בין אם אתם אוהבים אותה ובין אם לא, פאנליסטית "חדשות הבוקר" עם ניב רסקין (קשת 12), מעיין אדם, יודעת לנצל את זמן המסך שניתן לה השכם השכם בבוקר כדי לקדם את עצמה. לפני מספר שבועות היא סיפרה על הקפאת הביציות ועוררה הד לא קטן, וכדרך קבע היא לא חוששת, בניגוד לאחרים ואחרות, לצאת מהארון הפוליטי ולהציף סוגיות בוערות.

בשבוע האחרון רץ ברשת תיעוד עצוב של סרטון שצולם על ידי מצלמת הרכב של נהג מונית, שמעלה לרכבו נוסעת והיא מצדה נכנסת למכוניתו ופותחת: "הופיע לי בהזמנה איזה אחמד אחד, אמאל'ה, אני לא רוצה להעלות עם ערבים", והמשיכה: "אם אתה ערבי אני יורדת".

בזמן שרבים אחרים מיהרו לגנות את ההתנהגות הגזענית של האישה, יוצאת "הישרדות" ביקשה לחזק אותה ופתחה הבוקר את דבריה ב"חדשות הבוקר" כך: "לא צריך את הפיגוע באותו יום כדי שתהיה אווירה של פחד בקרב יהודים...", ואז המשיכה: "אני חושבת שאנחנו סובלים מצביעות ולא אומרים את האמת, הפחד שלנו לגיטימי. היא לא היחידה - היא הרוב".

View this post on Instagram

A post shared by maayan adam מעיין אדם (@maayanadam) on

כשחברי הפרלמנט הסבו את תשומת ליבה של אדם לעובדה שהרופאים הערבים והצוות הסיעודי המשתייך למגזר מקבל לא פעם ריקושיטים ממטופלים שלא מוכנים "שערבי יגע בהם", ושאלו אותה היכן עובר הגבול בין פחד לגיטימי לגזענות, אדם שלפה את הקלף האמין, "החבר הכי טוב שלי בעולם הוא ערבי". 

אחרי שהעלתה את הקטע המלא לעמוד האינסטגרם שלה וחלקה אותו עם עוקביה בסטורי, מעיין זכתה ללא מעט תגובות תומכות כמו "די לצביעות" או "יש ערבים מדהימים אבל את צודקת", והודתה לכולם באופן גורף.

View this post on Instagram

A post shared by maayan adam מעיין אדם (@maayanadam) on