הקומיקאי והשחקן רמי ורד מתגורר כבר למעלה מ-70 ימים בבית "האח הגדול". ורד בן ה-57 מצליח לעורר לא מעט עניין פרק אחר פרק, בעיקר בגלל היחסים הקרובים שהוא מנהל עם לינור סביניק בת ה-25 וגם בזכות חילוקי הדעות וההתנגחויות שלו אל מול יהודה יצחקוב וג'וזי זירה.

היחסים של רמי ויהודה, כידוע, הלכו והתדרדרו עם הזמן. השניים תועדו בבית המפורסם בלא מעט סיטואציות מורכבות וריבים שהיו ביניהם, ובפרק ששודר אתמול (ד'), רבים דיברו על ההתפחויות האחרונות והמילים הקשות של רמי.

כשחברתו הקרובה של ורד, לינור, החלה להתקרב ליהודה ולהציג יחסים מפויסים, הוא התנגד לכך בתוקף. "זה מפרק לי את הראש שאת איתו ושהוא נוגע בך", אמר ורד ללינור, "אני קיצוני בזה. אני חושב שהוא חלאה. את צריכה לנתק איתו את הקשר למינימום, וזה אומר להיות איתו ב'שלום-שלום'". דבריו של ורד עוררו חמתם של רבים, ביניהם גם בקרב אביו של אחד הדיירים החדשים בבית, דניאל לוין.

"הפוסט הזה הוא על אלימות נגד נשים. הפוסט הזה הוא על גברים אלימים ועל כתובת שמרוחה בענק על הקיר.
הודות לאח הגדול אנחנו זוכים להצצה נדירה כיצד מתפתחת, צומחת וגדלה אלימות של גבר כנגד בת הזוג שלו. זו כרוניקה ידועה מראש במיטבה", כתב האב. "כעת כבר איש לא יוכל להשתומם ולהגיד: 'לא ראינו את זה מגיע. זה בטח שיגעון של רגע'. אז זהו שלא. זה שיגעון שנבנה וגדל מיום ליום. בעולמו של רמי ורד נוהגים לומר שאקדח שמופיע במערכה הראשונה, יירה בשלישית".

רמי ורד (צילום: אביב חופי)
"זה שיגעון שנבנה וגדל מיום ליום". רמי ורד | צילום: אביב חופי

"מה שאנחנו רואים בימים האחרונים על המסך זו לא אסטרטגיה. זו אובססיה. אובססיה של גבר אלים שמוצא פורקן להתקפי הזעם והקנאה שלו על גבה של מי שאימץ כבת הזוג שלו (וזה ממש לא מעניין אותי בן כמה הוא או בת כמה היא). את הפוסט הזה אני כותב כאבא, כהורה, כצופה בתוכנית, כאזרח מודאג - ולא כאבא של דניאל. הפוסט הזה נועד להתריע ולפקוח עיניים", הוא המשיך.


"אני מתבונן באופן שרמי מדבר עם לינור, אני מקשיב לטקסטים, אני קורא את שפת הגוף - ועוברת בי צמרמורת מקפיאה. אני מזהה את המבט המפוחד שלה בעיניים, אני מאזין לטקסטים שהוא אומר לה ואני נחרד. ללא ספק הבחורה החכמה והחדה הזו במצוקה והיא כנראה לא מבינה את המשמעות, כי אין לה את היכולת לראות ולשמוע את מה שאנחנו הצופים עדים לו", הוסיף האב.


"אילו לינור היתה הבת שלי, כנראה הייתי מגיע לנווה אילן ומחלץ אותה מהסכנה שהיא נמצאת בה. מצד שני אני יודע שכל עוד דניאל בסביבתה, וללא קשר לאופן המדהים שבו הוא הגיב למתקפת הזעם של רמי כלפיו, דניאל לא יהסס לרגע לנטרל את התוקף. אני גם סומך על האח הגדול שכבר הציב מאבטחים מעבר לדלת".

זמן קצר לאחר שכתב אביו של דניאל את הפוסט, אחותה של לינור הגיבה לדברים ורמזה שמשפחתה של לינור מטפלת בנושא: "כל מי שחושב שאנחנו מתעלמים מהמצב או לא עושים משהו, אתם ממש לא יודעים מה קורה או אם אנחנו בקשר עם ההפקה. אף אחד לא מזלזל באף אחד, אז גם אתם אל תזלזלו בנו. תהיו רגועים".