במסגרת השתתפותה כפאנליסטית ב"חדשות הבוקר" מדי יום, יוצאת "הישרדות" מעיין אדם מרבה לשתף את קהל הצופים המשכים קום בהחלטות אישיות והרות גורל (כגון החלטתה להקפיא ביציות) ובדעותיה הפוליטיות. הבוקר (ה') במסגרת עימות על פרשת נהג המונית הערבי והנוסעת שסירבה לעלות לרכבו, אדם טענה בשידור: "אנחנו סובלים מצביעות, כולנו מפחדים מערבים".

הכתבה שלנו ושידור התכנית הבוקר עוררו לא מעט גלים ברשתות החברתיות, בין אותם הקוראים והצופים הייתה גם לא אחרת מניקול ראידמן, שקראה אותה בשקיקה והחליטה להגיב גם היא. ראידמן, הידועה בדעותיה הימניות ובקרבתה למשפחת נתניהו, התחלחלה למשמע הדברים והקדישה לאדם סטורי עם תמונתה ובו כתבה לה: 

"גברת מעיין אדם היקרה. התביישתי לשמוע את הדעות החשוכות שלך בנוגע למגזר הערבי. בגלל אנשים פרימיטיביים כמוך המדינה שלנו שסועה ומתפרקת. לידיעתך: כל אזרח במדינה הוא ישראלי וכבודו במקומו מונח - ללא השתייכות לדת, גזע ומין".

ניקול ראידמן נגד מעיין אדם. אוגוסט 2020 (צילום: מתוך instagram)
"אני גאה בחברי הערבים", הסטורי של ניקול | צילום: מתוך instagram

"אני גאה שיש לי חברים ערבים, גם ישראלים וגם מרחבי העולם. הם בני אדם כמוני וכמוך ואין צורך לפחד מהם. הפחד היחיד הוא מאנשים חשוכים שמשליכים את הפחדים שלהם על אחרים. מחר תתחילי לפחד מרוסים? או מיוצאי אתיופיה? מה נסגר איתך יקירה?".

"תתפללי בעצמך לטובת בריאות הנפש שלך. אני מאחלת לך לזכות להיות אמא בקרוב ולגדל את ילדייך עם ערבים של כבוד הדדי בכדי שדור ההמשך שלנו לא יסבול מסטיגמות רדודות. עלי והצליח. ניקול ראידמן, רוסיה גאה".

View this post on Instagram

A post shared by maayan adam מעיין אדם (@maayanadam) on

גם אדם מצדה שיתפה שוב את עוקביה בתחושות שהציפו אותה אחרי השידור וכתבה: "בהפסקת הפרסומות צפיתי בסרטון שוב. האשה הזו מפחדת: היא לא קיללה, לא תקפה את הציבור הערבי ולא שלחה איחולים שגם אני מתחלחלת מהם. היא אמרה: 'אימל'ה, מתתי מפחד'".