A post shared by Yedidia Vital ידידיה ויטל (@yedidia) on

שבוע טרגי במיוחד עובר על שחקן הטלוויזיה והתיאטרון, ידידיה ויטל, שאיבד את בת דודתו, פלורי ויטל שקד, בתחילת השבוע, לאחר שנפגעה מרכב במהלך תאונת דרכים ברחוב יגאל אלון, תל אביב.

התאונה התרחשה ביום א', כשוויטל שקד עשתה את דרכה לגן של ילדיה, ביום בו אחד מהם חגג את יום הולדתו, וחצתה את מעבר החצייה כשעל פי החשד הנהג השתמש בטלפון הנייד במהלך הנהיגה - ופצע אותה קשה. ויטל שקד הובהלה לבית החולים איכילוב, שם הוכרז לבסוף על מותה.

היום (ו'), פירסם השחקן המוערך פוסט כואב, בו ספד את בת דודתו שאיבד. "בת-דודה שלי. חברת נפש. אחות לב. יושבים עירומים על המדרגות בבית של סבתא וסבא. ככה אני זוכר אותנו תמיד... ככה אני איתך, חשוף תמיד. סומך באופן מוחלט על ההבנה המוזרה והשקטה שיש בנינו".

בהמשך, ניסה לשחזר, להבין ובעיקר לעכל את החדשות הקשות. "...הזמן מיום ראשון עובר באיטיות כמו תחת מכבש ובראש דוקר סימן השאלה הזה שוב ושוב ושוב. מה קרה? מה השתבש? שום דבר מיוחד לא קרה. פלורי שלחה את אספי לגן עם עוגת יומולדת, הלכה לעבודה, יצאה כדי לאסוף את אסף ואת אייל מהגנים, ירדה בזהירות למעבר חציה בדרכה לתחנת הרכבת, רק אחרי שראתה שרכב אחד עצר לה בבטחה. ומיד מאחוריו הגיע במהירות רכב אחר, אלוהים יודע באיזו מהירות ובמה היה עסוק באותו הזמן, התנגש ברכב העומד, שנדחף קדימה ודרס לנו את הלב עד אבק. סתם. החזה שלי צורח מכאב את ה'סתם' הזה ללא הפסקה. אני לא מכיר כאב כזה.

A post shared by Yedidia Vital ידידיה ויטל (@yedidia) on

"פלוריק שלי. אוזן קשבת, שותפה ראשונה לכל התמודדות בתלאות המשפחה, אשת שלום שאין גבול ליופי המתוק שלה. לאלגנטיות הבלתי מתאמצת, ולכישרון שנוזל כמו מים מבין האצבעות. כמה אהבת את ארז כשהגיע, ואיזה דברים יפים איחלת לנו תמיד. לב צחור על אמת, שלא משנה כמה קשים וצפופים מאורעות החיים, אין בו מקום מיותר לשמירת טינה. מה קרה? מה השתבש?

"הדיסוננס בין עדינות הגוף והנפש שלך, לבין הברוטאליות הגסה שבה נלקח הגוף הזה מאיתנו, הקאט האלים שבו החסירו אותך מחיינו, הוא בלתי נסבל פשוט. כולנו אוהבים אותך כל כך. אסף ואייל, הבנים שלך ושל בן, התגלמויות של שניכם, איבדו את אחת האימהות הנפלאות שראיתי. אמא שהסתכלתי בה בהשתאות, לומד את צעדיה. חיכיתי מאוד שנושיב יחד ילדים עירומים על מדרגות, ונחלוק יחד גם את החוויה הזו. אני לא מאמין שזה כבר לא יקרה... אוהב אותך בכל ליבי. וכבר כל כך מתגעגע. תודה על כל מה שהבאת, ונתת בלי סוף, וראית בעין מקבלת, וליטפת. תודה על החברות שלנו המיוחדת".

A post shared by Yedidia Vital ידידיה ויטל (@yedidia) on

בהמשך, פנה לקוראים וביקש מהם ללמוד מהתאונה הקשה. "בבקשה. בואו ניזהר, אנא מאיתנו. החיים גם ככה מקריים לחלוטין, בואו נתבונן בהם בעיניים נושמות, נסתכל לאן אנחנו הולכים, ובעיקר לאן אנחנו נוסעים. סבלנות, נחת, על הכביש. בחיים. שימו את הלב בחוץ, כשאתם על הכביש. שימו לב".

למרבה הצער, זו אינה הטרגדיה היחידה שהתרחשה השבוע. הצעיר הישראלי בן ה-19 מנתניה, שנהרג ביום ד' האחרון בתאונת אופנוע קטלנית בזנזיבר, נחשף כבן דודו של נדב גדג', נתן ברדה.

אתמול בלילה ספד אותו הזמר בפוסט אינסטגרם: "אין מושג מה קרה פה בכלל. ציירת את החיים שלך כמו שרצית, הבאת איתך אור וחיוך לכל מקום שהופעת בו. מקווה שהלכת למקום טוב יותר. שמור עלינו משם יא נתן. תזרים לנו קצת נחת, שמחה, חום, משפחה חמה, סביבה טובה, בריאות טובה יותר.. שלווה ואוויר טוב משם למעלה... ת.נ.צ.ב.ה".

בן דודה יקר, אין מושג מה קרה פה בכלל.., ציירת את החיים שלך כמו שרצית, הבאת איתך אור וחיוך לכל מקום שהופעת בו.., מקווה שהלכת למקום טוב יותר.. שמור עלינו משם יא נתן תזרים לנו קצת נחת, שמחה, חום, משפחה חמה, סביבה טובה, בריאות טובה יותר.. שלווה ואוויר טוב משם למעלה... נתן ברדה, ת.נ.צ.ב.ה 02.04.1999 - 20.06.2018

A post shared by nadavguedj (@nadavguedj) on

לפני מספר ימים נמסר ממשרד החוץ כי הצעיר רכב על אופנוע ונהרג מפגיעת משאית. עוד נמסר, כי מרגע קבלת ההודעה פעלו קונסול ישראל בניירובי, מיכאל בוזגלו והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ להשבת המנוח לישראל.