מהסיפור הבא קשה שלא להתרגש: בצל תקופה לא פשוטה שבר רפאלי עוברת, עם הידיעה כי אמה, ציפי, אמורה להיכנס לכלא, היא צפתה בעצמאי ואב לשניים שדיבר על המצב הכלכלי הלא פשוט - והחליטה לעזור לו ולרומם את מצב הרוח של בני המשפחה.

אלון שלגל בן ה-45 כתב פוסט חושפני ובו הראה הודעה שקיבל מהגננת בגן של בתו, ענבר, שציינה כי הבת מדברת בחשש על המצב הכלכלי המורכב של המשפחה מאז משבר הקורונה. "ענינו לגננת שלפני כמה ימים הושבנו את הילדים והסברנו להם שבגלל הקורונה אנחנו לא יכולים לחזור לעבודה הרגילה שלנו וכולנו צריכים להצטמצם ולעשות הרבה ויתורים. כתבנו לה גם שאנחנו לא מתביישים. המדינה היא זו שצריכה להתבייש", כתב האב.

בר רפאלי  (צילום: instagram)
התגייסה באנונימיות. רפאלי | צילום: instagram

זמן קצר לאחר כתיבת הפוסט שהפך ויראלי, שלגל הוזמן ל"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין, שם סיפר באריכות על הסיטואציה המורכבת. "לביא, בן שבע, שואל אם היום כבר מותר קרטיב, ואם אפשר ארטיק או רק ארטיק קרח ואם אפשר חבילת קלפים שעולה שבעה שקלים. זו תחושה נוראית. אנחנו שני אנשים שחצו את גיל 40, ואלמלא ההורים שלי היינו גרים ברחוב", סיפר אלון ובת זוגו, הילה, וציינו כי בתם אף הביאה להם את קופת החיסכון שלה. 

רפאלי, שנחשפה לסיפור ולפרטיו וצפתה בבני הזוג על המסך, לא יכלה להישאר אדישה והפעילה מיד קשרים ב"שטראוס", שיחד איתה שלחו לבני המשפחה אספקת ארטיקים מפנקת ורוממה לילדים את מצב הרוח. רפאלי, כך נודע לנו, ביקשה מבני המשפחה שלא לציין את שמה בכתיבת הפוסט, וביקשה שהאקט שנקטה ישאר בינם לבינה, כך מספרים לנו מקורבים. 

"קיבלנו היום משלוח שכולו ארטיקים ואהבה מגלידות שטראוס", כתב האב ולא ציין את שמה של רפאלי, "ענבר ראתה את הארגזים ופרצה בבכי של התרגשות. גם אנחנו התרגשנו לראות את הילדה שלנו עם דמעות בעיניים והפעם הדמעות היו משמחה. הם לא רצו כלום בתמורה. לא פוסט מפרגן, לא תשלום סמלי. כלום! רק לשמח את הילדים שלנו".