השם דודו פארוק כבר אמור להיות לכם מאד מוכר: הראפר הצעיר והפרובוקטיבי שחורך את יוטיוב, את הבמות ובעיקר את צמרת הפלייליסט של הנוער הישראלי כבר עלה לכותרות לא פעם - בין אם בגלל הגילוי שמאחורי הדמות הקשוחה והאלימה עומד בחור מבית טוב למדי בצפון תל אביב, או בגלל תוכן השיריםמ הוויראלי שלו, שרבים מוצאים אותו מטריד מאד ביחס לקהל היעד.

 

אחת מהרבים האלה היא מעיין אדם, מתמודדת הישרדות והדוברת של מירי רגב לשעבר, שביחד עם מערכת הדיגיטל של "ישראל היום" החליטה להפיק קליפ תשובה ללהיט "דוד המלך (ערק ערק ערק)" של פארוק, שצבר מיליוני צפיות וכמות דומה של תגובות מזועזעות. אז במקום סתם להזדעזע, כאמור, הרימה אדם תגובה מושקעת במיוחד בכיכובה, שיושבת כמובן על אותו ביט ויראלי ועונה לפארוק במילותיו שלו. בערך.

View this post on Instagram

A post shared by maayan adam מעיין אדם (@maayanadam) on

אדם, חברת פאנל קבועה ב"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין (קשת 12), הסבירה את הצעד הנועז: "מדובר בעצם בפארודיה, עלם חמודות משוחרר טרי מבית טוב מצפון תל אביב, שמדמה איזו הכלאה בין ערס לראפר", הסבירה בקצרה את סיפורו של הכוכב. "הבעיה היא שהמילים שלו נורא נורא גסות ומחפיצות נשים ברמה שזה לא עובר בגרון, אם זה היה נאמר במציאות זו עילה לתלונה במשטרה".

אדם, לטענתה, לא יכלה עוד לשתוק מול התופעה. "יכולתי לכתוב כנגד הדבר הזה אבל הרגשתי שזה לא פייר, כי אני כשהייתי נערה ציטטתי את סאבלימנאל עם טקסטים לא פחות קשוחים, וכולנו שרים שירים של ראפרים גדולים בארצות הברית שהפה שלהם מלוכלך לא פחות. אז מה בכל זאת מה השתנה? ב-2018 נשים למדו לשים את הגבול, לענות - ככה אני מוכנה שיתייחסו אלי וככה אני לא מוכנה. השאלה עכשיו היא באיזה מגרש אני עושה את זה, וכדי להגיע לקהלים שלו יצרתי את הקליפ הזה".

View this post on Instagram

A post shared by maayan adam מעיין אדם (@maayanadam) on

הקרנת חלק מהקליפ הובילה לעימות באולפן, כשעיתונאי "הארץ" חיים לוינסון הביע את התנגדותו למהלך של אדם: "הקליפ של מעיין שנאלצנו לשמוע עכשיו באולפן מסמן את הבעיה הכי קשה בדור הזה - אנשים שלא מבינים פארודיות". הוויכוח המשיך והתפתח עד שאדם פתחה מנועים: "אתה כנראה לא כזה חכם כמו שאתה חושב", הטיחה בלווינסון. "אתה יכול להמשיך עם הציוצים העלובים שלך ואני אמשיך לחצות את הגבולות כדי למצות את מה שאפשר מהמקום שלי. אתה לא יודע לעשות את זה, אז לפחות תכבד את מי שעבד קשה. המסווה הזה של פרודיה לא עובר אותי, לא נוגע אלי, אני לא מאמינה בו ולא מוכנה לאפשר אותו. זה בדיוק התירוץ של אנשים כמוך להשתלח ולבזות אנשים אחרים. לא בבית ספרי ולא בבית ספרן של עוד רבות, אתה לא יכול לקחת את הדבר הזה ולחשוב שהוא לגיטימי, לא היום".

View this post on Instagram

A post shared by דודו פארוק (@dudufaruk) on