אתמול, יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים, התקיים בכנסת יום כנס מיוחד. אחת האורוחות שהוזמנו לקחת חלק היא נטלי דדון, שמזוהה עם המאבק ופועלת רבות בנושא ברשתות החברתיות. דדון נכחה בדיון של הוועדה לקידום מעמד האישה ולאחריו צפתה יחד עם שאר האורחים בהצגה "משחקים בחצר האחורית" שעוסקת בסיפור האונס בשומרת.

נוכחים באולם מספרים כי לאורך כל ההצגה דדון נראתה מוצפת ובכתה. עם סיום ההצגה, לפני שהאירוע עצמו הסתיים וכשכולם עוד ישובים בכיסאותיהם, היא יצאה במהירות מהאולם לבדה. כמה דקות אחרי, עובדי הכנסת מצאו אותה מעולפת בשירותים הסמוכים לאולם.

בסביבתה של דדון מספרים כי היא לא חשה בטוב, יצאה לשירותים כדי לשטוף פנים וכמה דקות אחרי התעוררה כשהיא מוקפת אנשים שמנסים לעזור לה. חובש הגיע למקום, בדק אותה ואת המדדים, והנוכחים נתנו לה מים והרגיעו אותה. אחרי שהמצב התאזן המאבטחים ליוו אותה לרכב ביציאה אחורית ונסתרת וחברה שבאה איתה למקום נהגה את הדרך חזרה הביתה.

אירוע השקה פאולה רוזנברג (צילום: אביב חופי, יחצ)
צילום: אביב חופי, יחצ

"הגעתי לכנסת על מנת לתמוך במאבק", מספרת דדון בשיחה עם mako סלבס הבוקר (ד'), אחרי שהתאוששה במהלך הלילה. "ההצגה החשובה הציפה בי רגעים חשוכים בחיי שהייתי רוצה לשכוח. תודה לעובדי הכנסת ששהו במקום והיו שם כדי לעזור".