חוקרי מחלק המוסר שביחידה המרכזית במשטרת מחוז תל אביב גבו בימים האחרונים עדויות רבות מצעירות שהעידו נגד סוכן הדוגמניות, שי אביטל. צוות החקירה המיוחד שהוקצה לפרשה מונה 10 חוקרים וקצינים והעדויות הקשות שגבו נגעו בניצול מיני אך גם במעשי אינוס לכאורה. טענות שמשנות את כל אופי התיק שנרקם נגדו.

אביטל, כידוע, ברח לבודרום שבטורקיה טרם שידור התחקיר בערוץ 12. גורמים המעורים בחקירה מסבירים כי מדובר במהלך מחושב שיאפשר לו להגיע מוכן לחקירתו בארץ, אם אכן יבחר לחזור מיוזמתו. "העובדה שהוא נמצא בטורקיה די בעייתית בכל הנוגע לעימותים שהוא יצטרך לעשות מול אותן מתלוננות", מסביר גורם שמעורב בחקירה. לדבריו, אם היה מדובר רק בעבירות של הטרדות מיניות ברף הנמוך הוא היה נחקר ומשוחרר בערבות, אך אביטל ידע כי הטענות נגדו חמורות בהרבה ולכן יצא את גבולות הארץ כדי להכין היטב את קו ההגנה שלו.

"עימות זה כלי חשוב בפרשות מסוג זה", מסביר הקצין הבכיר, "זה נותן אינדיקציה לחוקרים על התנהגות החשוד מול ההאשמות שמטיחות בו הקורבנות. חשוב מאוד שהעימותים יהיו ברגעים הראשונים של החקירה ולא לאחר מכן. העובדה שאביטל טס לטורקיה היא כדי להרוויח זמן, לבנות גרסה משלו לתלונות הרבות נגדו ואז לחזור לארץ מוכן לחקירה. העיתוי לא מקרי לגמרי". לדבריו, מדובר בתרגיל ידוע של חברים בארגוני פשע, שיוצאים את גבולות הארץ, מתייעצים מרחוק עם עורכי דינם ואז חוזרים מוכנים יותר לחקירה.

במידה ויצטברו על שולחנם של החוקרים טענות רבות על אונס, יוכלו במשטרה להוציא צו מעצר בינלאומי כפי שעשו בעבר בפרשת הרב ברלנד, אך הדרך לשם עדיין ארוכה ובכל מקרה החוקרים חוששים כי אביטל יהיה מספיק חכם כדי לברוח מטורקיה למדינה שלישראל אין הסכם הסגרה איתה. "די תמוה שכאשר המתלוננות החלו להיחשף והגישו תלונות הוא טס לטורקיה. אם הוא טוען לחפותו הוא היה צריך להתייצב במשטרה ולמסור גרסה".

בתוך כך, העדויות נגד אביטל ממשיכות להצטבר ומציגות דפוס התנהגות עקבי. "הוא היה אגרסיבי ומאיים", מוסיף הגורם המעורב בחקירה, "במיוחד כשהיה מדובר בנשים צעירות. לעיתים אלו היו נערות שראו בו אלוהים בכל הנוגע לעולם הדוגמנות ורצו לזכות בחשיפה ובתהילת עולם. אנחנו מעריכים שיוגשו עוד עשרות תלונות".

עו"ד ששי גז המייצג את אביטל מסר בתגובה: "מרשי אינו מתכוון לברוח. הוא יצא מישראל כדין ולו רצה להימלט היה יוצא מלכתחילה למדינה שאין לישראל הסכם הסגרה עמה. לו רצה להימלט, לא היה שוכר שירותיו של סניגור ולא היה עומד בקשר רציף ומתייחס לכל הטענות שמעלים נגדו. מרשי חף מפשע וברשותו ראיות למכביר להפריך הטענות נגדו".