עד לפני שבוע אירית רחמים הייתה בשיא ההצלחה. היא הייתה עסוקת בהפקת חתונת הענק של אייל גולן ודניאל גרינברג, אליה הוזמנו למעלה מאלף אורחים ואירית אף הזמינה תפאורה מיוחדת מסין, אך בשל הנחיות משרד הבריאות ונגיף הקורונה שהתפשט במהרה בישראל - הכל בוטל. דניאל ואייל נאלצו להסתפק בחופה מצומצמת, אירית התמודדה עם סיטואציה שלא קרתה לה בעבר ומאז ההנחיות צומצמו עוד יותר וכלל האירועים בישראל בוטלו עד הודעה חדשה.

"ברגעים אלו יש קריסה טוטאלית של ענף האירועים, אי אפשר להסביר את זה במילים, ברור שכולנו עכשיו במשבר אבל במיוחד ענף התרבות, ענף האירועים", סיפרה אירית ב"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין (קשת 12).

"אנחנו לא מדברים רק על הדברים העתידיים", המשיכה, "כל חודש מרץ כל האירועים התבטלו לחלוטין, מעבר לזה שכל האירועים של הקהילות היהודיות שאמורות להגיע מחו"ל, מבלגיה וממיאמי מכל העולם אלינו לעשות אירועים פה, פשוט הודיעו בינתיים 'הולד' אנחנו עוד לא יודעים, תשמעי המשבר הזה משתק אותנו ומאיים עלינו כי אנחנו בעצם לא יודעים מתי קצה החוט, אין לנו צפי, אני אומרת שגם במלחמה יש הפסקת אש, יש איזה ייעוד, אנחנו לא יודעים לאן זה ילך".

"אני משקפת פה צוותים ונותני שירות וספקים", הוסיפה, "זה לא לאו דווקא רק אני, אנחנו איבדו מספר חודשים על אירועים עתידיים כלומר לכי אחורה על המימון, על המשכורות, על הבנייה, על הקונספטים, ומה קורה מרגע זה, אנשים לקחו כסף על החשבון ואמורים להחזיר ללקוחות. יש פה משבר קולוסאלי מאוד מאוד גדול וצריכים לבדוק אני חושבת שיחד עם החרדות בריאות הנפש שלנו נפגעת".

כמה דפיקות לב החסרת בשבוע האחרון?

"הייתי צריכה להראות שאני חזקה מנטלית כי אני מייצגת פה קרוב ל-260 עובדים. בגלל שמדינה שלמה ציפתה לאירוע של אייל ודניאל עמלנו מספר חודשים ונערכנו לאירוע מגה אירוע, עכשיו הכל ירד לטמיון כי אם היינו כמה ימים לפני לא היינו מתחילים את ההקמה. היינו לפחות מקפיאים את התפאורות למועד אחר, אנחנו התחלנו את ההקמות, כשקריאת ראש הממשלה הייתה בשבע בערב עליתי לחדר למעלה במלון. לא ידעתי איך לרדת, לקחתי את דניאל איתי. אמרתי 'אני אקח את הכלה, אני אעמוד מול הצוותים שלי'. הצוותים שכבו על השטיחים והיו משותקים. הם לא ידעו איך להגיב, כבר בנינו את כל האירוע, כי היה מדובר בתפאורות שהיינו אמורים להביא אותם לייבא אותם מסין ואז לא יכולנו לבנות אותם".

את מקבלת תגובות ברשת? מה את עונה לאנשים שאומרים אל תעשו חתונות ראוותניו, אל תשפכו כסף?

"זה שרשור של דברים, אנחנו, זו הפרנסה שבעצם אני מביאה. אז אל תקני רכב יקר".

יש פה שיעור בצניעות.

"אז אני חייבת להגיד ולציין שיחד עם זאת השמחה צלחה. הייתה לי תכנית מגירה, ב' וג', וזה עבד".

תחזרי לרגע שאת צריכה לדבר עם הצוותים.

"הייתי צריכה להיות עם סיבולת לא קטנה, לקחתי את דניאל איתי שזה היה רעיון אדיר ועמדתי מולם, ואמרתי שאני קודם כל כואבת אותם אבל שהם צריכים להבין שזה משבר עולמי".

אמרת להם מה? תפרקו הכל? לכו הביתה?

"אני חייבת להגיד להם לעצור. קודם כל, בראש ובראשונה, אמרתי להם שיהיו רגע עם ראש מורם. הבריאות קודמת לכל ואנחנו חייבים לנקוט באמצעי זהירות, תסתכלו דווקא בשורה התחתונה, שאנחנו מונעים פה דבר, מה יהיה בעתיד? אני איתכם".

כמה אייל ודניאל היו בלחץ?

"אני רוצה לתת קרדיט לזוג. הם השליכו שמחה, כמו אבן נגולה, מרוב שהם עברו לא מעט משוכות לדעתי".

הם קצת רצו שהחתונה תקטן?

"אני בטוחה שהייתה התמודדות פנימית שונה אבל כלפי חוץ זה היה מדהים, אני רוצה להגיד שבתהליך הפגישות עם דניאל למשקל המילים שלה, אמרה לא מעט, 'אני מצידי חתונה 100 איש, תני לי את זה' וככה זה היה, זה לא אמיתי. זו הייתה הצלחה כנגד כל הסיכויים, החופה נערכה, תארו לכם שאתמול, לפי קריאת ראש הממשלה, לא היינו כבר יכולים לקיים את האירוע".

כמה אנשים היו בחתונה עצמה?

"100 איש ועוד בעצם, ספרו קצת פחות כי היו לנו גם ספקים, מלצרים, ברמנים... הלכנו באמת לפי מה שאמרו לנו, אבל הייתה חופה והייתה שמחה וכל זה בגלל שהכנו תוכניות מגירה חלופיות".