טהוניה רובל (31) עברה לא מעט בחייה, מהמסע מאתיופיה לארץ ישראל בגיל 3, דרך שכונת המצוקה בבית שמש ועד לקמפיינים יוקרתיים בלונדון. לתודעה שלנו היא פרצה כאשר זכתה בעונה החמישית של "האח הגדול". מאז, היא השתתפה בתכניות ריאליטי נוספות, כיכבה על שערי מגזינים והשתתפה בקמפיינים נחשקים. רובל גם הספיקה להיות מאורסת, אך ביטלה את החתונה ברגע האחרון.

אבל כבר שנתיים שרובל מנהלת אורח חיים קצת שונה ממה שהכרנו. היא כבר לא מצטלמת בבגדים חשופים, גם לא לשערים וקמפיינים. "אני לא מופיעה בשבת בטלוויזיה", סיפרה הערב רובל ב"אינטימי עם רפי רשף". "אם אני מצלמת בחמישי, יהיו חייבים לרשום 'צולם ביום חול'. אני מחמירה עם זה, ומפסידה הרבה עבודה והרבה כסף, אבל הכל מאת ה'".

View this post on Instagram

A post shared by �TAHUONIA� (@tahuonia) on

"שנתיים ברצף אני שומרת שבת", הוסיפה הדוגמנית. "יצא לי להכיר ולצאת לדייטים, אבל תמיד הגיעה הבעיה של השבת. אני עובדת קשה במהלך השבוע, הבחור עובד במהלך כל השבוע, ובשבת בא לו לצאת לבלות וללכת לים ולעשות כיף. ואני לא שם. אני במקום של ללכת לבית כנסת בשישי בערב, לחזור הביתה לקידוש וארוחת שישי, ואחרי הארוחה לעשות זמירות שבת. זה לא מתנגן עם החיים שלו, אז ברור שלא אמשיך מערכת יחסים כזו, כבר אעצור אותה בדייט הראשון".

היום את גרה עם ההורים בבית שמש.

"לא הייתי בזוגיות הרבה זמן וחייתי לבד בתל אביב לבד בדירה משלי. היו לי תקופות לא טובות שנכנסתי לדיכאון והתחלתי להיכנס לחרדות. לקחתי טיפולים פסיכיאטריים ופסיכולוגיים ומצאתי את עצמי בתוך בית חשוך לגמרי, בכל המובנים, מלוכלך ומזוהם, ואני חושבת ששם זו הייתה נקודת האור שלי, מבחינת הקב"ה. שם בעצם התחלתי להתקרב אליו לאט לאט וכשחזרתי, התחלתי לשמור שבת ונכנסתי לתוך העולם הרוחני והדת. הרגשתי בדידות מאוד גדולה בתוך העיר הזאת ולא יכולתי לשאת את זה כבר. אז החלטתי שאני מקפלת את הציוד שלי בתל אביב וחוזרת לבית שמש". 

אני מוצא אותך בתקופה של התאוששות אישית?

"יש לי את מצבי הרוח, פעם אפ פעם דאון. מזל שיש לי את הרב שלי, שאני נוסעת אליו לנתיבות. וזה אכן תחליף מאוד גדול לפסיכולוג. אני נוסעת לרב אחת לשבועיים כדי למלא מצברים, זה הרבה יותר טוב מטיפול פסיכולוגי. זה אדם בשליחות של הקב"ה. יש רגעים שאני נשברת, מגיעה אל הרב ואומרת לו שאני לא יכולה יותר. הוא אומר לי – 'אני יודע, הים סוער עכשיו, הוא עוד מעט יירגע'. לפעמים אני יושבת בבית ובוכה, ואפילו גם באוטו, כשאני מדברת עם הקב"ה. לא תמיד אני חזקה, לפעמים אני נשברת, אבל לא מראה. בחוץ אני יכולה להראות את האישה הכי חזקה, אבל לא תמיד אני כזאת".