינתיים לכניסה לבסיס רעים, אבל אז חבר של כרמל קלט מחבלים וצרח: "הם נכנסים לבסיס". "החלטתי לכתוב להורים שלי כי לא הייתה תקווה שנצא משם, הרגשתי שזה עומד לפגוע בנו", שיתפה כרמל, "כתבתי להם 'אני מוקפת במחבלים, יורים עליי. אני אוהבת אתכם'. לא היה צבא ובשלב הזה הבנתי שעכשיו זה הסוף שלנו, שמעתי ערבית, שמעתי אותם מחוץ לחדר".

אנה ארונוב (צילום: תם ביקלס)
צילום: תם ביקלס

ברגעי האימה האלו ג'יימי הסתכל מסביבו בחדר וניסה להבין את המתרחש. "היה רגע שהם באו לחדר שלנו, ממש ניסו לפתוח. אני זוכר שהסתכלתי על זוג ששכב לידי, הם כל הזמן היו עם הטלפון וראיתי את התמונה של החתונה שלהם. לא נפרדתי מההורים שלי ולא נפרדתי מאף אחד, זה הרגיש לי סרט רע מדי, זה לא יכול לקרות. שאלתי את עצמי - זה הסוף שלי? בלי חתונה, בלי משפחה? כל המחשבות הקשות באמת של השניות האחרונות. שבע שעות שכבנו שם וחיכינו שמישהו יציל אותנו".

בסביבות 14:30 השלושה התחילו לשמוע לראשונה עברית. "כשהסכמנו לפתוח את הדלת כל האנשים ממש נפלו לידיים של החיילים", סיפר ג'יימי וכרמל המשיכה, "ראינו את הפיצוץ של הרימון שזרקו על שער הכניסה, שני מטר מאיתנו, כל היריות מסביב לחדר שלנו, היו גופות. הובילו אותנו בשיירה לחדר אחר והמפקד צרח 'תשכבו למטה' וירה מולנו בעוד מחבל".

אנה ארונוב (צילום: תם ביקלס)
צילום: תם ביקלס

אחרי שעות הם חולצו מאזור התופת, כשבמהלך החילוץ הונחו שלא להסתכל על הכביש כדי להימנע מהמראות הקשים. כרמל ששלחה מיקום לייב להוריה פגשה אותם סוף סוף אחרי שעות של חוסר ודאות ופחד. "זה מפגש שאי אפשר להסביר. אני זוכרת שקפצתי על אבא שלי וצרחתי 'אבא, כמעט מתי'". אבל החוויה המטלטלת הזאת לא תעצור את הצעירים האלו, ויש להם מסר חשוב להמשך. 

תלכו לעוד מסיבות?
"כשזה יקרה זה יהיה עוצמתי. זה יהיה מרגש ומאחד. זה כל מה שאנחנו רוצים - לחזור לרקוד".

יצירה הפקה ובימוי: סהר נווה
סטילס וסושיאל: תם ביקלס
צילום וידאו: אמיר סוננברג
יונתן טילן
סאונד: תמיר אטלי
סאונדטרק: טיפוס