כמו לכולנו, גם עבור מיכל אנסקי השנה האחרונה הייתה שנה מאוד משונה, אך הביאה איתה המון שינויים ודברים חדשים לחייה. היא ילדה את גבריאל שחגגה לא מזמן שנה, התמודדה עם שיתוק בל ותוך כדי כל זה גם צילמה את העונה התשיעית של "מאסטר שף" (הערב אחרי החדשות בקשת 12). השופטת התארחה הבוקר (שלישי) ב"חדשות הבוקר" וטענה: "אני בשום צורה לא מה שהייתי פעם – כמעט בכל אספקט בחיים שלי".

"התנועה שלי במרחב היא אחרת", הסבירה. "הקורונה ריסקה אותנו ליסוד. הכניסה אותנו למקום מאוד בסיסי, ראשוני ותמים. ההתמודדות עם הלא נודע והפחד שאנחנו לא בשליטה על החיים שלנו גרם לכל אחד לקבל את זה שונה. אנחנו עדיין בתוך התופת אבל הכל השתנה".

מה שונה בין מיכל של פעם למיכל של היום?
"אני הרבה יותר נוכחת והרבה יותר שקטה. אני פחות נוסעת ואני מוצאת את עצמי לפעמים שלושה ימים בבית אפילו בלי לצאת למרפסת. פעם הייתי מפרשת את זה כדיכאון אבל זה ממש לא".

זה קשור לזוגיות? לאימהות?
"זה מה שמאפשר לי את ההתגבשות הזו. ילדתי עם הקורונה והייתי מאה אחוז בהנקה, זה משהו שבחיים לא הייתי מעלה על דעתי שאני אתחייב אליו. הקורונה אפשרה את הדברים האלה והפחד הכי גדול שלי זה לא לחלות בקורונה אלא שהכל יחזור להיות כמו שהיה פעם".

הפחד הכי גדול שלך זה לחזור לחיים הקודמים?
"כן. אני הגעתי לרמת אינטנסיביות גבוהה, הייתה לי תוכנית והייתי נוסעת לפעמים כל שבוע. הייתי חוזרת בשישי ובראשון טסה עוד פעם. זו הייתי השגרה והיה לה כיף. הרגשתי שאני מאושרת ושהעולם לרגליי ובדיעבד זה נראה לי מעוות".

מיכל התייחסה גם להתמודדות שלה עם שיתוק בל. "זו גם התעוררות בצורה כלשהי. קמתי בבוקר ויום אחד הפנים שלי לא זזו – אי אפשר להסביר את זה. ביום אחד הדרך שראיתי את עצמי השתנתה לגמרי ואז החל תהליך של קבלה, הבנה והיכרות עם מי שאני באמת. זה התחיל מהלם, עבר לדיכאון וכעס ואחר כך הסליחה, ההיכרות, החמלה והחיבור לאישה אחרת – יותר נעימה, יותר שקטה, רגועה ושלמה יותר".

אנסקי, שהגיע לצילומי "מאסטר שף" 14 יום אחרי ניתוח שעברה בעקבות שיתוק בל סיפרה כי הייתה עוברת את זה שוב. "מרוץ החיים הוא ממכר ויש לו המון מתנות. הכרתי את אייל בן הזוג שלי ארבעה חודשים לפני והייתה לנו מערכת יחסית מרחוק, הוא היה מגיע שבוע כן ושבוע לא ושהכל קרה – הוא עלה למטוס, הגיע לארץ וטיפול בדניאלה ובי. הפכנו להיות משפחה".

"פתאום הוא היה נוכח. לא היו לו לפני מערכות יחסים רציניות ופתאום עם ילדה בת תשע ואישה שצריכה טיפול, עובר איתי שיקום והוא היה שם. אני לא יודעת אם זה היה קורה במצב אחר".