הרשת גועשת בעקבות סרטון שעלה ביממה האחרונה ברשתות החברתיות: בסרטון נראה אדם אליוף, יהלומן ויוצא "האח הגדול" כשהוא מעביר כלבה קטנה לאדם שגולש בלב ים, וזה שם אותה על הגלשן שלו - כשהיא כמעט נופלת ממנו - וברקע נשמעות צרחות. בסרטון עצמו גם בן זיני מתויג כמי שהיה על הסירה באותו הזמן. 

בשעות האחרונות כל מי שנתקל בסרטון הזדעזע והעביר ביקורת על השניים ועל שאר הנוכחים בסירה, בטענה שזו "התעללות בבעלי חיים" רק בשביל לייקים. שתי צעירות שנכחו במקום טענו כי "הבעלים שלה אמרה לנו שהיא גולשת באופן קבוע ביחד איתה וגם למדה לשחות. נכון שנעשתה טעות כשהניחו אותה על הגלשן (כשהיינו בטוחים שהיא הולכת להישאר על הידיים של הגולש) אבל זה לא נעשה בשביל לייקים או טראפיק - בן ואדם אפילו לא העלו את זה. תפסיקו לחפש כל יום את הקורבן הבא שלכם, הכלבה חיה כמו מלכה ואף אחד לא מתעלל בה". 

בן זיני והכלב (צילום: אינסטגרם)
ההבהרה באינסטגרם | צילום: אינסטגרם
בן זיני והכלב (צילום: אינסטגרם)
ההבהרה באינסטגרם | צילום: אינסטגרם

בן זיני, שהיה נוכח במקום, הגיב על הסערה ברשת ועל הסרטון: "אני קם למתקפה! כיתת יורים! ראשית, זה לא אני שם על הגלשן ולא מסרתי את הכלב. כיתת היורים עליי לא הגיונית בשום צורה. ולמרות זאת כן יש לי מה להגיד כי כן נכחתי בסיטואציה. אני מתנצל, זה היה מעשה לא אחראי. אבל רגע, תשמעו את הסיפור המלא".

"הבחור הזה שנמצא שם על הגלשן הוא גולש מיומן שכבר גלש יחד עם הכלב שלו בעבר, לא פעם ולא פעמיים", המשיך זיני, "הוא ביקש שנעביר לו את הכלב בזמן הגלישה ובלי יותר מדי מחשבה, כך היה. וזה נכון שנכחתי בסיטואציה ואני מתנצל על זה, זו הייתה טעות שלא עצרתי את זה. בדיעבד זה באמת לא היה אחראי וברור שמיד דאגנו שזה לא יקרה שוב, לפחות לא לידנו. ממש לא רציתי שזה יעלה לרשת כדי לגרוף "עוד לייקים" ואני ממש לא מעודד מעשים מהסוג הזה. הסרטון לקוח מתוך סטורי של מישהי שהייתה יחד איתנו על הסירה וצילמה מהצד". 

בן זיני מגיב על סערת הכלבה (צילום: מתוך אינסטגרם, instagram)
צילום: מתוך אינסטגרם, instagram

"בכל אופן, אני חושב שאני מספיק זמן משתף בכל מה שקשור לכלב שלי", המשיך בן, "רק לפני שבועיים פרסמתי פוסט על היותי מחפש לו טיפול לנשירת הפרווה שלו. כל חיי גדלתי עם כלב ולעולם אבל לעולם לא גרמתי לו עוול או אפילו קרוב לזה, להפך. אני מתנדב בצער בעלי חיים וחיות זה הדבר שהכי קרוב לליבי".

גם אליוף, שהיה זה שהעביר לגולש את הכלבה, הגיב בסרטון בעמוד האינסטגרם שלו ואמר: "אני יודע שהסרטון נראה על הפנים ואני רוצה רגע להסביר ולהתנצל. בסרטון אתם רואים את הבעלים של הכלב מבקש ממני להעביר לו אותו, אני הנחתי שהוא יודע מה הוא עושה, בדיעבד הייתי צריך להפעיל יותר שיקול דעת, הייתי צריך לפעול אחרת, אני מסכים איתכם לגמרי". 

"אני אישית עם הכלבים שלי לא הייתי עולה על גלשן", הוסיף אליוף, "בחיים לא הייתי רוצה לסכן בעל חיים או לפגוע בו, אתם יודעים כמה אני אוהב בעלי חיים. יותר מזה אני גם אגיד לכם שזה לא היה איזה סרטון בשביל לייקים או צפיות, ממש לא, לא אנחנו צילמנו את הסרטון. מישהי שאני לא מכיר צילמה את הסרטון מהצד והעלתה אותו, אין לזה שום קשר אליי. וזהו, אם מישהו נפגע, שוב, אני רוצה להתנצל".