כולנו עוקבים בשקיקה אחרי הנחיות משרד הבריאות, שהולכות ומשתנות מדי יום בהתאם לקצב התפשטות נגיף הקורונה בישראל. התשדירים קוראים לציבור לאהוב את הסבא והסבתא וההורים המבוגרים מרחוק ובעזרת אמצעים טכנולוגיים ולא להתקרב אליהם, שכן הם נחשבים אוכלוסיה בסיכון גבוה והדבקות בוירוס הקורונה עלולה להיות קטלנית עבורם.

בין אותם הצופים שקיבלו את המסר, הייתה אחת שקרובה לליבינו במיוחד - אביבית בר זוהר. לפני כחודשיים, ועוד לפני שהתחיל הבלאגן בישראל, בר זוהר חזרה מטיול של שבועיים בתאילנד יחד עם אחותה, ומיהרה להכניס את עצמה לבידוד ביתי כשחזרה.

אחרי שסיימה את אותו הבידוד, התחיל הסגר על ישראל. אביבית, שחזרה לגור בשנה האחרונה עם אמא שלה ברחובות, העיר בה גדלה, החליטה לעשות מעל ומעבר ולבטל את כל הצילומים שלה, ולהיכנס עם אמה אתי לבידוד ביתי מחמיר.

אביבית בר זוהר, ינואר 2020
"אני לא יוצאת מהבית עד הודעה חדשה". אביבית בר זוהר | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של אביבית בר זוהר

"אני שומרת על אמא אתי, אני לא רוצה שהיא תצא מהבית. היא הדבר הכי חשוב שיש לי בחיים", סיפרה בר זוהר לעוקביה בעמוד האינסטגרם, שלאחרונה זוכים לראות אפילו עוד יותר סטוריז שלה. "תשמרו על האהובים שלכם! אתם לא מבינים מה מדינת ישראל אומרת לכם לעשות?".

מאביבית נמסר בתגובה:

"ביטלתי את כל הצילומים שהיו מתוכננים לי השבוע, כדי לא לצאת ולא להיכנס אחרי שאני רואה אנשים. אמא שלי ברמת סיכון, היא בת 70 פלוס ואני לא מסכנת אותה. אף אחד לא נכנס אלינו הביתה אם הוא לא היה בבידוד. אם אחת האחיות שלי תהיה בבידוד, רק אז היא יכולה להיכנס. גם לסופר אני לא נותנת לאמא שלי לצאת, אני מפחדת עליה. היא כל מה שנשאר לי אחרי אבא. אני לא יוצאת מהבית עד הודעה חדשה".