הרבה לפני משבר הקורונה, המשבר של אייל גולן ואופירה אסייג העסיק רבים מהמעריצים: אחרי שהכיר את דניאל גרינברג, אשתו הנוכחית ובקרוב גם אם בתו, אייל עשה סדר בעמוד האינסטגרם שלו, ואת הסינון הגדול לא שרדה החברה הקרובה אופירה אסייג, מי שיצאה להגנתו בשיאה של פרשת "משחקי חברה" בזמן שרבים אחרים התנערו.

אתמול במהדורה המרכזית, אסייג התראיינה לדנה ויס. בין שיחות על שלושת ילדיה, ("כל עולמה"), ראש הממשלה בנימין נתניהו ("ששמו השני מושחת") התכנית הנצפית של "אופירה וברקו" ובני גנץ, אופירה התייחסה גם לפרשת אייל גולן וטענה בפה מלא שעשתה טעות מוסרית ועיתונאית כשיצאה להגנתו.

"גם לאופירה אסייג מותר לטעות, אני טועה כמו כל בני האדם בעולם", סיפרה לדנה ויס. "אני כאישה, כאמא ועיתונאית - טעיתי כשהגנתי על אייל גולן. אני יודעת שיהיה לי מחיר כבד על זה שאני אומרת את זה, אבל אני מפחדת רק מאלוקים".

"אני חטפתי אז מחיר מאוד כבד, מארגוני נשים, אמהות ומנשים שנפגעו", התוודתה העיתונאית המוערכת והמשיכה: "היום, ביולי 2020, אני יכולה להגיד שאני מתחרטת שהגנתי עליו מבחינה מוסרית וממקום חברי. אני טוטאלית בחברויות שלי. לא בטוח שלא הייתי רואה את זה אם הוא לא היה מסיר עוקב. היום אני אמא לילדה בת 11, אני רואה אחרת את העולם. גם כשהגנתי על אייל לא נכנסתי לגופו של העניין. הוא לא חבר, ואני טעיתי".

אחרי שזכתה לאלפי תגובות חיוביות, ביניהן לא מעט הגיעו ממפורסמים שתמכו בה בנושא, אופירה זכתה גם להתייחסות עמומה מאייל גולן. הזמר העלה סטורי לעמוד האינסטגרם שלו, כשהוא פותח בוקר בחיוך ברכב היוקרתי שלו, שם כתב לעוקביו: "הידעתם? עוקב = מוסר".

אייל גולן עונה לאופירה אסייג. יולי 2020 (צילום: אינסטגרם)
"עוקב = מוסר". האמנם? | צילום: אינסטגרם

אם לקרוא בין השורות, נראה כי גולן רומז שההתייחסות של אופירה לפרשת הקטינות אמש והעובדה כי חזרה בה מההגנה הטוטאלית שהציגה בזמנו, קשורה בהכרח להסרת העוקב, וכל קשר בינה לבין מוסריות - מקרי בהחלט.

מאופירה אסייג נמסר בתגובה: "מאחלת לעם ישראל להיות בריאים ומאושרים".