אחרי שהתחתנה עם חילי סורוצקין, קורין גדעון חשפה לא פעם את התהליך הארוך שעברה יחד איתו. חילי, כידוע, מגיע ממשפחה חרדית מוכרת ולמרות הקצוות השונים מהם הם מגיעים, השניים התאהבו זה בזו והתחתנו באירוע שלא רואים כל יום. קורין הפכה לשומרת מסורת בעצמה ואף פתחה יחד עם חילי לאחרונה מעדנייה יהודית.

בימים האחרונים נודע כי עיריית תל אביב החליטה לאסור הקמת דוכנים להנחת תפילין בקרבת בתי ספר בעיר. כידוע, מגישת הטלוויזיה מדברת לא מעט ומעבירה ביקורת על דברים שמפריעים לה וגם הפעם היא החליטה לגנות את ההחלטה של סגן ראש העיר בסרטון שפרסמה בנושא בעמוד האינסטגרם שלה, שם עוקבים אחריה למעלה מ-140 אלף אנשים.

קורין גדעון (צילום: החדשות 12)
זועמת על החלטת העירייה. גדעון | צילום: החדשות 12

"קיבלתי עצבים והייתי חייבת לפרוק", אמרה קורין, "אני מאזינה לגל"צ ומתראיין סגן ראש עיריית תל אביב שאוסר על דוכנים לעמוד מחוץ לבתי ספר", שיתפה קורין, "איזה דוכנים? דוכני חב"ד, כמובן. אנשים מדהימים, חסידות נפלאה, שעוסקת רק באהבת ישראל - והם לא מוכנים שהם יעמדו עם דוכני התפילין שלהם".

"הוא אומר שזה חל על כל הגורמים שרוצים לעמוד, גם על עמותות אחרות, אבל מה? האדם הזה הוא זה שהנפיק את הסטיקר 'פתוח בתשעה באב', שזה בערך הדבר הכי מתריס שאפשר לעשות כלפי הדת", הוסיפה קורין. "אני חושדת בכוונות שלו. להגיד שהילדים הם קהל שבוי? מה יקרה לילדים? יחטפו אותם ויכפו עליהם לחזור בתשובה? מה רע בזה שהם יחשפו לתכנים האלה? אני מה זה לא מבינה. זהו, פרקתי".

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה:

"אין כל שינוי בהנחיות או במדיניות העירונית הנהוגה מזה שנים ובמסגרתה ממילא אוסרת העירייה הצבת דוכנים או כל פעילות ציבורית, מסחרית, דתית או חברתית במרחק של 100 מטר ממוסדות חינוך. ככלל דוכנים, של כל גורם שהוא, חייבים בהיתר שימוש במרחב הציבורי בהתאם לחוק העזר העירוני. בעת הגשת הבקשה להציב דוכנים בסמוך למוסדות מוכרים המשרתים בעיקר קטינים (בית ספר, גן ילדים, מרכז קהילתי וכו') נבחנת סמיכותו למוסד. בשים לב לנסיבות העניין, העירייה בוחנת אם להתנות את מתן ההיתר להצבת הדוכן במיקום אחר ובאיזה מרחק, כך שכאמור לא חל כל שינוי במדיניות".

 

 ראובן לדיאנסקי, סגן ראש עיריית תל אביב יפו, מסר בתגובה:

"כהורה, ויש רבים כמוני, שאינם מעוניינים שגורמים שונים יפנו לילדיהם הקטינים בהצעות שונות ומשונות וכן יפעילו לחץ או מניפולציה כזו או אחרת כשהם בדרכם או בצאתם ממוסדות החינוך. יש להגן על ילדינו בסביבת בתי הספר והגנים מפני כל סוג של רוכלות או תעמולה. האיסור הוא על כל ארגון או עמותה להציב דוכני הסברה במרחק שקטן מ-100 מ"ר למוסדות חינוך".

 

קורין גדעון (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של קורין גדעון)
"מה כבר יקרה לילדים? יכפו עליהם לחזור בתשובה?" | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של קורין גדעון