העונה השישית של "המירוץ למיליון" משודרת בימים אלה ונמצאת לקראת רגע השיא שלה, שבועות ספורים לפני הגמר. מאחורי הקלעים, כך מתברר, יש לא מעט מתחים ודרמות.

רבים ממתמודדי התכנית כועסים, כך מתברר, על הפקת התכנית, שלטענתם חייבה אותם לחתום מראש בסוכנות מסוימת. הבעיה היא שהסוכנות הזו לא נותנת למתמודדים מענה ולא מקדמת אותם כלל. ב"רשת", לעומת זאת, מדגישים כי אף מתמודד לא חתום בסוכנות שלא מרצונו.

כידוע, משתתפים בתכניות ריאליטי אמנם שואפים לנצח ולזכות בפרס נחשק, אך לצד ההתמודדות בתכנית רובם גם מקווים להגשים חלום אחר: להתפרסם ולהשתלב בתעשיית הבידור. העובדה שמתמודדי "המירוץ למיליון" מחוייבים לחתום בסוכנות שלכאורה לא מייצגת את האינטרסים שלהם, מחבלת לטענתם בסיכוי שלהם להתפתח ולהיות חלק מעולם הבידור ולנצל את המומנטום. 

על פי סובבים, המצב הנוכחי יצר מרמור בין חלק מהתמודדים וגורם לתסיסה וכעס, כשבכל פגישה בין המתמודדים שטיפחו חברויות במהלך הצילומים - הם מדברים על הסיטואציה אליה נקלעו. "לא מובן לי למה מחתימים אותנו בסוכנות שלא מטפלת בנו בשום צורה", אומר אחד המתמודדים.

"אני מרגישה שיש לי המון הזדמנויות אבל לא עונים לי לטלפון בסוכנות שאני חתומה בה", טוענת מתמודדת נוספת, "אפילו הפניתי לקוח שפנה אליי ופשוט לא טיפלו בו. אני מרגישה שכל הזמן מורחים אותי".

"אני לא רוצה להפר את החוזה", מוסיפה מתמודדת אחרת, "אבל מצד שני אני נמצאת בסיטואציה שאני לא יכולה להתחיל לעבוד ולהשתלב בתחום - וזה תחום שאני רוצה להשתלב בו. הגעתי לתכנית בשביל זה, זה תחום שמעניין אותי להתעסק בו ולפתח אותו לכיוונים אחרים".

"הגעתי לכזה מצב של חוסר אונים והתקשרתי ליריב נתי. אני מכיר את השם שלו כי הוא מייצג הרבה אנשים מתכניות ריאליטי, אז ביקשתי את עזרתו", מרחיב מתמודד נוסף: "הייתי צריך ייעוץ, הכוונה, לנסות להבין מה אני יכול לעשות ולאן להתפתח".

מתמודדת נוספת הוסיפה: "פניתי להפקה ולסוכן וביקשתי להשתחרר מהחוזה, אבל הם אומרים שזה יכול לקרות רק בעוד חודש וחצי. מבחינתי זה המון זמן. זה בדיוק הזמן הקריטי שאני צריכה לנצל לפני שאני לא אעניין אף אחד יותר. זה לא ניהול, זה מסמוס".

מ"רשת" נמסר בתגובה: "'רשת' מעמידה לרשות המתמודדים סוכן מהשורה הראשונה, שתפקידו לסייע בניתוב הקריירה ופניות במהלך התכנית. בדרך כלל מדובר במתמודדים ללא ניסיון או ייצוג ומעולם לא הוחזק מתמודד בעל כורחו".

יריב נתי מסר בתגובה: "אני חושב שעברו הימים של להכריח בן אדם לחתום עם מישהו שהוא לא רוצה. אני חושב שב'רשת' עושים טעות, לא מעניין אותם מה יקרה אחרי זה עם האנשים. נכון שזה לא תחום העיסוק של 'רשת' והם גם לא מבטיחים שום דבר, אבל אני רואה שום סיבה שזכיינית תגביל משתתף בתוכנית ותמנע ממנו לבחור באיזה סוכנות הוא רוצה להיות. יש לי קשרים טובים מאוד עם האנשים ב'רשת' ואני חושב שברגע שיהיה אדם שיצליח בתחום - זה ישרת גם את 'רשת' וגם את ערכי המותג".