רק בפברואר האחרון מעיין אשכנזי ובן זוגה, דור חי חמו, התארסו במהלך חופשה רומנטית בפריז. אלא שלאור אירועי השבוע האחרון, במהלכו השניים החליטו לבטל את החתונה לעת עתה, דור החליט להתייחס לשמועות שרצות מאז על סיבת הביטול. 

בסטורי ארוך וחשוף שהעלה אמש (רביעי) לחשבון האינסטגרם שלו - וביום הולדתו ה-30, חמו סיפר כמה הוא אוהב ומעריך את אשכנזי - והפריך את השמועות שטוענות כי השניים החליטו לבטל את האירוע בעקבות עניין הפוליגרף שמעיין עברה בשידור חי בחודש שעבר, ובמהלכו חשפה כי בגדה באקס שלה כשהייתה צעירה. 

דור חי חמו על מעיין אשכנזי: "לא הייתי רוצה אמא אחרת לילדים שלי" (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של דור חי חמו, instagram)
צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של דור חי חמו, instagram

"יום הולדת 30, הילד כבר לא ילד. התבגרתי בזכות מישהי שלא מפסיקה לגרום לי לחייך", כתב דור. "קצת הצחיק אותי כששאלו אותי אם נפרדנו בגלל הפוליגרף. 'סליחה, אפשר שאלה קטנה? אני לא רוצה לחדור לך לפרטיות, אבל...'. כנראה שלא הבנתם את המשפט: 'מה אכפת לי בעצם?' - נקודה. את מי זה מעניין שהיא בגדה באקס שלה בגיל 18 - ומה זה בכלל מעניין מה היה פעם? לא הייתה תשובה אחת של מעיין בפוליגרף שלא ידעתי", חשף חמו.

"אז לסקרנים - עצרנו את החתונה רק בגלל שהיו בינינו חילוקי דעות", הודה. "קראתי את התגובות על מעיין ונראה לי שאנשים לא מבינים מי זאת הילדה הזאת שכולה לב. אני אספר לכם בקצרה כמה דברים, שאולי בפעם הבאה אלה שמגיבים מכוער ושופטים אחרים רק בגלל תמונה חושפנית או נטיות מיניות של אנשים - יחשבו פעמיים. אנחנו ב-2023, תתקדמו. די עם הרוע הזה. ועם תגובות צדקניות כמו: 'יש ילדים שרואים את התמונות האלה' או 'למה ילדים צריכים לראות אבא ואבא מתנשקים?' - יש גם ילדים שרואים את התגובות שלכם. אל תשכחו את זה אף פעם.

מעיין אשכנזי ודור חי חמו (צילום: צילום מסך, אינסטגרם)
הצעת האירוסים המרגשת בפריז מפברואר האחרון. מעיין אשכנזי ודור חי חמו | צילום: צילום מסך, אינסטגרם

"כשרק הכרתי את מעיין, כל הסובבים אותה אמרו לי: 'אתה יודע שזכית בלוטו בלי למלא'. חשבתי לעצמי 'טוב, זה החברים שלה - הם לא יגידו אחרת'. לאט-לאט שמתי לב שכל מי שמכיר אותה גם קצת פחות טוב אמר לי את אותו המשפט: 'אתה יודע, זכית בלב ענק וטהור'. לאט-לאט הבנתי את זה", המשיך דור להשתפך על מעיין.

"כמו בפעם הראשונה שעשיתי לה הפתעה, ובאתי לאימון שלה - ופתאום ראיתי שהיא מאמנת ילד עם צרכים מיוחדים. האמת? אף פעם לא קראתי על זה בשום מקום, ואף פעם לא שמעתי אותה אומרת את זה. אני מקווה שהיא לא תתעצבן עליי שכתבתי את זה. כששאלתי אותה על זה היא אמרה לי שזה ילד שהיא מאמנת כבר כמה שנים, שהיא לקחה על עצמה לאמן אותו בחינם. הילד הזה מגיע פעם בשבוע עם אמא שלו בכמה אוטובוסים מירושלים. נשבע לכם היא עושה את זה מכל הלב. שאלתי אותה: 'איך זה לא פורסם אף פעם?', והיא אמרה לי שמעשים טובים עושים במעשים ולא בדיבורים. זה רק משהו קטן שהדבר עם הלב הענק הזה עושה", סיפר.

"אף אחד לא יודע שהיא מבין מעטים, יש קבוצה של סלבס שמתנדבת בבתי חולים - והיא בין הבודדים שמאשרים הגעה. היא לא ממציאה תירוצים ונוסעת לבתי חולים כדי להעלות לאנשים חיוך על הפנים למרות שהיא אחרי זה במשך יומיים-שלושה לא מצליחה לחייך, וזה עושה לה רע על הלב. הילדה הזאת היא הדבר הכי רגיש בעולם. אני כל יום מבין כמה היא רגישה וכמה היא אוהבת לעזור כשהיא יכולה. לא הייתי רוצה אמא אחרת לילדים שלי". נמסנו. 

מעיין אשכנזי ובן הזוג (צילום: איתי דגן )
צילום: איתי דגן

"הייתה למעיין עבודה בלונה פארק במעלה אדומים, וכל הילדים והאימהות הדתיות הראו לה כמויות אהבה שלא ראיתי דבר כזה. אף אחד מהם לא התעסק בתמונות 'הלא צנועות' שהיא מעלה. התקשורת לפעמים מראה מה שהיא רוצה להראות. הבנתי את זה כששאלו אותי בריאיון מה הדעות הפוליטיות שלנו - ואני אמרתי שאני מעריץ של 'הצל', אבל גם אין לי בעיה עם דעות שמאלניות. וזה הדבר היחידי שחתכו מהריאיון שאני מעריץ של 'הצל'.

"היו אנשי טובים והפסיקו עם התגובות הרעות האלה. כבדו גם דעות של אחרים ואל תאמינו לכל מה שאתם קוראים ורואים, ולפעמים כשאתם מגיבים על תמונה חושפנית בצורה מזעזעת וכותבים: 'אבל יש ילדים שרואים את התמונה הזאת' - באמת אל תשכחו שגם יש ילדים שרואים את התגובות שלכם. שיהיה לי יום הולדת שמח, ותודה עלייך, מעיין".