ליהיא גרינר הצליחה להפתיע מדינה שלמה לאחר שהיא הורידה כ-30 ק"ג ממשקלה ואף תיעדה את התהליך שעברה בעמוד האינסטגרם הרשמי שלה. בזמן שליהיא החלה לשלב אורח חיים בריא יותר שכולל תזונה נכונה ולא מעט ספורט, היא החליטה ללוות נשים רבות ולתת טיפים להורדה במשקל.

רק לפני שבועות סיפרנו לכם שליהיא פוצצה ראיון לאחר שעלתה לשידור בתכנית הרדיו של אמירה בוזגלו יחד עם גאלה רחמילביץ', סטייליסטית למידות גדולות, שיוצאת נגד השיטות שליהיא מלמדת נשים להורדה במשקל ונגד החלטתה להפוך לגורו דיאטות.

מסורת כל שבת עם שיר. @shirkleinm

A post shared by ליהיא גרינר Lihi Griner (@lihisunshine) on

בכתבה שתפורם מחר ב"ידיעות אחרונות" סיפרה גרינר על השינויים שהיא עוברת ועל התחושות שהגיעו עם הירידה הדרסטית במשקל. "להיות שמנה זו הפרעת אכילה. אני מאוד מצטערת, אבל אלה לא באמת חיים, וזו לא הנאה, סורי. זה לא כיף כשאת הולכת לקניון ולא יכולה להיכנס לכל חנות. הכי כיף להיות רזה. שמנות מוותרות לעצמן ואין להן כוח רצון, אין להן מוטיביציה. הן ויתרו".

דבריה של ליהיא, כצפוי, גרמו ללא מעט גולשים לכעוס ולהתקומם וזמן קצר לאחר מכן הגיעו המון תגובות קשות בנושא. "לא תיארתי לעצמי שדווקא ליהיא תתבטא כך בפרט שהיא הייתה בסרט ההוא. אפשר לעשות כתבה ולהיות מעניינת גם בלי להכפיש אוכלוסייה שלמה!", כתבה גולשת אחת.

כאחת שסובלת מהפרעת אכילה אמיתית ויצאה מאשפוז לא מזמן - ליהיא לא אחראית בדיבורה. להיות שמן זו לא הפרעה, אך להיות בולמי או אנורקסי זו הפרעה. הפרעה קשה שאני לא מאחלת לאף אחת ואחד לסבול ממנה. ואמירה כמו שלה עלולה להביא עוד נשים להפרעות כאלה. דרושה כאן הבהרה", כתבה גולשת אחרת.

"אני בכלל בשוק מכם שאתם מקשיבים לפליטת ריאליטי שקופצת מעניין לעניין רק על מנת לזכות בקצת יחס ועוד פרסום. זה שהיא ירדה 25 ק"ג לא הופך אותה דיאטנית", כתבה גולשת נוספת.

מליהיא גרינר נמסר בתגובה:

"לכולנו יש הפרעות אכילה ברגע שאנחנו מתעסקים באוכל יותר מדי. אם שמנים אוכלים יותר מידי זו הפרעת אכילה ואם רזים לא אוכלים זו הפרעת אכילה. כולנו חיים עם סוג של הפרעת אכילה, זה בכלל לא קשור לשמן או רזה. כשהייתי שמנה הייתה לי הפרעת אכילה. עדיין יש לי הפרעת אכילה וכל החיים תהיה לי סוג של הפרעה. זה לא רק לגבי השמנה, לא צריכים לקחת כל דבר שכתוב למקום יותר מידי קיצוני, אבל שכל אחד יקח את זה איך שהוא רוצה. אין מה לעשות, אני לא יכולה לשנות ראש של אנשים.  אני כל החיים אהיה שמנה בראש ואני מדברת כמישהי שהייתה שמנה ואני יכולה להרשות לעצמי לדבר ככה. אני מדברת רק מניסיון ורק מתוך הרגשות שלי. אם יש אחרות שמרגישות אחרת - אז מהמם להן".


Wallaaaaaa! @wallanews @wallacelebs הצלמת המושלמת: @moraneizenstien @galita_fashion איפור @kanariinbal

A post shared by ליהיא גרינר Lihi Griner (@lihisunshine) on