פחות מיממה לאחר הסטורי שהעלתה רותם סלע בנוגע לראיון של שרת התרבות מירי רגב ב"פגוש את העיתונות", ובו ביקרה את דבריה בנוגע לחבירה של בני גנץ למפלגות ערביות וכי ישראל היא "מדינת כלל אזרחיה", הגיע תורו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להגיב בחזרה.

במהלך שמזכיר את התנהלותו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ברשתות החברתיות, נתניהו פירסם בשעה האחרונה פוסט בעמוד האינסטגרם שלו, ובו פנה לסלע ישירות. "רותם היקרה, תיקון חשוב: ישראל היא לא מדינת כלל אזרחיה. לפי חוק יסוד הלאום שהעברנו, ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי - ושלו בלבד.

View this post on Instagram

רותם היקרה, תיקון חשוב: ישראל היא לא מדינת כלל אזרחיה. לפי חוק יסוד הלאום שהעברנו, ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי - ושלו בלבד. כמו שכתבת, אין שום בעיה עם אזרחי ישראל הערבים - הם שווי זכויות ככולנו וממשלת הליכוד השקיעה במגזר הערבי יותר מכל ממשלה אחרת. הליכוד רק ביקש לחדד את השאלה המרכזית בבחירות האלה: זו ממשלת ימין חזקה בראשותי או ממשלת שמאל של יאיר לפיד וגנץ בתמיכת המפלגות הערביות. ללפיד וגנץ אין דרך אחרת להקים ממשלה וממשלה כזאת תערער את ביטחון המדינה והאזרחים. ההכרעה - עוד חודש בקלפי. יום טוב. @rotemsela1

A post shared by Benjamin Netanyahu נתניהו (@b.netanyahu) on

"כמו שכתבת, אין שום בעיה עם אזרחי ישראל הערבים - הם שווי זכויות ככולנו וממשלת הליכוד השקיעה במגזר הערבי יותר מכל ממשלה אחרת. הליכוד רק ביקש לחדד את השאלה המרכזית בבחירות האלה: זו ממשלת ימין חזקה בראשותי או ממשלת שמאל של יאיר לפיד וגנץ בתמיכת המפלגות הערביות. ללפיד וגנץ אין דרך אחרת להקים ממשלה וממשלה כזאת תערער את ביטחון המדינה והאזרחים. ההכרעה - עוד חודש בקלפי. יום טוב".

הדברים שלו מגיעים, כאמור, בתגובה להתבטאות של הדוגמנית והמגישה על ראיונה של השרה: "מירי רגב יושבת ומסבירה לרינה מצליח שהציבור צריך להיזהר כי במידה ובני גנץ ייבחר הוא יהיה חייב להקים ממשלה הערבים. רינה מצליח שותקת. ואני שואלת את עצמי למה רינה לא שואלת אותה בתדהמה - ומה הבעיה עם הערבים???

"ריבונו של עולם ישנם גם אזרחים ערבים במדינה הזו. מתי לעזאזל מישהו בממשלה הזו ישדר לציבור שישראל היא מדינת כלל אזרחיה. וכל בני האדם נולדו שווים. וגם הערבים, רחמנא ליצלן, הם בני אדם. וגם הדרוזים. וגם ההומואים אגב, והלסביות. וגם.. שוק.. השמאלנים". 

לדבריה של סלע, היא זכתה ללא מעט תגובות מתלהמות לאותו סטורי, ופירסמה אחד נוסף: "לכל מי שכתב לי דברים ממש מגעילים בעקבות הסטורי האחרון - אני אוהבת את כולכם. ההודעות הדוחות שלכם לא ימנעו ממני לעולם להגיד את הדעה שלי. דור שלם של ילדים גדל במדינה שלנו בלי תקווה לשלום. זה עצוב ומדכא. הלוואי והפוליטיקאים שקולם נשמע הכי חזק היו אלה שנותנים תקווה אמיתית לשלום, לשיוויון ולאהבה במקום להסתה ולפילוג".

 

לאחר פרסום הידיעה, שרת התרבות מירי רגב הגיבה גם היא לפרשה ברשתות החברתיות. "רותם, אין לנו בעיה עם הערבים. יש במפלגה שלנו לא מעט חברים ערבים, דרוזים ונוצרים. יש לנו בעיה עם צביעות ונשף המסיכות של לפיד וגנץ שמתאמצים בכל הכח להסתיר מהציבור את העובדה שהם שמאל שמתחפש למרכז", כתבה השרה. 

"המפלגה שלהם מתנהלת כמו החוקר הטוב והחוקר הרע. גנץ שאומר שלא ישען על גוש חוסם של המפלגות הערביות ועופר שלח שמנהל את לפיד שמנהל את גנץ שאומר שמה שהיה לגיטימי לרבין ב-92' לגיטימי גם היום לגנץ - שימוש בגוש חוסם של המפלגות הערביות. גוש חוסם שהוא בחלקו לא מכיר במדינת ישראל ורוצה להוציא את המילה יהודי מהלקסיקון ולהשאיר את הדמוקרטי", הוסיפה. "רותם, רינה לא עצרה אותי כי זו האמת. זה ביבי או טיבי. רק ליכוד גדול יכול מול ממשלת שמאל. אגב אין לי בעיה עם שמאלנים. יש לי בעיה עם מחופשים. הסירו את המסיכות וגלו את פרצופכם האמיתי!".