אחרי ששיתפה את עוקביה ברשתות החברתיות ובחרה למנוע שמועות בנושא וסיפרה על הפרידה מבן זוגה, שוחחנו עם מעיין אדם על התגובות שקיבלה בנושא ועל הימים שאחרי.

אדם, כזכור, בכתה בשידור חי בתכנית הבוקר עם ניב רסקין כשדיברה על הפרידה, ובשיחה שערכנו איתה היא הרחיבה בנושא: "זה עורר דיון האם מוותרים על אהבה בשביל ילד או שמתפשרים ומחכים. קיבלתי אלפי תגובות, משהו שמעולם לא קרה לי. כתבו לי נשים שחיכו והאמינו ולא התבשל ועד היום הן בלי ילד או בטיפולי פוריות. הן בעיקר ביקשו לחזק אותי. התבשלתי עם זה הרבה ואני באמת מאמינה שזב לא משהו פתיר בקרוב, זה עלה גם מהשיחות שלנו. ואני את הסיכון הזה לא לוקחת".

"להיכנס להריון זה יכול לקחת הרבה מאוד זמן. בנישואים הקודמים שלי לא הצלחתי להיכנס להריון, אז יש לי גם רקע לא מאוד מזהיר ואני רוצה ילדים. יותר מאחד. אני נשרפת, אבל מקווה מאוד שאסתכל אחורה ואדע שעשיתי טוב", המשיכה מעיין.

View this post on Instagram

אתחיל מהסוף - אסיף ואני נפרדנו. כשרק הכרנו, אמרתי לו ש"אנחנו נוסעים לתוך קיר" והסופר שלי הבין בדיוק למה התכוונתי - הסוף כואב וידוע מראש. למה? כי הוא רק התחיל את החיים ואני רוצה ילד אתמול. תהום ביננו. הוא השיב שכן יכול לראות את עצמו 'אבא' בתוך שנה וחצי - שנתיים, וזה הספיק לי כדי לקפוץ ראש. שחינו בתוך מי התהום המתוקים האלו שנה וחצי, מאושרים מאוד. התאהבתי בו עד כלות, הוא כל מה שיכולתי לחלום עליו, זוגיות בונה, שמחה, ומקדמת. מלאת חום, פרגון, תשוקה ואוזן קשבת. אבל גבר החלומות שלי לא רוצה ילד בעתיד הקרוב, הוא עדיין ילד בעצמו (לדעתו). ואני מרגישה שאתחרט כל חיי אם לא יהיו לי ילדים, אני תיכף בת 33, עלי לקחת אחריות, זו משימת חיי ואת הזמן לא אוכל להשיב לאחור. אני אהיה אמא לפני שיהיה מאוחר מידי גם במחיר הכבד מנשוא - לוותר על החבר הכי טוב שלי בעולם. הלב שלי שבור, החולצה רטובה מדמעות. אל תסעו לתוך קירות. מוקדש לכל האמהות ששילמו מחירים בדרך, ולך. ❤

A post shared by maayan adam מעיין אדם (@maayanadam) on

"יש פה עניין טכני ביולוגי ששום דבר לא יכול לשנות ויש גיל ומיליון פרופסורים שהתייעצתי איתם שנתנו לי בדיוק את המספרים והזמנים ובתוכם אני מתנהלת, יש בזה גם הרבה מתמטיקה", הוסיפה אדם. "להביא ילדים זה משהו שבוער בי מגיל מאוד צעיר. זה מתחיל לגרום לי סבל. אנחנו הולכים למשפחה בחגים ואני רואה סביבי הריונות, ילדים, תינוקות ואני נשרפת. זה פיל בחדר. זה הדבר שאת הכי משתוקקת לו והאדם שאת הכי אוהבת לא יכול לתת לך את זה ונהיה מתח. ובמקום לתת למתח הזה להשתלט ולהרוס את היחסים, נפרדנו מאוהבים עד הגג עם המון דמעות".

"חשבתי שאני לבד בסיפור הזה, אבל מהתגובות שקיבלתי הבנתי שכמעט בכל בית, לפעמים אצל הגבר ולפעמים אצל האישה, יש מצוקה שנובעת מבשלות לילד", משתפת מעיין, "לפעמים זה נפתר בטוב, לפעמים זה נפתר ברע ולפעמים זה לא נפתר המון שנים. עד שלא פתחתי את הפה לא היה לי מושג. כל מי שיושב מימיני ומשמאלי, סלבס שפנו אליי, חברים, אנשים מוכרים, עיתונאים בכירים שיתפו שכבר שמו אולטימטום לבני הזוג, חלק נפרדו, חלק חזרו, יש כאלה שעד היום אין להם ילדים בגלל זה ושווה לדבר על זה".

View this post on Instagram

אני יודעת שבמולדת שלי יש הרבה כאב ובלאגן אבל מרשה לעצמי, רק לכמה ימים, לרחף כאן.

A post shared by maayan adam מעיין אדם (@maayanadam) on