קובי פרץ נכנס שותף בחברת "ירוקל'ה", שתחום פעילותה הוא לעזור באישור והנפקת רישיון לקנאביס רפואי. כיום עומדת עמותה בשם "מעל"ה", העוסקת בפעילות דומה והעמותה הוקמה לזכרו של החייל ההרוג בצוק איתן, עוז מנדלוביץ' ז"ל ופועלת לשיקום והכוונה של מטופלי קנאביס ברישיון, ביניהם גם הלומי קרב וחולים במחלות שונות. 

לטענת אנשי עמותת "מעל"ה", אנשי אתר החברה בה שותף פרץ, "ירוקל'ה", השתלטו על אתר עמותת "מעל"ה", כך שהם מתחזים לו ובפועל מי שלוחץ על כתובת אתר מעל"ה, מגיע ישירות ללינק "ירוקל'ה" וכך נגנבת הפעילות העסקית של האתר ואלפי פניות ולקוחות פוטנציאליים, מועברים מ"מעל"ה", שגובים את סכום האגרה השנתית לרישיון קנאביס שעומד על 280 ש"ח - לאתר "ירוקל'ה", שגובה אלפי שקלים לכאורה בגין אותו הרישיון.

ההשתלטות, לדבריהם, הוסרה רק מוקדם יותר היום (ב'), לאחר שהעמותה עירבה מומחה סייבר, כשבמחצית היממה הגיעו אלפי גולשים לאתר המתחזה, במקום לעמותה. בתגובה לכך ,תלונה הוגשה הבוקר (ב' 5.4) במחלקת הסייבר של המשטרה דרך תחנת משגב גליל צפון.

מקורבים לפרץ מבהירים כי קובי הינו שותף שקט בחברת "ירוקל'ה" וכי אינו היה מודע כלל לפרטי המקרה ולטענות. "קובי לא מבין במה מדובר והוא מרגיש שכולם נופלים עליו כי זה קובי פרץ ומשתמשים בשם שלו, כי הוא שותף מוכר", מספרים אותם מקורבים.

אמו של החייל עוז מנדלוביץ' ז"ל אמרה על התלונה שהוגשה והפרטים הנבדקים כי: "בזמן שאנחנו עדיין מנסים להתגבר על תאריך יום הולדתו של עוז שחל ב23.3 ומתארגנים לקראת עוד יום קשה, יום הזיכרון שבוטל לפני שנה בגלל הקורונה, בוצעה השתלטות פושעת ולא מכבדת, על אתר עמותת ההנצחה שהקמנו לזכרו של עוז. עבורי כאמא, אין יותר פוגע מזה".

 

אלי לוי, מנכ"ל עמותת מעל"ה ומדריך מוסמך בטיפול בקנאביס רפואי מסר בתגובה: "לצערנו שוק הקנאביס פרוץ ומוצף בעשרות גופים פיראטיים, אשר אינם מוסמכים להעניק למטופלים את השיקום וההדרכה הנדרשים למטופלים אלו ומונעים מתאוות בצע. מדובר במסחטת כסף, שאינה הוגנת כלפי המטופלים, שגם כך נדרשים לשלם סכומים גבוהים בעבור תרופות וטיפולים קשים מדי חודש. חברות רבות מנצלות את האפשרות למתן הרישיון וגובות סכומי עתק בלתי מוגבלים מהמטופלים, שלא על פי חוק. חרטנו על דגלנו להוביל את השינוי ולהפסיק את מחול השדים ותעשיית המזומנים הזאת בכללה".

מחברת "ירוקל'ה" נמסר: "אנו מצרים על המקרה, עבודתם של 'מעל"ה' מאוד מוערכת בעינינו ולא היינו עושים דבר לפגוע בהם. לא מכירים את המקרה ואנו לא קשורים לזה בשום צורה, מבדיקות שערכנו מישהו פרץ אל האתר שלנו והשתלט. הנושא נמצא בבדיקה. ברגעים אלו אנו בדרך למשטרת ישראל להגשת תלונה נגד האקר שמנסה לחבל במערכת שלנו".