אחרי חודשים עמוסים ומתוחים במיוחד בבית משפחת רפאלי, הבוקר (ב') נכנסה האם והסבתא, ציפי רפאלי, לכלא הנשים נווה תרצה, שם היא תשהה ב-16 החודשים הקרובים ותרצה את עונשה. כידוע, לפי כתב האישום נגד בר וציפי רפאלי, נטען כי בין השנים 2009-2012, בר הייתה בקו ישראל-ארה"ב ושם הכניסה לא מעט כסף מעבודות דוגמנות וקמפיינים, שהגיעו ללמעלה מ-24 מיליון ש"ח. בר טענה בפני רשות המיסים בישראל כי היא תושבת חוץ שמתגוררת בארצות הברית - ועל כן היא אינה חייבת לדווח על תשלומי מס בישראל. עוד נטען כי אמה, ציפי, ניסתה להסתיר את הקשר בין בר לישראל על מנת להתחמק מתשלומי מס.

לאחר משפט ארוך ומתוקשר, רפאלי (65) ובתה בר הורשעו בהעלמות מס של 34 מיליון שקלים. על פי הסדר הטיעון יוטל קנס כספי על כל אחת מהן בסכום של 2.5 מיליון שקל בנוסף לשמונה מיליון שקל שכבר שולמו לקופת המדינה. כמו כן, בר תרצה תשעה חודשי מאסר בעבודות שירות.

_OBJ

ציפי, כך נודע ל-mako, היא זו שביקשה מבית המשפט להתחיל לרצות את עונשה ולהיכנס לכלא מיד לאחר ראש השנה. "היא למעשה כבר הייתה מוכנה נפשית להיכנס לכלא לפני כמה חודשים, אבל היה עיכוב בחתימה על ההסדר", סיפר בסוף השבוע האחרון מקורב למשפחה. "ציפי רק מתפללת לסיים את הכלא בריאה בנפשה ובגופה. הרבה אנשים מתקשרים אליה, כאלה שהיא עזרה להם בחיים במשך שנים רבות מתקשרים אליה לחזק אותה או שולחים לה הודעות באינסטגרם. גם המון סלבס וחברות קרובות כותבות לה הודעות תמיכה. זו אכן התקופה הכי קשה בחייה".

כידוע, רפאלי סובלת מבעיה בלב בגינה אושפזה בחודש יוני האחרון, וייתכן שכמה חודשים לאחר שתחל לרצות את עונשה היא תגיש בקשת חנינה לנשיא המדינה מטעמי בריאות. "כרגע זה ממש לא על הפרק אבל בקשת חנינה תישקל בהמשך", טענו מקורביה בנושא.

_OBJ