רגע אחרי שנודע כי השחקנית לוסי דובינצ'יק נפלה מקומה רביעית בביתה ביפו והועברה לבית החולים איכילוב בתל אביב כשמצבה מוגדר קשה, הגיעו אביה, אחותה שני ואחיה נועם ואיתם החברים הקרובים לבית החולים ובילו שם את הלילה, מחכים לשמוע עדכונים לגבי מצבה ומתפללים לטוב.

השמועות סביב סיבת נפילתה של לוסי לא פוסקות, אך המשפחה כרגע מסרבת לדבר בנושא מאחר שאף אחד מהם לא באמת יודע מה היה שם. לטענת מקורבים, "המשפחה לא יודעת פרטים וכרגע נמצאת בבית החולים ומחכה להתפתחויות, לכן הם בוחרים לא להגיב או להגיד משהו בנושא. הם באמת לא יודעים אם היא הייתה לבד או עם אנשים. מה עשתה בשעות שלפני, או כל פרט אחר שיכול להסביר את הסיטואציה הטראגית".

חבר של דובינצ'יק אמר לנו: "אני לא יודע אם הייתה לבד בבית, אבל אני כן יודע שהילדה (אלמה בת ה-10) לא הייתה איתה, היא הייתה אצל אבא שלה. אנחנו מנסים להבין מה היה שם, אבל כרגע כל מה שאני יודע על הנפילה הזו זה שמישהו פשוט עבר במקום וראה אותה שרועה על המדרכה כבר אחרי הנפילה".

חבר קרוב אחר מספר, "היא הייתה עסוקה בשבועות האחרונים בצילומים ועבדה מסביב לשעון אז לא הצלחנו להתראות או לדבר יותר מידי, אבל דווקא אתמול דיברנו כמה שעות לפני מה שקרה והייתה שיחה רגילה לחלוטין, נשמע שהכל רגיל ובסדר".

כזכור, לוסי נפרדה לפני כחמישה חודשים מבן זוגה בחודשים שלפני, אוהד האקר, זמן קצר אחרי שהשניים התארסו וכבר החלו בתכנוני החתונה. למרות זאת, בסביבתה טוענים שאין שום קשר בין הנפילה לבין הפרידה ואומרים שלוסי הייתה במקום שלם וטוב עם העניין וכבר מזמן התגברה על הפרידה שמלכתחילה נעשתה לאחר שהשניים הבינו כי הם לא מתאימים האחד לשניה. "הפרידה ממש לא השפיעה עליה קשה, זה כבר היה לפני כמה חדשים ועבר. לא משהו שהיא התייחסה אליו או התעסקה בו. זה לא משהו שפגע לה במצב רוח, ובטח לא בצורה דרמטית", אומרת לנו הבוקר חברה. 

לגבי השמועות הרצות לפיהן לוסי ניסתה לפגוע בעצמה אומר לנו חבר, "מהיכרות איתה, היא לא היתה עושה את זה לאלמה בחיים. הילדה הזו זה האוויר שלה. יכול להיות שהיא חייבת למישהו כסף ועשו לה משהו, יכול להיות שהיא ניקתה את החלון וקרה משהו. הכל יכול להיות, באמת שאין לנו מושג". מחקירת המשטרה אמש עלה כי לא היה במקום אירוע פלילי. 

"לוסי ניהלה שגרה כרגיל ועבדה בחודשים האחרונים בהצגה בתיאטרון גשר", מספרת חברה אחרת, "ובמקביל הצטלמה לסרט חדש בשם 'המלחינה', שם היא בתפקיד ראשי. הכל נראה כאילו מתנהל בשגרה". במקביל, דובינצ'יק היתה אמורה לצלם החודש קמפיין גדול לחברת כלי בית ואף עובדת על פיילוט לדרמה חדשה. גם ברשתות החברתיות היא המשיכה להיות פעילה, ורק לפני כמה ימים עוד העלתה תמונה בבילוי עם הבת שלה וחברות.


שי כהן דבי, מנהלה האישי של דובינצ'יק, מסר בתגובה:

"אין נזק מוחי כרגע והמצב יציב. בואו נתפלל שלוסי תעבור תקופת החלמה ושיקום ושהכל יהיה בסדר. כרגע היא עומדת לפני שיקום ארוך כי האגן והרגליים מרוסקות אבל תודה לאל המצב יציב ומקווים לטוב".

נועם דובינצ'יק, אחיה הצעיר של לוסי, מסר בתגובה:

"המצב יציב ואין לנו מה להוסיף מלבד זה. אנחנו תומכים בה ונמצאים שם איתה. אנחנו לא יודעים מה קרה שם ואין לי תגובה בנושא".