אתמול (ב') סיפרנו לכם על המעשה הטוב שבר רפאלי עשתה בתקופת הקורונה. היא שמעה את סיפורו של אלון שלגל, אבא בן 45, עצמאי, שנמצא במצוקה כלכלית בצל המשבר ולא יכול לפרנס בכבוד את אשתו ואת שני ילדיו הקטנים.

"לביא, בן שבע, שואל אם היום כבר מותר קרטיב, ואם אפשר ארטיק או רק ארטיק קרח ואם אפשר חבילת קלפים שעולה שבעה שקלים. זו תחושה נוראית. אנחנו שני אנשים שחצו את גיל 40, ואלמלא ההורים שלי היינו גרים ברחוב", סיפר האב, אלון שלגל, ב"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין.

רפאלי, שנחשפה לסיפורו של האב וצפתה בו מדבר בתכנית הבוקר, הרימה את הכפפה ויחד עם חברת "שטראוס" שלחה לבני המשפחה מארזי ארטיקים לתקופה ארוכה, דבר שרומם את מצב רוחם של הילדים הקטנים. רפאלי אמנם ביקשה להישאר אנונימית ואף ציינה בפני האב שלא יציין את שמה אם יכתוב על הנושא, אך לאחר שפרסמנו את המעשה הטוב שעשתה, רבים יצאו נגד החלטתה לתרום ארטיקים.

"למה שלחת ארטיקים ולא כסף? הם צריכים פרנסה", כתבה גולשת אחת. "היא עושה פרסומת ל'שטראוס' על חשבון אבא במצוקה", כתב גולש אחר. אלון, שראה את התגובות הרבות והשליליות, החליט לכתוב פוסט נוסף ולצאת להגנתה של רפאלי.

מוטי רייף, בר רפאלי (צילום: שוקה כהן)
עשתה מעשה מרגש. רפאלי | צילום: שוקה כהן

"לפני שבוע בערך קיבלנו שיחת טלפון. על הקו הייתה לא אחרת מאשר בר רפאלי! כן, כן, בר רפאלי התקשרה אליי. ברבע השעה הראשונה של השיחה אשתי לא כל כך הבינה שזו בר על הקו ודיברה כהרגלה לא מעט. בר הייתה סופר סבלנית ושיתפה פעולה", כתב האב.

"הסיבה לשיחה הייתה שבר ראתה את הכתבה איתנו והחליטה לעזור. היא הבינה מהר מאוד שאין פה עניין עם אנשים שמחפשים תרומות ולכן הציעה לנו עבודה", המשיך האב והסביר, "לא עניין אותה פוסט מפרגן. עניין אותה רק לעזור! שבוע אחרי השיחה איתה קיבלנו מ'שטראוס' משלוח של שני ארגזי ארטיקים. בר פנתה אליהם. כשהבנו שגם את המשלוח מ'שטראוס' קיבלנו בזכותה - הרמנו אליה טלפון. ביקשנו בכל זאת לפרגן לה בפומבי. אחרי הכל היא לא חייבת לנו כלום, אנחנו לחלוטין זרים לה והיא לא מפסיקה לעזור. בר סירבה לכך".

"עלתה כתבה ב-mako סלבס על הפניה של בר ל'שטראוס'. נאמר שהאבא (זה אני) לא נתן קרדיט לבר ושהיא סירבה בתוקף לקבל כזה, וזה נכון! קראתי את התגובות לכתבה ונחרדתי. גיבורי מקלדת כתבו עליה דברים מרושעים מבלי לדעת כמה עזרה היא נתנה לנו בתקופה הקשה הזו וכמה האישה הזו יפה, מבפנים אפילו יותר מאשר מבחוץ! (גם אני לא חשבתי שזה אפשרי, אבל זו עובדה). באופן כללי אני לא מבין את הספורט הלאומי הזה של להכנס במישהו רק משום שהצליח. הצליח בזכות עבודה קשה, חריצות ונחישות! אני כבר לא שואל את בר רפאלי אם מותר לתת לה קרדיט. אני נותן לה אותו ללא רשותה כי מגיע לה והלוואי והייתי יכול לעשות יותר! ואתם, המלעיזים, אלה שלא יודעים לפרגן ועוסקים בחיפוש בלתי פוסק ברע במקום לראות את הטוב, אני מתבייש בשבילכם".