סופי צדקה הייתה כוכבת ענקית בתחילת שנות ה-2000 כששיחקה בתפקיד הראשי בטלנובלה הישראלית "לחיי האהבה" ולאחר מכן המשיכה לככב בערוץ הילדים. מאז, היא עזבה את עולם המשחק והילדים ועברה להתעסק במוזיקה. היא תמיד הייתה מוכרת בתור השגרירה של העדה השומרונית, אך החליטה להתגייר מאחורי גבו של אביה, שלקח את התהליך בצורה קשה. היום (שישי), היא הגיעה לפינת "התגעגענו" בתוכנית של גלית ואילנית וסיפרה על החיים שאחרי הפריצה הגדולה, היחסים המורכבים של העדה עם משפחתה והאכזבה של אביה.

הכל התחיל כששתי האחיות הגדולות שלה התחתנו עם יהודים, והמהלך הזה הפך את הבית. "ברגע שהן יצאו מעדה כל כך קטנה, הם יצרו איזשהו תקדים", הסבירה צדקה, "ואם ההורים שלי מכירים בהן, אז בנות אחרות יכולות לראות וללמוד מזה. העדה ממש נעמדה עם הרגליים האחוריות ואמרה להורים שלי 'אתם בוחרים או את הילדה או להישאר בעדה'. אמא שלי בחרה ואבא שלי בחר שלא לבחור. הם די נודו מהעדה".

את עברת גיור אורתודוקסי ועדיין את שומרת כבוד לעדה השומרונית.
"צריך לזכור שהעדה השומרונית זאת לא רק עדה, זאת גם דת. מבחינה חברתית לא הסתדרנו עם העדה, הם ראו את הדברים ככה וההורים שלי ראו אותם אחרת, אבל אף פעם לא הייתה לי בעיה עם הדת. זאת דת של 125 דורות. לא סיפרתי לאבא שלי שהתגיירתי, עשיתי את הגיור מאחורי הגב שלו. כשהוא גילה הוא לקח את זה מאוד קשה ואמר לי: 'איזו טיפשה את, לקחת 125 דורות וזרקת אותם לפח, מה עשית?'. היה לאבא שלי מבט לפני שעזבתי את העדה, ואחרי שעזבתי זה כבר היה מבט אחר לגמרי. הוא מת עם המבט הזה".

View this post on Instagram

A post shared by Sofi Sarah Tsedaka (@sofi_tsedaka)

איך היו היחסים שלכם?
"הוא נפטר לפני כשלוש שנים. אני מאוד אוהבת אותו ומעריצה אותו עד היום ואני יודעת שגם הוא אהב אותי, אבל אני יודעת שהוא היה מאוכזב נורא כי בחרתי את חיי".

אבל זאת לא הייתה התהפוכה היחידה בחייה של צדקה, שהפכה בין לילה ללא כל התראה מוקדמת לאחת הכוכבות היותר גדולות בישראל בזכות דמותה של רונה מ"לחיי האהבה". "הקפיצה הייתה מטורפת כי לא היו לי כלים, לא באתי מוכנה. באתי ממקום שהוא מאוד שיתופי, ליחיד אין משמעות ופתאום אתה מרוכז בעצמך. מבחוץ זה היה כמו סינדרלה אבל מבפנים זה היה נורא, חוויתי קושי מאוד גדול בזה שלא ידעתי מה עושים, לא ידעתי להתמודד".